( Inzercia,  6)

Marketing pre e-shopy: Jednoduchý spôsob, ako zvýšiť nákupy

Internet začínajú ľudia po celom svete používať čoraz častejšie. Tlačené médiá a televízia idú do úzadia, pretože všetko potrebné si pozrieme vďaka webu a jeho kvalitným zdrojom aj na svojom mobile. Ak to ako firma alebo zdroj spomínaných informácii využijete a skombinujete s profesionálnym marketingom pre e-shopy, môže sa to podpísať nielen na vašich vyšších ziskoch.

Cieľom internetového marketingu predsa nie je nič iné, ako zvýšiť zisky spoločnosti premenou návštevníkov webových stránok na spokojných zákazníkov. K tomuto účelu je nutné využiť špeciálnu propagáciu tovaru alebo služieb v sieti, s ktorou vám pomôže spomínaný a veľmi efektívny marketing pre e-shopy.

Nejde len o „vizitku“ a imidž, je to kompletný a veľmi efektívny nástroj predaja, ktorý sa oplatí využiť.

Základom úspechu je obrovské publikum

Aj tie najkrajšie diamantové prstene budú potrebovať dobrú reklamu. Aj keď si ich vo výkladnej skrini všimne určite veľmi veľa ľudí, nikdy sa to nebude dať porovnať s množstvom potenciálnych klientov na internete. Čím väčšie publikum ale budete mať, tým viac práce vám zaberie hľadanie vhodných spôsobov, ako ho zaujať.

Klient je náročný, čo s množstvom ľudí a ich odlišných preferencií, zámer jednoduchého oslovenia trocha komplikuje. Pri dobrom marketingu pre e-shopy to ale neplatí.

Ušetríte náklady

Prenájom aj malej maloobchodnej predajne nachádzajúcej sa v nákupnom centre vás bude stáť niekoľko stoviek alebo dokonca tisíc eur mesačne. V prípade internetového obchodu sa všetky vaše náklady znížia na neporovnateľne nižší mesačný poplatok za hosting. Úspory sú teda zrejmé.

Získate pre seba viac času

Väčšinu z celého procesu internetového obchodu je možné vykonať úplne automatizovane: od pridania produktu na stránku až po zadanie a potvrdenie objednávky. Môžete si nastaviť aj automatické produktové filtre, čo vám ušetrí veľmi veľa času. Z pohodlia domova alebo akéhokoľvek miesta, ktoré má pripojenie na internet, môžete svoj e-shop riadiť flexibilne a podľa svojich i potrieb zákazníka.

 


Ekonomická poradňa

 1. Marek Pazurik

  Aké sú kľúčové stratégie marketingu pre e-shopy?

 2. Júlia Némethová

  Článok odporúča využívať internetový marketing na zvýšenie ziskov premenou návštevníkov na spokojných zákazníkov, využívaním špeciálnej propagácie tovaru alebo služieb online.

 3. Adam

  Je internetový marketing dostatočný na to, aby zabezpečil úspech e-shopu?

 4. Agrendanyth

  Aj keď internetový marketing je kľúčový, úspech e-shopu závisí aj od iných faktorov, ako kvalita produktov, zákaznícky servis a užívateľská skúsenosť.

 5. Jasmina

  Môže byť prílišná závislosť na digitálnom marketingu rizikom pre e-shopy?

 6. Max

  Prílišná závislosť na digitálnom marketingu môže byť riziková, ak firma zanedbá iné aspekty podnikania alebo sa nedokáže prispôsobiť meniacim sa trendom.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: