( Kusaj,  1)

Chcete si vytvoriť pasívny príjem? Odborníci sa domnievajú, že tu je 12 najlepších kryptomien na stávkovanie v roku 2023

Ak hľadáte spôsoby, ako generovať pasívny príjem s minimálnou námahou, kryptomeny môžu byť pre vás to pravé. Stávkovanie kryptomeny je skvelý spôsob, ako otvoriť ďalšie toky príjmov pri zachovaní počiatočných investícií. Možno to úplne neodstráni slávnu volatilitu, ktorou sú kryptotrhy známe, ale je to jednoduchý spôsob, ako zarobiť pasívny príjem bez toho, aby ste museli príliš tvrdo pracovať.

Tu je návod, ako zarobiť pasívny príjem vkladaním kryptoaktív, plus 12 najlepších kryptomincí v roku 2023.

Čo je to crypto staking a ako to funguje?

Coin staking je proces uzamykania konkrétnych kryptografických aktív na overenie transakcií v sieti proof-of-stake (PoS). Ako odmenu za to, že pomáhate udržiavať vašu sieť v bezpečí, môžete získať odmeny za vsadenie svojich tokenov. Tento pasívny príjem sa zvyčajne vyjadruje ako ročná percentuálna miera (APR) alebo ročný percentuálny výnos (APY), podobne ako v tradičných finančných produktoch.

Kľúčom k tomu, aby vám stávkovanie fungovalo, je vyvážiť atraktívne odmeny za stávkovanie a najlepšie stávkovanie na mince s pevným základom. Výberom tokenu, ktorý ponúka vysoké APR v stávke, sa dá získať len málo, ak je pravdepodobné, že hodnota tejto mince výrazne klesne bez nádeje na zlepšenie.

Aby sme vám pomohli rozlíšiť dobré od zlého, tu je 12 najlepších kryptografických tokenov v roku 2023, ktoré vybrali odborníci na krypto.

12 najlepších investícií do kryptomien v roku 2023

 • Shiba Memu (SHMU)
 • Chancer (CHANCER)
 • AltSignals (ASI)
 • Metacade (MCADE)
 • Solana (SOL)
 • Polkadot (DOT)
 • Ethereum (ETH)
 • Binance Coin (BNB)
 • Polygon (MATIC)
 • Algorand (ALGO)
 • Cardano (ADA)
 • Quint (QUINT)

Shiba Memu (SHMU)

Čo je Shiba Memu?

Shiba Memu je meme minca založená na rozkošnom japonskom psovi Shiba Inu. Toto šteniatko však nie je ako ostatné mince, ktoré sú inšpirované Shiba Inu, ako napríklad Dogecoin a Floki Inu; má skutočnú užitočnosť, na rozdiel od zvyšku svorky. Spojením renesancie meme mincí s umelou inteligenciou sa Shiba Memu snaží prevalcovať trh a mieri naozaj vysoko!

Shiba Memu používa umelú inteligenciu na prehliadanie internetu nonstop, aby zistil, či sú o ňom nejaké informácie. Pomocou analýzy sentimentu Shiba Memu hodnotí, či to, čo sa o ňom hovorí, je pozitívne alebo negatívne. Šikovné šteniatko potom komunikuje s verejnosťou na rôznych platformách, ako sú sociálne siete alebo fóra, aby zmenilo názory a zaistilo, že dostane veľa pozitívnych ohlasov. Môže tiež produkovať svoje vlastné PR, bez námahy sa uvádzať na trh a vykonávať prácu viac ako 100 marketingových agentúr vedených ľuďmi. To musíme vyštekať celému svetu!

To však nie je všetko. Tento šikovný robodog má svoj jedinečný predpredaji. SHMU bol v prvý deň uvedený na trh na za cenu 0,011125 $ a počas 60-dňového predpredaja bude každý deň zvyšovať svoju hodnotu. Je to pravda – každý deň cena SHMU stúpne o 0,000225 $, takže prví investori budú mať najväčšie výhody. Predpredaj sa skončí po ôsmich týždňoch, keď SHMU dosiahne cenu 0,0244 $. Shiba Memu určite nie je pes, ktorý len šteká a nehryzie, na rozdiel od iných meme mincí s tematikou psov. To predstavuje fantastickú návratnosť investícií od začiatku.

