( Kusaj,  4)

12 najlepších Web 3.0 kryptomincí, do ktorých investovať v roku 2023 a dosiahnuť tak masívne zisky

Nová generácia internetu sa rýchlo blíži, decentralizované protokoly a blockchain dáta otvárajú používateľom novú generáciu prístupu k internetu. Vzhľadom na to, že sa viac ako inokedy kladie dôraz na súkromie dát, bezpečné streamovanie a decentralizované siete, zaznamenávajú projekty Webu 3.0 obrovský rast naprieč všetkými oblasťami.

12 najlepších tokenov Web 3.0 pre rok 2023

Revolúcia Web 3.0 ponúka investorom fantastickú príležitosť k obrovským ziskom vďaka podpore kryptomien Web 3.0, ktoré využívajú vznikajúce technológie, ako sú inteligentné kontrakty a digitálne aktíva, na poskytovanie fenomenálnych užívateľských zážitkov. Tu sú najlepšie Web 3.0 kryptomince, ktoré si môžete práve teraz kúpiť:

 • Shiba Memu (SHMU),
 • Chancer (CHANCER),
 • AltSignals (ASI),
 • Metacade (MCADE),
 • Helium (HNT),
 • Chainlink (LINK),
 • Filecoin (FIL),
 • The Graph (GRT),
 • Uniswap (UNI),
 • Cosmos (ATOM),
 • Ethereum (ETH),
 • Solana (SOL).

Shiba Memu (SHMU) — Meme coin poháňaný AI

Čo je Shiba Memu?

Shiba Memu je roztomilá meme minca založená na milovanom japonskom psovi Shiba Inu. Zatiaľ čo mnohé meme mince prijali interakciu inšpirovanú Shiba Inu, Shiba Memu sa odlišuje od balíka. Meme mince zvyčajne nemajú žiadnu užitočnosť a spoliehajú sa výlučne na humbuk, ktorý vytvárajú ľudia ako Elon Musk (dogecoin, niekto?) a iné celebrity. To je miesto, kde má Shiba Memu svoj vlastný rodokmeň – využíva silu AI, aby jej poskytol skutočný prípad použitia.

Shiba Memu nie je len tak hocijaký pes. Tento robodog hľadá na internete akúkoľvek zmienku o svojej značke. Na identifikáciu akejkoľvek zmienky používa nástroje AI, ako je spracovanie prirodzeného jazyka (NLP), analýza sentimentu a rozpoznávanie obrázkov a videa. Na základe viacerých faktorov posúdi, či je zmienka negatívna alebo nie. Ak je sentiment negatívny, Shiba Memu interaguje na akejkoľvek platforme, aby zmenil vnímanie na labky. Aké šikovné šteniatko! Shiba Memu si kladie za cieľ vykonávať prácu viac ako 100 marketingových agentúr sama v reálnom čase, čo je ďalší rozdiel medzi ňou a ostatnými psami vo svorke, ktorí sa spoliehajú na ľudské marketingové úsilie.

Držitelia SHMU môžu staviť svoje tokeny, aby videli a interagovali s AI dashboardom Shiba Memu, ktorý komunikuje s používateľmi podobným spôsobom ako populárny chatbot ChatGPT. Používatelia môžu Shiba Memu poskytnúť spätnú väzbu a navrhnúť nové nápady. Používatelia, ktorých návrhy sú prijaté, dostanú žetóny SHMU ako pochúťku pre psov.

Prečo by ste mali investovať do Shiba Memu?

Shiba Memu je momentálne v jedinečnom predpredaji, ktorý investorom poskytuje okamžitú návratnosť investícií. Spustená v prvý deň predpredaja na 0,011125 USD, cena vystúpi na 0,0244 USD do konca predpredaja v 60. deň, čo predstavuje denné zvýšenie ceny o 0,000225 USD a celkový skok o 119,33 % pre tých, ktorí mali to šťastie, že si kúpili SHMU v prvý deň. Ak táto fantastická investičná príležitosť nezaháľa, čo bude?!

