( Robinson,  0)

Vstávate každé ráno do práce s pocitom, že vás čaká ďalší pracovný deň, akých ste zažili už stovky, ak nie tisíce? Dosiahli ste v rámci svojej pracovnej pozície všetko, čo sa dalo a už sa niet kam posunúť? V tom prípade môže byť riešením tzv. re-skilling ako možnosť, z ktorej budete profitovať rovnako vy, ako aj váš zamestnávateľ.

Predstavte si, že roky vykonávate tú istú prácu, ktorá vás síce spočiatku aj bavila, no časy, kedy ste sa z nej tešili sú dávno preč. Nezáleží pritom či ide o školenia na tému bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci, pracujete vo výrobe, alebo vykonávate bežnú administratívnu prácu. Ak patríte medzi tých, ktorých ubíja vykonávanie rutinných činností a túžite po rozvoji a vzdelávaní, skôr či neskôr sa pre vás aktuálna pozícia stane neúnosnou. Pocity frustrácie pritom môžu byť o to väčšie, ak ste so svojím zamestnávateľom v zásade spokojný a nemáte istotu, že by ste si porovnateľnú príležitosť našli niekde inde. 

Re-skilling je cestou k novým zručnostiam a vedomostiam

V prípade, že vyššie popísanú situáciu dobre poznáte, tak jedným z riešení je re-skilling. Zjednodušene povedané, ide o možnosť, ako sa posunúť niekam ďalej. Stačí, že sa naučíte novú zručnosť resp. získate nové znalosti, vďaka ktorým sa vám buď rozšíri súčasná pracovná agenda alebo budete môcť prejsť na inú pozíciu, pričom ale budete pracovať stále pre rovnakého zamestnávateľa. 

Príklad z praxe? Predstavte si, že vás zamestná digitálna agentúra ako copywritera. Písanie textov sa vám však časom zunuje, tak absolvujete re-skillingovú sériu kurzov, vďaka ktorým si vezmete na starosť PPC kampane. 

Re-skilling teda prináša viacero výhod. Zmení sa vám pracovná náplň a naučíte sa niečo nové, bez toho, aby ste museli podstupovať hľadanie novej práce či zvykať si na úplne nové pracovné prostredie. Pre zamestnávateľa je zas výhodou, že nemusí strácať čas náborovým procesom. 

Vašou úlohou bude presvedčiť

Re-skilling u nás stále nie je samozrejmosťou do povedomia zamestnávateľov sa dostáva len pozvoľne. Bude teda na vás presvedčiť zamestnávateľa, aby investoval do vašich re-skillingových ambícií. Vysvetlite svoju motiváciu a ako podporný argument použite aj benefity, ktoré z tohto postupu budú pre vášho zamestnávateľa vyplývať.

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 23.4.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.