Ako stavím SHMU?

Používatelia Shiba Memu môžu staviť svoje tokeny a poskytnúť tomuto šikovnému chlapcovi spätnú väzbu a návrhy na nástroje, webové stránky, fóra a akékoľvek iné platformy, na ktoré by sa Shiba Memu mal zamerať a zviditeľniť svoje meno. Stávkovanie bolo navrhnuté tak, aby na platforme Shiba Memu podporovalo zmysel pre komunitu a umožnilo používateľom priamo interagovať s touto umelou inteligenciou. Shiba Memu reaguje na používateľov ako chatbot, podobne ako ChatGPT. Najlepšia pochúťka? Používatelia, ktorých návrhy platforma prijala, sú odmenení extra tokenmi SHMU. To sa bude vrtieť chvostom!

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť SHMU, nájdete tu <<<

Chancer (CHANCER)

Čo je Chancer?

Chancer je prvá decentralizovaná aplikácia na prediktívne trhy na svete. Cieľom Chanceru, ktorý je vynálezom bratov Paula a Adama Kelbieovcov, je demokratizovať stávkovanie pre jeho nadšencov. Na rozdiel od tradičného stávkovania, ktoré sa spolieha na tretiu stranu, ako je stávková kancelária alebo herňa,, je Chancer sprostredkovateľom stávkovania typu peer-to-peer, ktorý odstraňuje potrebu sprostredkovateľov, ktorí zvyčajne upravujú kurzy proti stávkarom, aby zarobili viac peňazí. Chancer si stanovil cieľ urobiť revolúciu v stávkovaní a získať si obrovský kus stávkového priemyslu, ktorý má hodnotu viac ako 60 miliárd $ a do roku 2030 bude mať hodnotu viac ako 150 miliárd $.

Chancer sa odlišuje od iných stávkových platforiem z niekoľkých dôvodov. Neobmedzuje tipujúcich na športové stávky; prakticky čokoľvek sa dá premeniť na stávkový tiket, od malých stávok medzi priateľmi a rodinou až po virálne stávky na globálne udalosti ako sú Superbowl, Eurovízia alebo dokonca americké prezidentské voľby.

Všetky stávky sa uzatvárajú a vyplácajú v natívnom tokene CHANCER, čo mu dáva skutočnú, vbudovanú užitočnosť.

Ako stavím CHANCER?

Stanvenie CHANCER umožňuje stávkarom aj kryptonadšencom vytvoriť si pasívny príjem. Tokeny je možné vkladať na výnos, čím sa zaisťuje dostatok likvidity pre používateľov na obchodovanie a uzatváranie stávok. Tí, ktorí vložia svoje tokeny, budú odmenení ešte väčším množstvom Chanceru!  

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť CHANCER, nájdete tu <<<

AltSignals (ASI)

Čo je AltSignals?

AltSignals je prosperujúca skupina obchodujúca so signálmi, ktorá vznikla v roku 2017 a odvtedy slúži komunite s viac ako 52 000 ľuďmi. Jeho nástroj AltAlgo™ Indicator Tool generuje automatické obchodné signály, ktoré pomohli kryptoobchodníkom dosiahnuť 10-násobný nárast hodnoty ich portfólia za 19 z 32 sledovaných mesiacov pre Binance Futures.

AltSignals práve spustil svoj natívny token ASI, aby pomohol získať finančné prostriedky a vytvoriť prístup k svojej novej funkcii obchodovania s AI, UpdateAI. UpdateAI kombinuje najnovšie technológie, ako je strojové učenie a spracovanie prirodzeného jazyka (NLP), aby neustále vyhľadával trhy a analyzoval cenové ukazovatele, pričom ich poháňa prostredníctvom prediktívneho modelovania, ktoré využíva historické trendy údajov pred ich doručením obchodníkom. Konečným výsledkom tohto procesu sú niektoré z najpresnejších dostupných kryptografických obchodných signálov.

