( SZSZO,  0)

Prečo sa nestaráme o to, kam miznú peniaze zo štátneho rozpočtu určené na zdravotníctvo?

Bratislava, 31. 10. 2015 – „Je veľmi lišiacke, čo si dovoľuje vládna strana voči chorým deťom a ich rodičom. Nechávajú zmiznúť stovky miliónov eur a tie úbohé deti a ich rodičia živoria. Zdraví to prehliadajú a chorí nemajú silu na to, aby sa bránili,“ uvádza Ľubomír Kolárik, ochránca práv pacientov, seniorov a postihnutých.

Rodičia detí s autizmom, rakovinou či po mozgovej obrne musia vyžiť z 220 eur mesačne a ministerstvo neplánuje zvýšiť príspevok za opatrovanie. V tomto roku podľa ústredia práce poberá príspevok na opatrovanie mesačne priemerne takmer 57 tisíc ľudí, uvádza v článku Denník N.

Peniaze pre chorých a ich opatrovateľov v rozpočte sú, ale než sa dostanú k opatrovateľom, zakotúľajú sa do vrecák úradníckych „sprostredkovateľov“. „Rodičia, ktorí sa starajú o choré alebo postihnuté dieťa musia mať svojho zástupcu v parlamente, ktorý bude ich práva obhajovať,“ uvádza Ľubomír Kolárik, zakladateľ strany SZSZO.

Strana zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov je vo všetkých bodoch volebného programu zameraná výhradne na zdravotnú a sociálnu oblasť. Navrhuje konkrétne riešenia každej skupiny sociálne znevýhodnených občanov. SZSZO pripravuje zmeny sociálneho systému a je pripravená ich presadiť v Parlamente SR.

Autor: SZSZO

Tento príspevok bol vytvorený 1.11.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora SZSZO.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: