( Robinson,  0)

Cena Bitcoinu v posledných dňoch kolíše. Dočkáme sa v blízkej dobe opätovného rastu?

Obdobie rastu najväčšej a najznámejšej kryptomeny – Bitcoinu, je zrejme na konci. Dlho rástol a klesal medzi hladinami 66 tisíc až 71 tisíc dolárov, no marcové historické maximum nedokázal prekonať. Viacnásobné testovanie rovnakej úrovne rezistencie tiež spôsobuje postupný pokles záujmu a atraktivity kryptomeny. Navyše Bitcoinu nepomohla ani séria nepriaznivých udalostí a správ na finančnom a ekonomickom poli. Výsledkom je aktuálny pokles pod 65 tisíc dolárov.

Negatívne vplyvy však už čoskoro môžu vystriedať tie kladné. Pred prezidentskými voľbami v USA sa totiž téma kryptomien stáva jednou z tých najzásadnejších v boji o Biely dom. Podarí sa Bitcoinu s podporou nastávajúceho prezidenta opäť dostať na najvyššie pozície?

Navštíviť 99Bitcoins

Bitcoin od zasadnutia centrálnej banky FED klesá

Cenu Bitcoinu už viac ako 10 dní sprevádzajú výrazné výkyvy. Ešte 7. júna jeho hodnota vzrástla nad 71 tisíc dolárov a to po zverejnení informácií Štatistického úradu USA o nízkom počte voľných pracovných miest.

No ešte v ten týždeň cena prudko klesla v dôsledku viacerých udalostí:

  • Zverejnenie správy o stave nezamestnanosti v USA, kde nezamestnanosť vzrástla na 4 %, čo negatívne ovplyvnilo nielen kryptomeny, ale aj akcie a zlato.
  • Správy o novo emitovaných 75 miliónoch akcií spoločnosti GameStop, ktoré po vydaní štvrťročnej správy spôsobili prepad ich ceny o 25 %.
  • Zasadnutie centrálnej americkej banky FED, počas ktorého sa znížila pravdepodobnosť znižovania úrokových sadzieb na maximálne dvakrát do konca tohto roka

Najskôr sa zdalo, že Bitcoin sériu troch zásadných udalostí v krátkom slede ustojí, pričom sa mohol oprieť o silnú hladinu podpory okolo 66 tisíc dolárov. Po zasadaní FED však BTC postupne stratilo aj túto oporu, čoho výsledkom je aktuálnych 65 tisíc dolárov.

Cenové kolísanie Bitcoinu od začiatku mája. Zdroj: tradingview.com

Cenové kolísanie Bitcoinu od začiatku mája. Zdroj: tradingview.com

Kryptomeny by po podpore prezidentských kandidátov v USA mohli ďalej rásť

Hoci aktuálne vyhliadky nevyzerajú dvakrát pozitívne, obrat k lepšiemu by mohol nastať už začiatkom júla. Tím Joea Bidena so zameraním na stratégiu ohľadne Bitcoinu by totiž mohol pristúpiť k významným zmenám v americkej kryptopolitike. Diskusia je naplánovaná na začiatok júla a okrem viacerých poslancov kongresu sa jej zúčastní aj miliardár Mark Cuban.

Práve Cuban verí, že kryptomeny budú kľúčové pre blížiace sa prezidentské voľby. Podľa neho by Bidenov postoj voči kryptomenám mohol výrazne ovplyvniť jeho šance v nadchádzajúcich voľbách. Stretnutie si kladie za cieľ podporiť inovácie v oblasti kryptomien a blockchainu a zabezpečiť vedúce postavenie USA v tejto sfére.

Navyše sa už dlhšie vedú diskusie o zákone FIT21, ktorý by dal americkému dozornému orgánu CFTC nové právomoci nad digitálnymi komoditami a vytvoril regulačné rámce v SEC. Oblasť kryptomien by tak získala väčšiu regulačnú jasnosť a podporila by sa tiež zamestnanosť v odvetví blockchainu.