Držitelia tokenov ASI automaticky získajú prístup k signálom Updateize poháňaným AI a exkluzívnu možnosť pripojiť sa k AI ​​Members Club, čím sa odomknú ďalšie výhody. Patrí medzi ne účasť na obchodných turnajoch, žrebovania o ceny a prístup k najlukratívnejším verejným a súkromným presale podujatiam.

AltSignals pomáha obchodníkom všetkých úrovní zručností orientovať sa vo svete obchodovania s kryptomenami tým, že ponúka koučing a prístup k množstvu vzdelávacích materiálov sprístupnených vlastníctvom mincí ASI.

Stávkovanie ASI

Mincu ASI je možné vsadiť na prístup k obchodným turnajom a žrebovaniu cien, čím sa otvára prístup k potenciálne lukratívnym odmenám za stávkovanie na krypto. Staking tiež pomáha zaistiť bezpečnosť a životaschopnosť platformy AltSignals a poskytuje základ pre jej vedúce schopnosti AI na trhu.

Obchodné signály odvodené od AI poskytnú potrebnú kryptografickú inteligenciu, ktorá používateľom pomôže identifikovať, na ktoré ďalšie kryptoaktíva vsadiť pre najlepší pasívny príjem, čo obchodníkom pomôže maximalizovať ich zisky z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska.

Vďaka tomu je presale ASI presvedčivou príležitosťou pre obchodníkov, ktorí chcú vsadiť mince, ktoré sú v súčasnosti dostupné za mimoriadne rozumnú cenu 0,01875 USD.

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť ASI, nájdete tu <<<

Metacade (MCADE) – možno najlepšia stávková minca na hranie na získanie hier

Čo je Metacade?

Metacade je úplne nové komunitné centrum, ktorého cieľom je byť ústredným bodom pre hry Play2Earn (P2E) Web3. Online virtuálna arkáda Jegp umožní rovnako zmýšľajúcim herným nadšencom zapojiť sa a hrať najnovšie pohlcujúce tituly GameFi a zároveň si užívať bohatú mechaniku P2E platformy.

Poslaním Metacade je priniesť P2E hranie masám bez ohľadu na herný zážitok a zároveň ponúknuť používateľom niekoľko ďalších spôsobov, ako zarobiť pasívny príjem. To zahŕňa iniciatívu Create2Earn, ktorá odmeňuje používateľov za užitočný obsah uverejnený v centre vo forme recenzií hier, zdieľania alfa a príspevkov na live chat. Od roku 2024 štartuje aj program Work2Earn so širokou škálou Web3 pracovných príležitostí pre dočasných aj stálych zamestnancov.

Ďalšou vzrušujúcou funkciou ponúkanou jej komunite je priekopnícky program Metagrants, ktorý ponúka možnosti financovania vývojárom nových, exkluzívnych P2E titulov pre Metacade. Vývojári sú vyzvaní, aby predložili svoje nápady do súboru nových nápadov, ktoré sú potom prezentované komunite mincí MCADE, aby mohli hlasovať za svoje obľúbené. Obľúbené projekty pôjdu do výroby s podporou Metagrant z trezoru Metacade a finálny produkt pristane v jeho virtuálnej pasáži.

Ako staviť na MCADE?

Schéma stávkovania tokenov MCADE je súčasťou programu Compete2Earn, ktorý používateľom umožňuje vkladať žetóny výmenou za vstup do online turnajov a potenciálne lukratívnych žrebovaní o ceny.

Výmenou za podporu prvej virtuálnej arkády vlastnenej komunitou na svete, ktorá smeruje k svojmu cieľu stať sa do konca roku 2024 plnohodnotným DAO, sa udeľujú odmeny za stávky.

Všetky stávkové odmeny budú vyplácané v stablecoinoch, čím sa zmierni vplyv inflácie typickej pre iné stávkové platformy a tým sa zachová hodnota držby. Vkladanie tokenov MCADE je pre investorov rýchly a jednoduchý spôsob, ako prinútiť investorov, aby im ich držba kryptomien zarobila peniaze s veľmi malou investíciou, a to všetko pri využití predpovedaného masívneho rastu MCADE.

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť MCADE, nájdete tu <<<

Solana (SOL) – open-source blockchain minca

Čo je Solana?

