( Robinson,  0)

Predčasná výplata

Vzhľadom na to, že čoraz viac stávkových kancelárií ponúka väčšiu škálu športových stávok na veľké množstvo rôznych športov zo všetkých kútov sveta, nie je sa čomu diviť, že športové stávkovanie naberá na Slovensku, ale aj inde na svete, na popularite.

V celosvetovom meradle zaznamenávajú príjmy zo športového stávkovania rekordný rast, ktorý odráža rastúci záujem ľudí o podporu svojho obľúbeného športu, tímu alebo športovca alebo o zarábanie peňazí na predpovedaní výsledkov športových zápasov cez stavkove kancelarie slovensko. Príležitostní stávkari, pravidelní stávkari, profesionálni stávkari alebo noví stávkari, tí všetci sú bombardovaní množstvom ponúk, bonusov a propagačných akcií zo strany stávkových kancelárií a stávkových stránok, ktoré si chcú buď udržať svoju zákaznícku základňu, alebo získať nových zákazníkov.

V poslednej dobe je jednou z najobľúbenejších propagačných akcií stávkových kancelárií, ako napríklad Fortuna Casino, ponúka možnosť Cash Out. Cash-out je predčasné vyplatenie stávky – ešte pred samotným koncom zápasov – prijatím určitej sumy, ktorá zodpovedá kurzu v čase predčasného vyplatenia. Jednoducho povedané, Cashout je ukončenie stávky pred jej ukončením, ak je stávka víťazná a obávate sa o výsledok na konci, týmto predíte stratením ziskom.

V priebehu zápasu alebo stávkovej udalosti, na ktorú ste podali stávku, vám tipovacie stranky, ktoré ponúkajú možnoť cash-out, budú priebežne zobrazovať rôzne ceny predčasného vyplatenia, prispôsobené neustále sa meniacim kurzom vašej stavky online na výhru. Ako stávkar teda máte možnosť predčasne ukončiť stávku, aby ste si zabezpečili aspoň nejaké peniaze, keď máte pocit, že zápas na ktorý ste vsadili sa neuskutoční alebo jednoducho povedané, ste zmenili názor a myslíte si, že váš tím nevyhrá.

Zatiaľ čo mnohí stávkari možnosť cash-out vítajú, niektorí stávkari sa proti nej z mnohých dôvodov ohradzujú, pričom však uznávajú, že má svoje opodstatnenie, avšak iba za určitých okolností.

Pre priemerného stávkujúceho znamená možnosť cash-out zaistenie si ziskov, keď sa veci nevyvíjajú presne podľa očakávaní. Keď vidia, že ich stávka má pomerne veľké šance na prehru a chcú si zabezpečiť aspoň časť zisku – samozrejme, tento zisk sa ani zďaleka nepribližuje tomu, čo by dosiahli, keby stávka vyhrala, ale niekedy je pre určitých stávkujúcich „lepšie byť v bezpečí, ako to neskôr ľutovať“.

Pre mnohých profesionálnych tipérov alebo ostrieľaných stávkarov nie je možnosť cash-outovať tiket prípustnou možnosťou. Keď ste v pokušení cash-outovať stávku, pretože by mohla prehrať, znamená to, že ste nikdy neboli na tej správnej ceste za úspechom. V prvom rade ste boli ďaleko za hranicou svojej miery tolerancie rizika. Toto je základný argument. Keď ľudia uzatvárajú stávky, mali by vsádzať toľko, koľko si môžu dovoliť prehrať, pretože ak neznesú, čo riskujú, potom by jednoducho nemali tipovať.

Alternatívou k cashoutu pre takýchto hráčov je stávka na súpera, ktorá patrí medzi trendy v športovom stávkovaní. Hovorí sa, že je to oveľa strategickejšie a pre stávkovú stratégiu relevantnejšie ako jednoduché vyplatenie stávky pred jej prehratím. Stávka na druhú stranu vám umožní rozvíjať viac zručností a kompetencií v oblasti tipovania, ktoré budú užitočné, ak plánujete brať tipovanie vážne.

Aj profesionálni stávkari však uznávajú, že niekedy – avšak len veľmi zriedka – je predčasná výplata peňazí užitočná. Kedy? To záleží na tom, ako sa na to pozeráme. Pre zarytých stávkarov je cash out cenný vtedy, keď máte možnosť podať rovnakú stávku s lepším kurzom. Ak teda stávkujúci dokážu nájsť lepšie kurzy na ten istý zápas, cash out môže byť užitočný.

To je obzvlášť dôležité, ak je cash-out v ponuke pre používateľov ešte pred začatím zápasu. Takže ak máte možnosť cash out a zároveň ste našli vyšší kurz u inej stávkovej kancelárie, potom by ste pravdepodobne mali využiť šancu, predčasne vyplatiť stávku a znovu staviť v inej stávkovej kancelárii.

Cashout vo veľkej miere propagujú stávkové kancelárie na Slovensku, pravdou však je, že sa javí ako veľmi dobrá vec pre tých, ktorí sú menej tolerantní k riziku alebo ktorí majú voľnejší prístup k stávkovaniu. No pre profesionálnejších stávkarov možnosť Cash Out jednoducho neprichádza do úvahy.

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 5.2.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.