Kým Biden začal s opatrnou podporou Bitcoin až teraz, bývalý prezident Donald Trump svoju náklonnosť ku kryptomenám vyjadril už dávnejšie. Trump sa svojich voličov snaží presvedčiť rétorikou, v ktorej tvrdí, že zabezpečí, aby budúcnosť kryptomien a Bitcoinu bola pevne zakorenená v Amerike. Vyjadril tiež podporu pre ťažbu Bitcoinu na území USA, čo potvrdzujú jeho nedávne stretnutia so zástupcami ťažobných spoločností. Výsledok tohtoročných volieb tak bude zásadný aj pre cenu Bitcoinu.

Naučte sa predpovedať sféru kryptomien vďaka 99Bitcoins

Neustála aktivita na finančníckom pozadí má silný dopad aj na hodnotu kryptomien. Udržiavať krok s každou väčšou či menšou udalosťou je pre bežných obchodníkov a investorov takmer nemožné. To však neznamená, že sa neoplatí vedieť čítať aktuálnu dynamiku trhov a rozpoznať vhodné signály pre nákup alebo predaj investičných aktív. Presne s touto oblasťou vám pomôže nová kryptomena spravodajského portálu 99Bitcoins.

Pre majiteľov natívnych tokenov 99BTC si tvorcovia prichystali až 79 hodín vzdelávacieho materiálu z oblasti investovania, kryptomien a obchodovania s nimi. Interaktívne vzdelávacie moduly, kvízy a tutoriály vás naučia všetko od úplných základov až po pokročilé monitorovanie grafov a obchodných znakov. Najlepšie celom koncepte je, že vás 99Bitcoins za učenie aj patrične odmení. Projekt totiž prináša aj inovatívny mechanizmus distribúcie nových tokenov s názvom learn-to-earn.

Zdroj: presale.99bitcoins.com

Zdroj: presale.99bitcoins.com

Koncept learn-to-earn vychádza z populárneho modelu play-to-earn. V prípade 99Bitcoins si nové tokeny namiesto hrania zaistíte vzdelávaním. Čím viac modulov a kurzov absolvujete, tým viac tokenov 99BTC získate. Prostredníctvom nich následne môžete buď vykonávať obchody na kryptoburzách, alebo ich uzamknúť do siete Ethereum a získať tak ďalšie odmeny. Výnosy za staking sa dnes pohybujú na úrovni 759 % ročne.

Aby toho nebolo málo, pre 99 náhodných skorých investorov si v 99Bitcoins pripravili airdrop Bitcoinu v celkovej hodnote 99 999 $. Šancu podieľať sa na airdrope majú všetci, ktorí využijú predpredaj tokenu 99BTC. Kombinácia bohatých vedomostí, learn-to-earn, odmien za staking a airdrop doteraz prilákala viac než 2,25 milióna dolárov.

Zdroj: presale.99bitcoins.com

Zdroj: presale.99bitcoins.com

Na bohatú schému odmien museli tvorcovia projektu aj vhodne prerozdeliť celkovú zásobu 99 miliárd tokenov. Preto:

  • Na predpredaj alokovali 15 % z nich
  • Stakingové odmeny tvoria 14 % rozpočtu
  • Odmeny pre komunitu vyjdú na 17 %
  • Zvyšok spadá pod projektové fondy, marketingové aktivity a fond likvidity po zalistovaní na burzách

Okrem inovácií je projekt 99Bitcoins aj značnou investičnou príležitosťou. Po spustení celej platformy plánuje premostiť všetky tokeny z blockchainu Ethereum na druhú vrstvu bitcoinovej siete. Tokenom so štandardom BRC-20 spolu s druhou bitcoinovou vrstvou rastie popularita a využiteľnosť, preto by aj 99BTC mohol mať sľubnú a dlhú budúcnosť.

Viac informácií o projekte sa dozviete v prepracovanom whitepaperi. Ak ste už teraz o kúpe 99Bitcoins presvedčení, zamierte rovno na oficiálnu stránku predpredaja. Tam si tokeny 99BTC môžete kúpiť za cenu 0,0011 $ prostredníctvom kryptomien ETH, BNB, USDT alebo platobnej karty.

Kúpiť token 99BTC

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 21.6.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.