Solana je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý využíva výhody technológie blockchain bez povolenia na hosťovanie riešení DeFi. Protokol Solany, ktorý bol vydaný v roku 2020, je navrhnutý tak, aby pomohol pri vývoji dApp a zlepšil škálovateľnosť tým, že je priekopníkom v kombinácii dôkazu histórie (PoH) a PoS na zabezpečenie konsenzu.

Tento hybridný konsenzuálny model pritiahol malých obchodníkov a väčšie spoločnosti do svojho blockchain, čím prispel k cieľu spoločnosti Solana sprístupniť DeFi masám. Bleskurýchle transakcie a kratšie časy validácie pre smart kontrakty sú len niekoľkými príkladmi výhod týchto hybridných mechanizmov konsenzu a veľmi nízkych transakčných nákladov.

Ako staviť SOL?

Tokeny SOL je možné vložiť na zabezpečenie kryptosiete a overenie nových blokov. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu používatelia staviť svoje žetóny. Patrí medzi ne stávkovanie prostredníctvom centralizovanej burzy, kde sú tokeny delegované na stávkovanie vo vašom mene, alebo delegovanie tokenov priamo validátorovi na Solane.

Medzi ďalšie možnosti stávkovania SOL patrí tekuté stávkovanie, pri ktorom sú žetóny SOL delegované poskytovateľovi likvidného stávkovania, ktorý obchodníkom poskytuje obchodovateľný likvidný derivátový žetón, alebo priamo spustením sieťového validátora, kde vám iní obchodníci zverujú svoje žetóny SOL. Priemerná ročná účinnosť stávkovania SOL je okolo 5,5 %, ale bude sa mierne líšiť v závislosti od toho, ktorú metódu stávkovania kryptomien si vyberiete.

Polkadot (DOT) – interoperabilné riešenie s vynikajúcou návratnosťou stávok

Čo je Polkadot?

Spoluzakladateľ Ethereum Gavin Wood vytvoril Polkadot, aby vyriešil niektoré z obmedzení siete Ethereum, najmä tie, ktoré súvisia so škálovateľnosťou a umožňujúcou rôznym reťazcom komunikovať a interagovať. Open-source multireťazcový protokol Polkadot spája a zabezpečuje špecializované reťazce, čo umožňuje interoperabilitu. Základným princípom Polkadot bolo vytvorenie základu pre decentralizovaný internet založený na blockchain (IoB).

Jedinečný protokol Polkadot dokáže kombinovať verejné a súkromné ​​reťazce, čo vám umožňuje starostlivo zdieľať informácie a overovať transakcie cez reťazec Polkadot Relay Chain. Polkadot tiež používa parachainy, nezávislé reťazce prispôsobené konkrétnym prípadom použitia a parathreads, ktoré poskytujú flexibilnú konektivitu založenú na škálovateľnom priebežnom modeli, aby poskytovali dodatočnú interoperabilitu tým, že umožňujú reťazcom bežať paralelne.

Natívny token DOT má tri odlišné účely: pôsobiť ako riadiaci token, spájať parachainy a podporovať stávkovanie mincí, aby bol Polkadot funkčný a bezpečný.

Ako staviť na DOT?

DOT je jedným z najziskovejších stakingových mincí dostupných na špičkových kryptoburzách vrátane Binance a Fearless Wallet. Okrem toho je DOT kryptomena, ktorá poskytuje vynikajúce výnosy pri zachovaní vysokej úrovne užitočnosti a hodnoty. Program vysielania spoločnosti Polkadot ponúka investorom do kryptomien 13,99 % APR, aby pomohol overiť transakcie v celej sieti. Aby ste sa stali prispievateľom, musíte staviť aspoň 80 BODOV.

Držitelia tokenov môžu tiež prevádzkovať overovací uzol pre mierne vyššie výnosy takmer 15 %. Minimálna mzda potrebná na to, aby ste sa stali takýmto validátorom, je však oveľa vyššia a dosahuje až 350 DOT. Uzamknutie pre obe možnosti je veľmi konkurenčných 28 dní, čo je výnimočná hodnota vzhľadom na vysoké výnosy z ponuky.