Trh s meme coinmi vzrástol z ničoho na hodnotu viac ako 20 miliárd dolárov len za dva roky. Meme mince sú populárnou investíciou, ale zvyčajne ľudia stratia viac peňazí, než vložili, kvôli tomu, aký krátkodobý humbuk ich obklopuje. Toto nie je prípad Shiba Memu, ktorý má vstavaný nástroj, ktorý mu zabezpečí dlhú životnosť. Špičkoví psi by mali investovať do SHMU, najmä počas jeho predpredaja, aby dosiahli maximálne zisky.

Aké sú riziká investovania do Shiba Memu?

Shiba Memu, ako každá kryptomena, má riziko kvôli volatilite a nepredvídateľnosti krypto trhu. Jeho inovatívne použitie AI by však malo chrániť toto šteňa pred akýmikoľvek faktormi, ktoré by typicky narušili meme mincu.

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť SHMU, nájdete tu <<<

Chancer (CHANCER) — Revolúcia a výzva v stávkovom priemysle

Čo je šanca?

Chancer je prvá decentralizovaná aplikácia na prediktívne trhy na svete, ktorej cieľom je vyskúšať tradičné stávkovanie, ktoré zvyčajne znevýhodňuje stávkarov a pôsobí proti nim nastavením nespravodlivých kurzov. Duchom podnikateľských bratov Adama a Paula Kelbieovcov, Chancer, dáva stávkarom možnosť prostredníctvom spravodlivého systému peer-to-peer (P2P), ktorý ľuďom umožňuje vytvárať si vlastné stávky na mieru s úplnou transparentnosťou, čím sa úplne odstraňuje potreba stávkovej kancelárie alebo stávkovej kancelárie. . Tento demokratizovaný prístup nielenže vracia zábavu do stávkovania, ale priamo spochybňuje veľké stávkové kancelárie, ktoré príliš dlho využívajú ľudí.

Na rozdiel od tradičných stávkových kancelárií, ktoré zvyčajne obmedzujú stávkovanie len na šport, Chancer umožňuje používateľom uzatvárať stávky na absolútne čokoľvek, od malej stávky medzi priateľmi až po virálne stávky na globálne udalosti, ako sú Superbowl, Eurovízia alebo dokonca americké prezidentské voľby.

Prečo by ste mali investovať do Chancer?

Chancerov pôvodný token, CHANCER, poháňa celý ekosystém. Všetky stávky sa uzatvárajú a vyplácajú v CHANCER, čo dáva tokenu vrodenú užitočnosť. To znamená, že je istá stávka, že táto kryptomena nespadne. V súčasnosti je CHANCER v predpredaji k dispozícii za smiešne lacnú cenu a za pár týždňov už prilákal 750 000 dolárov. Stávkujúci aj kryptonadšenci sa hrnú do svojich stád, aby získali tokeny CHANCER, pretože to ponúka skutočne jedinečný stávkový zážitok, ktorý je sviežim vzduchom v porovnaní s tradičným stávkovaním, kde sú kurzy naskladané proti stávkarom. Vzhľadom na to, že stávkový priemysel má hodnotu viac ako 60 miliárd dolárov a do roku 2030 má narásť na viac ako 150 miliárd dolárov, má Chancer za cieľ odobrať veľkú časť trhu veľkým stávkarským menám. Jeho doterajšia popularita je znakom vecí, ktoré prídu, takže dôvtipní investori by mali využiť šancu na Chancer, ktorý je z hľadiska návratnosti investícií bezpečný.

Aké sú riziká investovania do Chancer?

Chancer je kryptomena a kryptomeny prichádzajú s inherentným rizikom v dôsledku nepredvídateľnosti a volatility trhu. Chancer však urobil maximum, aby sa ochránil pred akýmikoľvek výkyvmi a dokáže prečkať každú krypto búrku. S predpovedaným býčím trhom môže byť zaistenie vašich stávok na Chancer jednou z najmúdrejších možností.

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť CHANCER, nájdete tu <<<

AltSignals — najlepšia voľba pre popredné obchodné signály na trhu

Čo je AltSignals a ako zapadá do Web 3.0?

