( SZSZO,  2)

Bratislava, 15. 8. 2015 – „Rozhodol som sa vstúpiť do politky, aby som zabránil situáciám, kedy kvôli byrokratickému prístupu štátnych úradníkov boli potlačované práva postihnutých ľudí,“ uvádza Ľubomír Kolárik, ktorý pracuje s klientmi z radov zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov.

„Nedávno som bol nútený zavrieť jedno zo zariadení Pokojný domov kvôli nekompetentnému prístupu úradníkov. Bratislavský samosprávny kraj dvadsiatke psychicky chorých pacientov dlhodobo nevyplácal príspevky“, komentuje situáciu Ľubomír Kolárik. Zariadenie Pokojný domov v Podunajských Biskupiciach bolo určené pre klientov s mentálnymi poruchami. Viac sa o tom dočítate v článku Sú sami, chorí, čoskoro možno bez strechy nad hlavou. Zariadeniu Pokojný domov hrozí zavretie, kde nájdete aj video s vyjadreniami klientov Pokojného domova v Podunajských Biskupiciach.

„Títo ľudia sa musia spoliehať denne na starostlivosť terapeutov. Nakoniec ani jeden z našich klientov neskončil na ulici, podarilo sa nám nájsť náhradné ubytovanie všetkým z nich. S podobnými situáciami sa však stretávam veľmi často. Zdravotne a duševne postihnutí už ale rezignovali na to, aby sa domáhali svojich práv.“, hovorí Kolárik, ktorý sa venuje práci s postihnutými občanmi od roku 2007.

O politickej strane

Strana zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov je vo všetkých bodoch volebného programu zameraná výhradne na zdravotnú a sociálnu oblasť. Navrhuje konkrétne riešenia každej skupiny sociálne znevýhodnených občanov. SZSZO pripravuje zmeny sociálneho systému a je pripravená ich presadiť v Parlamente SR.

O zakladateľovi

Zakladateľom strany je Ing. Ľubomír Kolárik, narodený 28. 8. 1966 v Nových Zámkoch. Po skončení štúdií pracoval 10 rokov ako vojak z povolania vo vojenskom letectve. Po skončení vojenskej činnej služby začal podnikať. Od roku 2007 sa pri podnikaní venuje charite. Založil nadáciu, ktorá podporuje cudzie projekty (Nadácia Nová Nádej), a tiež projekty jeho občianskeho združenia, ktoré poskytuje sociálne služby duševne chorým klientom. Vo voľnom čase sa venuje motorizmu, športu a mládeži ako tréner bojového umenia.

Kontakt

Strana zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov
Vajnorská 32
900 25 Chorvátsky Grob
Ing. Ľubomír Kolárik
Tel: 0915 127 176
E-mail: kolarik@szszo.sk

Autor: SZSZO

Tento príspevok bol vytvorený 15.8.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora SZSZO.


Komentáre

  1. Kása Zsolt

    Ing. Lubomir Kolarik je clovek ktory je trestne stihany za podvod, odsudeny na podmienecn trest, a ktory aj momentlne celi obvineniu na sude v Bratislave.

  2. Peter

    a keby len to….

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.