Ethereum (ETH) – prechod na PoS z neho robí skvelý nástroj na dlhodobé stávkovanie kryptomien

Čo je Ethereum?

Ethereum je najväčším svetovým poskytovateľom blockchain vrstvy 1 a ďaleko prevyšuje svojich najbližších súperov. Jeho nedávny prechod z ťažkopádneho, nákladného a pre životné prostredie škodlivého mechanizmu proof-of-work (PoW) konsenzuálneho mechanizmu na protokol PoS prešiel dlhou cestou k odvráteniu hrozby novších poskytovateľov blockchain a urobil z ETH vysoko obchodovaný token.

Ethereum 2.0 posunulo inteligentné kontrakty a blockchain operácie do úplne novej dimenzie vďaka svojej jedinečnej schopnosti rýchlo finalizovať bloky a uzatvárať transakcie v priebehu niekoľkých sekúnd pri zachovaní absolútnej bezpečnosti a transparentnosti.

Okrem protokolu PoS, ktorý spôsobil revolúciu v ponuke Ethereum na trhu, má platforma niekoľko budúcich funkcií plánovaných na rok 2023, ktoré nielenže udržia dominanciu Ethereum na trhu blockchain, ale tiež ho podporia ako voľbu číslo jedna pre nové projekty vyžadujúce bezpečnú, rýchlu a spoľahlivú blockchain sieť.

Ako staviť na ETH?

Ethereum staking je vynikajúci spôsob, ako zarobiť pasívny príjem z dlhodobého hľadiska, pretože sa zvyčajne považuje za token „dlhodobého držania“. Držitelia týchto tokenov môžu prevádzkovať uzol validátora alebo spustiť validátor ako službu, ak vlastnia 32 ETH výmenou za ročný výnos 4 až 4,6 %.

Investori s nižšou držbou ETH môžu stále vsádzať ETH na kryptoburzy alebo staking pooly za dobrú návratnosť. Napríklad súčasné vkladanie tokenov ETH na burze Binance prináša výnos 5,2 % ročne bez toho, aby sa vyžadoval minimálny vklad.

Ako súčasť relatívne novej funkcie stávkovania Ethereum, kryptomeny na stávkovanie zarobené na podporu overovacích uzlov, ktoré overujú inteligentné zmluvy, nemožno stiahnuť až do polovice roku 2023, keď bude dokončená aktualizácia v Šanghaji.

Binance Coin (BNB) – deflačná minca s vysokými ročnými výnosmi

Čo je Binance Coin?

Binance Coin je pôvodná mena najpopulárnejšej kryptoburzy na svete Binance. Okrem spracovania najvýznamnejšieho počtu denných globálnych kryptotransakcií BNB poháňa aj BNB Smart Chain, inteligentný zmluvný blockchain, ktorý poháňa tisíce decentralizovaných aplikácií (dApps).

Medzi mnohé silné stránky Binance Smart Chain patrí, že je centralizovanejší ako iní poskytovatelia blockchain, čo umožňuje jeho používateľom zachovať si určitý stupeň anonymity pri vykonávaní svojich transakcií, pričom ponúka nízke transakčné poplatky už od 0,02 USD za transakciu a rýchlejšie finalizácie blokov v porovnaní s proof-of-work (PoW) blockchain sieťami.

Od svojho uvedenia na trh v roku 2017 Binance naďalej rástol a stal sa jednou z najhodnotnejších mincí, na ktoré sa dá staviť, podľa trhovej kapitalizácie a jednou z najviac vkladaných mincí na trhu. Silná deflačná tokenomika spojená s BNB zvýšila jeho popularitu, okrem iného, ​​spálením BNB každý štvrťrok, aby sa obmedzila jej ponuka so zvyšujúcim sa dopytom.

Ako staviť BNB?

BNB je jednou z najviac obchodovaných mincí na svete, čo nie je veľkým prekvapením vzhľadom na vedúcu pozíciu Binance ako najväčšej kryptoburzy na svete. Jeho popularita ako jednej z najlepších mincí na stávkovanie závisí od spôsobu delegovania.

