( Vrtulniky.sk,  0)

Robinson Helicopter Company

V článku Malý vrtuľník namiesto auta? Áno! sme písali o tom, že s rozšírením a zlacnením malých vrtuľníkov v poslednom čase vyrástla autám vážna konkurencia – malá helikoptéra. Tento trend môžeme pozorovať už aj na Slovensku. Vývoj techniky a vlastnosti materiálov, ktoré sa používajú v letectve, v posledných troch desaťročiach, umožnili výrobu malých helikoptér. Globálna ekonomická kríza priniesla zlacnenie týchto strojov a tým sa znovu a viac priblížila k zákazníkom z Východnej Európy. V posledných 3 rokoch na Slovensku pribudlo viac ako 10 nových vrtuľníkov, využívaných súkromnými osobami pre svoju vlastnú potrebu.

Ako to funguje?

Malé vrtuľníky nepotrebujú vzletovú ani pristávaciu dráhu. Môžu zostať visieť na jednom mieste. Na mieste sa môžu otáčať a dokážu aj cúvať. Doletia aj tam, kam sa iné dopravné prostriedky nedostanú. Môžete ich hangárovať vo vašej garáži. Pristanete niekoľko metrov od Vášho „hangáru“ a vrtuľník jednoducho pomocou zariadenia pre pozemný handling (držiak a kolieska) zatlačíte do garáže.

Preukaz pilota

A čo vodičák na vrtuľník? Ten ľahko získate v niektorej zo slovenských leteckých škôl. Je len na Vás, ako rýchlo to zvládnete. Štandardne to dokážete za 3 mesiace. Mnohokrát môžete výcvik absolvovať priamo vo Vašom vrtuľníku.

Aký vrtuľník si vybrať?

Je len na Vás, aký typ a model vrtuľníka si vyberiete. Do úvahy prichádzajú spoločnosti Robinson Helicopter Company, MD Helicopters, Schweizer, ale aj Bell a Eurocopter. Spoločnosť Robinson Helicopter Company sa zamerala na bežných obyvateľov a ich každodenné lietanie. Zakladateľ spoločnosti – Frank Robinson – nasledoval svoju víziu, že raz budú aj bežní ľudia lietať vo svojich malých vrtuľníkoch a navrhol vrtuľník pre masy. Spoločnosť vyrobila a predala už viac ako 8.000 vrtuľníkov (R-22, R-44 a nový R-66) a stala sa tak nikdy neprekonanou jednotkou na svetovom trhu s vrtuľníkmi. Ich Robinsony sa v USA používajú na osobnú prepravu úplne bežne.

Naučte sa lietať aj Vy! Využite vrtuľník na Vašu rýchlu súkromnú dopravu namiesto osobného automobilu.

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 8.2.2011 a aktualizovaný 6.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.