(, EuroEkonóm.sk ,  5)

Fakulta: Fakulta ekonómie a podnikania
Vysoká škola: Bratislavská vysoká škola práva
Sídlo: Bratislava
Typ školy: súkromná vysoká škola
Vlastník: súkromná škola

Kontakt

Adresa: Tematínska 10, 851 05, Bratislava 5, Slovenská republika

Katedry

Katedra podnikovej ekonomiky a manažmentu
Katedra informatiky a matematiky
Katedra financií a daní
Katedra ekonómie a hospodárskej politiky
Katedra medzinárodného podnikania

Charakteristika

Fakulta ekonómie a podnikania vznikla v roku 2005 v rámci súkromnej Bratislavskej vysokej školy práva (ďalej len BVŠP), založenej Bratislavskou akademickou spoločnosťou, n.o.. Fakulta ekonómie a podnikania (FEP) od akademického roka 2005-2006 zabezpečuje úplne vysokoškolské vzdelávanie, po ukončení ktorého úspešný absolvent získa vysokoškolský diplom a titul inžinier (Ing). Od akademického roka 2006-2007 fakulta zabezpečuje aj doktorandské štúdium, ktorého absolventi získajú akademický titul „doktor“ („philosophiae doctor“, v skratke „PhD“).

V súlade s rozhodnutím Akreditačnej komisie vlády Slovenskej republiky a kladného vyjadrenia Ministerstva školstva Slovenskej republiky fakulta v súčasnosti zabezpečuje vysokoškolské vzdelávanie ekonomického zamerania na:
1. stupni – v študijnom odbore 3.3.16 Ekonomika a manažment podniku akreditovaným bakalárskym študijným programom „Ekonomika a manažment podnikania“;
2. stupni – v študijnom odbore 3.3.18 Medzinárodné podnikanie akreditovaným inžinierskym študijným programom „Ekonomika a manažment medzinárodného podnikania“;
3. stupni – v študijnom odbore 3.3.18 Medzinárodné podnikanie akreditovaným doktorandským študijným programom „Ekonomika a manažment medzinárodného podnikania“.

FEP pri plnení svojho poslania vychádza zo súčasných i perspektívnych trendov rozvoja ekonomiky Slovenskej republiky a z potreby užšieho prepojenia právneho a ekonomického vzdelávania. Hlavným poslaním fakulty je vychovávať, s potrebným odborným predstihom, absolventov s komplexnými vedomosťami a odbornými návykmi. Tie im umožnia porozumieť ekonomickým a manažérskym problémom a procesom prebiehajúcim v národnej aj medzinárodnej dimenzii trhového hospodárstva. FEP poskytuje kvalitné ekonomické vzdelávanie a vychováva kvalifikovaných odborníkov predovšetkým pre oblasť podnikovej ekonomiky a manažmentu, marketingu, podnikania, medzinárodných podnikateľských aktivít, služieb, komerčného práva. Pôsobenie FEP významne ovplyvňuje medzinárodná spolupráca so známymi profesormi, docentmi a odborníkmi z hospodárskej praxe zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Nemecka a Ruskej federácie.

Chcete aktualizovať tieto údaje? Napíšte nám.

Autor: EuroEkonóm.sk

Tento príspevok bol vytvorený 10.7.2008. Pozrite si ďalšie príspevky autora EuroEkonóm.sk.

Už ste čítali?


Ekonomická poradňa

 1. Janiga Dušan

  Vážení páni, môžete mi napísať viac o Vašej fakulte, aby som zvážil možnosti, podmienky a formy štúdia v tomto období, za čo Vám predom ďakujem. S úctou Janiga Dušan Turč. Teplice Horné Rakovce 1985/41 03901. Potvrdte mi príjem tejto správy na 0904 901317. 4.6.2010

 2. natalia

  dobra den prosim vas kolko sa plati na semester? dakujem za odpoved

 3. :D

  Pre Dusana..treba si pozriet priamo stranku skoly. Ak sa ti v poslednom case hromadia reklamy v tvojej schranke, tak je to prave tym, ze zverejnujes informacie o svojej adrese na verejnych miestach.

  Natalia…tiez je to na stranke skoly…napr..pre 2010/2011 pre ekonomicku fakulkut bolo 2000 Eur.

 4. miro

  jaky priemer potrtebujem aby som sa dostal na PEVS ekonomia a podnikanie? dakujem

 5. dita

  z coho su prijmacky

Pridaj komentár