Neexistuje žiadna minimálna sadzba za odosielanie BNB validátorom, so sedemdňovým blokovacím oknom na vrátenie 4,1 % APR. Vďaka tomu je to jedna z najlepších mincí na stávkovanie pre dlhodobého držiteľa mincí, zatiaľ čo tí, ktorí majú na účte 10 000 BNB, môžu zvýšiť svoje zisky spustením validačného uzla na Binance Smart Chain.

Polygon (MATIC) – škálovateľná blockchain minca s vynikajúcimi výnosmi

Čo je Polygon?

Polygon je stávková minca navrhnutá tak, aby umožňovala škálovateľnosť na blockchain Ethereum, čím poskytuje jednoduchší spôsob budovania infraštruktúry. Riešenie Polygon premieňa Ethereum na plnohodnotný multireťazcový systém podobný Polkadot, pričom zachováva bezpečnosť a transparentnosť Ethereum a prosperujúci ekosystém.

Toto riešenie škálovania úrovne 2 má podporu niekoľkých veľkých kryptomien, konkrétne Binance a Coinbase. Cieľom tohto projektu je stimulovať globálne prijatie kryptomien riešením problémov škálovateľnosti, ktorým čelia viaceré blockchain. Dosahuje to kombináciou Plasma Framework a PoS blockchain architektúry.

Polygon dokáže spracovať až 65 000 transakcií za sekundu (TPS) v jednom bočnom reťazci, pričom poskytuje vynikajúce časy finalizácie blokov za menej ako dve sekundy. Táto úžasná funkcia pomohla Polygon sidechain stať sa obľúbenou platformou pre DeFi a dApps.

Ako staviť na MATIC?

Natívny token MATIC, token ERC-20 Ethereum, sa používa na platobné služby a ako mena medzi používateľmi na zúčtovanie na platforme Polygon. Najväčšia hodnota MATIC sa však odomkne pri stávke, a to vďaka vynikajúcemu RPMN tesne nad 14 %.

Každý, kto má aspoň jednu mincu, sa môže stať delegátom siete a na stávkovanie sú povinní aspoň dvaja. MATIC coin staking je jednoduchá operácia kombinovania MetaMask a Polygon peňaženiek a zisk, ktorý získate, sa zvyšuje, čím viac coinov vsadíte.

Algorand (ALGO) – sebestačný blockchain s obrovskou kapacitou TPS

Čo je Algorand?

Algorand je decentralizovaný, samostatný blockchain, ktorý poskytuje množstvo aplikácií s bezpečnou, škálovateľnou a efektívnou hostiteľskou sieťou. Hlavná sieť tejto platformy bola spustená v júni 2019 a veľmi rýchlo sa rozrástla, aby zvládla takmer 1 milión transakcií denne, čo poskytuje obrovskú kapacitu.

Predpokladom Algorandu bolo vytvoriť blockchain sieť pre vývojárov, ktorá zaisťuje rýchlu finalizáciu blokov a vylepšený celkový výkon v reakcii na ťažkopádnu povahu pôvodných sietí Bitcoin a Ethereum. Okrem poskytovania kolosálnej šírky pásma siete Algorand tiež zaručuje nízke transakčné poplatky a nemusí sa ťažiť ako bitcoin, čím sa minimalizuje environmentálny dopad poskytovania priestoru v reťazci.

Spoločnosť Algorand, ktorá funguje na protokole PoS, oznámila vývoj London Bridge, dôveryhodného mosta, ktorý umožnil kompatibilitu Ethereum na blockchain Algorand.

Ako staviť ALGO?

Všetci držitelia ALGO pomáhajú zabezpečiť sieť Algorand a môžu získať základné stávkové odmeny. Na rozdiel od toho, ďalšie príjmy zo stávkovania kryptomien sú k dispozícii po registrácii pre hlasovacie práva v oblasti správy, čo pomáha určiť budúcnosť celého ekosystému. Tokeny ALGO registrované na správu sú zablokované minimálne na tri mesiace, aby mali nárok na odmeny vo výške 10 až 15 %.

