( Kusaj,  0)

Terra Luna Money

Keďže sa svet naďalej trápi s dôsledkami klimatických zmien, vzniklo mnoho projektov kryptomien, ktorých cieľom je využiť technológiu blockchain nie len ako platobný systém, ale aj na ochranu životného prostredia. Množstvo iniciatív v oblasti kryptomien sa vydalo práve cestou podpory ekologického a udržateľného štýlu života a pomocou získaných prostriedkov sa snažia vytvoriť niečo, čo naozaj pomôže nielen ľuďom, ale aj životnému prostrediu. V tomto článku sa preto pozrieme na niektoré z najnovších kryptomien, ktoré sa zameriavajú práve na udržateľnosť a podporu ochrany životného prostredia.

Power Ledger (POWR)

Power Ledger je platforma na obchodovanie s energiou založená na blockchaine, ktorá umožňuje spotrebiteľom nakupovať a predávať energiu z obnoviteľných zdrojov. Cieľom projektu je vytvoriť efektívnejší a vo väčšej miere decentralizovaný trh s energiou tým, že používateľom umožňuje obchodovať s energiou priamo medzi sebou. To pomáha nielen znižovať emisie uhlíka, ale vytvára aj odolnejšiu a udržateľnejšiu energetickú infraštruktúru.

Climatecoin (CO2)

Climatecoin je kryptomena, ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby pomáhala financovať projekty určené na zmiernenie klimatických zmien. Projekt funguje tak, že využíva technológiu blockchain na vytvorenie transparentnej a bezpečnej platformy pre prácu s uhlíkovými kreditmi a inými udržateľnými investíciami. Vývojárski tím tiež spolupracuje s viacerými vládnymi orgánmi a ďalšími organizáciami na rozvoji udržateľných politík a iniciatív zameraných na boj s klimatickými zmenami.

Terra (LUNA)

Terra je blockchainová platforma, ktorá využíva technológiu stablecoin na podporu udržateľných poľnohospodárskych a lesníckych postupov. Projekt funguje tak, že vytvára stablecoin, ktorý je krytý reálnymi aktívami, ako sú stromy alebo poľnohospodárska pôda. To umožňuje poľnohospodárom a iným vlastníkom pôdy prístup k financovaniu a iným zdrojom na podporu udržateľných postupov a zároveň vytvára transparentnejší a efektívnejší trh pre udržateľné investície.

Chiliz (CHZ)

Chiliz je kryptomena, ktorá sa zameriava na podporu udržateľného športu a zábavy. Projekt funguje tak, že vytvára platformu založenú na blockchaine pre zapojenie fanúšikov a odmeny, ktorá pomáha znižovať vplyv tradičných športových a zábavných odvetví na životné prostredie. Tím Chiliz tiež spolupracuje s mnohými športovými klubmi a inými organizáciami čím zabezpečuje podporu a vývoj nových udržateľných procesov a iniciatív. Ak sa zaujímate o oblasť športu, na Doxxbet Casino nájdete množstvo kurzov a informácií o súčasných športových podujatiach.

EcoCoin (ECO)

EcoCoin je kryptomena, ktorá bola navrhnutá s cieľom podporovať udržateľné a ekologické postupy. Používatelia môžu získať EcoCoiny zapojením sa do činností, ktoré podporujú udržateľnosť, ako je napríklad účasť na čistení okolia, používanie verejnej dopravy alebo inštaláciou solárnych panelov. Tím EcoCoin tiež spolupracuje s organizáciami a podnikmi, ktoré sa angažujú v oblasti udržateľnosti, ako sú napríklad spoločnosti vyrábajúce zelenú energiu a iniciatívy na znižovanie množstva odpadu. Tieto partnerstvá pomáhajú vytvárať udržateľnejší a odolnejší ekosystém a zároveň podporujú využívanie obnoviteľných zdrojov energie a znižovanie emisií uhlíka.

Hoci investovanie do kryptomien môže byť veľmi špekulatívne a riskantné, tieto a im podobné projekty predstavujú úžasnú príležitosť ako podporiť udržateľnosť a pomôcť tak lepšej budúcnosti. Samozrejme, treba zvážiť aj ekonomickú stránku kryptomien a myslieť na možné riziká, no pri pomyslení, že prispejete na dobrú vec, človek niekedy rád obetuje časť svojich prostriedkov. Ak teda chcete takto nepriamo pomôcť životnému prostrediu, takéto kryptomeny sú ideálnym prostriedkom.

Autor: Kusaj

Tento príspevok bol vytvorený 18.4.2023 a aktualizovaný 19.4.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Kusaj.


18+

Účasť na hazardných hrách sa zakazuje osobám mladším ako 18 rokov. Ministerstvo financií varuje: "Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát." Ministerstvo zdravotníctva varuje: "Nadmerné hranie hazardných hier predstavuje riziko vzniku závislosti."

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.