ALGO sa líši od mnohých iných stakingových mechanizmov v tom, že používa Pure Proof of Stake (PPoS) na overenie transakcií v sieti, čo umožňuje všetkým držiteľom ALGO coinov pomôcť overiť ich transakcie namiesto toho, aby museli vsádzať určitý počet z nich. Nie je potrebné vkladať minimálny počet tokenov, delegovať tokeny na validátor alebo začať s nejakou významnou investíciou; každý, kto má aspoň jeden ALGO token, dostane odmenu.

Cardano (ADA) – populárna kryptomena s dobrým RPMN

Čo je Cardano?

Cardano je open-source PoS blockchain platforma, ktorej cieľom je vytvoriť spravodlivejšiu, transparentnejšiu a bezpečnejšiu spoločnosť. Natívny token ADA, ktorý bol založený v roku 2017, poskytuje impulz a základ pre bezpečnú sieť Cardano.

Predtým, ako Ethereum spustilo svoj mechanizmus konsenzu PoS, bol Cardano jedným z najväčších blockchain, ktorý používal menej energeticky náročný protokol PoS. Technológia vyvinutá v rámci ponuky Cardano bola dôkladne preskúmaná a overená vedcami, čo znamená, že jej vlastnosti prechádzajú prísnym testovaním pred ich implementáciou.

Aktualizácia Alonzo v septembri 2021 umožnila platforme podporovať širšiu škálu kryptografických aplikácií vrátane NFT, smart kontraktov a DEX. To viedlo k prudkému nárastu jeho ceny a čoskoro nato ADA dosiahla svoje historické maximum a prvýkrát prelomila hranicu 3 USD.

Ako staviť na ADA?

Komunita Cardano vsadila tri štvrtiny ponuky ADA, čím prekonala dokonca nadšenie pre stávkovanie Ethereum. Je to do značnej miery spôsobené tým, že neexistuje obdobie blokovania Cardano, ktoré umožňuje držiteľom tokenov ADA stávkovať na kryptomeny pri zachovaní slobody používať svoje tokeny na platby, prevody a ekosystém DeFi.

Stávkovanie môže generovať pasívny príjem až do 5 % APR a Cardano umožňuje používateľom vkladať svoje žetóny dvoma spôsobmi. Prvým je použitie burzy, ktorá ponúka jednoduchú cestu k zisku s nízkymi zásahmi, ale vyžaduje, aby ADA zostala na burze. Validator pool staking umožňuje kryptoinvestorom podporovať sieť Cardano alebo konkrétnu vec bez uzamknutia ich tokenov, ktoré môžu byť stále použité podľa potreby.

Quint (QUINT) – stávková minca v reálnom svete

Čo je Quint?

Quint je nový token, ktorý spája skutočných investorov a spája realitu s metaverse. Poháňa super-staking pooly, ktoré poskytujú automaticky financované APY v kryptomenách a zároveň odomykajú výhody životného štýlu prostredníctvom NFT vložených priamo do hráčovej peňaženky. Existuje niekoľko dôvodov, prečo je Quint jedným z najlepších stávkových krypto mincí.

Quint má butik NFT trh, ktorý poskytuje NFT v digitálnych tokenových rámoch, obchod Quint, Metaverse Arts Club a tiež plánuje čoskoro vstúpiť do sféry GameFi.

Okrem kolaboratívneho procesu stávkovania tokenov a zamerania sa na NFT sa spoločnosť Quint zameriava na pridanie jedinečných zberateľských predmetov z reálneho sveta do svojho trezoru na prípadnú distribúciu stávkarom. Ďalšie plány zahŕňajú skutočné investície do nehnuteľností, ktorých sa investori Quintu môžu stať čiastočnými vlastníkmi.

Ako staviť na QUINT?

Vsádzanie tokenov QUINT sa líši od iných coinov, pretože táto platforma poskytuje používateľom super stávkové fondy, ktoré zvyšujú výnosy ponúkaním odmien v reálnom svete. Existujú dve kategórie bazénov, Luxusné bazény na tomboly a Quintessential Pools.

Okrem štandardného kryptozisku ponúka super stávkovanie v lotérii Luxury Raffle používateľom možnosť vyhrať luxusné ceny, ktoré budú pripísané na konci obdobia stávkovania. Medzitým Quintessential pooly poskytnú stávkujúcim zaručený skutočný stimul spolu s vyššími kryptografickými APY ako tie, ktoré sú dostupné v štandardných staking pooloch v ekosystéme Quint. Tieto odmeny zahŕňajú luxusné dovolenky, superautá, darčekové poukážky a ďalšie zážitky v metavesmíre aj v reálnom svete.

Výhody kryptomeny

Crypto staking má niekoľko hmatateľných výhod. Na rozdiel od ťažby kryptomien, stávkovanie kryptomien nevyžaduje dodatočný počítačový hardvér ani priestor na serveri. Okrem toho, stávkovanie kryptomien výrazne znižuje vplyv ťažby kryptomien na životné prostredie.

Medzitým, stávkovanie na mince robí vašu peňaženku, aby pracovala za vás a zarábala vám pasívny príjem s minimálnymi zásahmi. Výsledkom je, že blockchain PoS sú bezpečnejšie, spoľahlivejšie a efektívnejšie.

Riziká stávkovania kryptomien

Zatiaľ čo výhody kryptostávkovania sú mimoriadne presvedčivé, existuje niekoľko rizík spojených s stávkovaním kryptomien.

Ceny kryptomien sú notoricky volatilné, čo znamená, že môžu veľmi rýchlo stratiť hodnotu. Ak žetóny rýchlo stratia významnú sumu, nie je zaručené, že ročný zisk tieto straty pokryje. Okrem toho, aj keď je v niektorých prípadoch možné „vzdať sa“ svojich kryptozárobkov, na niektorých platformách môže ich obnovenie trvať až sedem dní.

Vsádzanie mincí vyžaduje minimálnu dobu stávkovania. K týmto tokenom nie je možné určitý čas pristupovať ani ich používať.

Kde môžem staviť? Staking platformy

Niekoľko platforiem podporuje staking. Tie obsahujú:

 • Centralizované burzy – najuznávanejšie centralizované kryptoburzy, ako sú Crypto.com a Coinbase, umožňujú držiteľom vkladať svoje mince.
 • Vytvorenie uzla – to umožňuje držiteľom tokenov používať svoje coiny ako vklad, ktorý funguje ako validátor transakcií a inteligentných zmlúv v blockchain.
 • Zapojenie sa do staking poolu vám umožňuje stávkovať mince na pridelenie do bazéna, ktorý sa potom hromadne vsádza.

Súvisiace najčastejšie otázky týkajúce sa kryptomien

Ktorá kryptomena je najlepšia na stávkovanie?

Niektorí recenzenti považujú Shiba Memu SHMU coin za najlepší coin pre krypto staking vďaka jeho vynikajúcej rovnováhe medzi výkonom a potenciálom rastu.

Môžete stratiť stávkovaním krypto?

Áno, kryptotrhy sú notoricky volatilné a mince môžu stratiť hodnotu veľmi rýchlo. V tomto prípade je nepravdepodobné, že nejaký ročný zisk pokryje straty vyplývajúce zo znehodnotenia daného tokenu.

Je stávkovanie kryptomien ziskové?

Krypto staking môže byť ziskový spôsob, ako zarobiť pasívny príjem, najmä z dlhodobého hľadiska. Môže priniesť krátkodobé výnosy, ale najväčšie zisky sa realizujú počas dlhších období.

Môžete si staviť na akúkoľvek kryptomenu?

Nie všetky mince sú stávkovateľné, takže ak si chcete kúpiť krypto konkrétne, aby ste si zarobili pasívny príjem vkladaním svojich držieb, pred nákupom si najprv dvakrát overte, ktoré mince podporujú stávkovanie.

Čo je Staking Pool?

Staking pool je platforma pre spoluprácu, kde držitelia kryptomien združujú aktíva, aby dosiahli konsenzus proof-of-stake, čím sa zvyšujú šance na validáciu a odmeny a zároveň sa znižujú individuálne riziko.

Autor: Kusaj

Tento príspevok bol vytvorený 7.9.2023 a aktualizovaný 14.5.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Kusaj.


Ekonomická poradňa

 1. HorizonSeeker

  What are some key considerations when choosing cryptocurrencies for staking according to the article?

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.