Projekt AltSignals je v oblasti kryptomien určitou raritou, pretože je postavený na základe už úspešného projektu. AltSignals poskytuje obchodníkom tie najlepšie obchodné signály a môže sa pochváliť neuveriteľnými 50 000 užívateľmi a hodnotením 4,9 z 5 na Trustpilot.

Táto spokojná užívateľská základňa poskytuje dokonalý cieľový trh pre projekt s novým podnikom – vydaním tokenu ASI na podporu vývoja jeho špičkového nového produktu ActualizeAI. ActualizeAI umožňuje svojim používateľom využívať najnovšie technológie strojového učenia a dostávať obchodné signály pred všetkými ostatnými, čím maximalizuje ich zisky.

Prečo by ste si mali kúpiť AltSignals?

Vzhľadom na takú neuveriteľne silnú užívateľskú základňu a na to, že trh s kryptomenami naďalej vykazuje volatilitu, ktorú môžu obchodníci využiť, nie je lepší čas investovať do poskytovateľov výnimočných obchodných signálov, pretože trh s týmito službami bude pravdepodobne aj naďalej prekvitať.

Aké sú riziká investície do AltSignals?

Vzhľadom na neuveriteľne silné užívateľské základni je ťažké vidieť negatíva. Rovnako ako pri všetkých investíciách aj tu existuje riziko nepredvídateľných okolností, preto by ich investori mali vždy zvážiť pred investíciou.

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť ASI, nájdete tu <<<

Metacade (MCADE) — najlepšia z kryptomien pre veľké výnosy

Čo je Metacade?

Metacade je neuveriteľný nový projekt, ktorý vyvolal obrovský rozruch v špičkových investičných komunitách Web 3.0 v dôsledku toľko vychvaľovaného whitepaper a divokého záujmu o presale projektu. 

Jadrom plánov tímu Metacade je vytvorenie najväčšej herne Play2Earn (P2E) na svete, čo znamená, že sa platforma bude pýšiť obrovskou knižnicou hier pokrývajúcou množstvo rôznych digitálnych svetov a širokou škálou ďalších herných zážitkov pre užívateľov.

Hráči budú získavať odmeny za hranie svojich obľúbených hier, a aj za ďalšie aktivity, ktoré pomáhajú zlepšiť celkový užívateľský zážitok z platformy Metacade. To znamená, že činnosti, ako je zdieľanie alfaverzií alebo zapojenie do komunity, umožní používateľom tiež získať odmeny.

Prečo by ste mali investovať do Metacade?

Token platformy Metacade, MCADE, umožňuje efektívne fungovanie platformy. MCADE je menou celého ekosystému, takže poháňa nielen odmeny, ale aj všetky ostatné výmeny hodnôt, ako je nákup tovaru alebo účasť v súťažných turnajoch.

Vďaka voľbe dizajnu Metacade je MCADE silnou investičnou voľbou, pričom možnosti stávok umožňujú investorom získať pasívny príjem pri držaní veľkých budúcich ziskov.

Aké sú riziká investovania do Metacade?

Aj keď má Metacade obrovský potenciál, z povahy trhu s kryptomenami vyplýva, že je volatilnejší ako iné aktíva. Vzhľadom k tomu, že Web 3.0 je stále v ranej fáze, sú kryptomeny vysoko špekulatívnou investíciou, a to aj tie s veľmi nízkou trhovou kapitalizáciou.

>>> Viac informácií, vrátane toho, ako kúpiť MCADE, nájdete tu <<<

Helium — decentralizovaná infraštruktúra poháňaná sieťou

Čo je Helium a ako zapadá do Web 3.0?

Helium je ambiciózny projekt, ktorý chce vybudovať najväčšiu distribuovanú sieť pre prístup k internetu na svete, v podstate sieť peer-to-peer, ktorá poskytuje prístup k sieti vo vašom okolí výmenou za vlastnú kryptomenu siete Helium, HNT. Sieť Helium si kladie za cieľ priniesť zásadnú zmenu v spôsobe prístupu k internetu a pre konsenzus používa vlastný algoritmus ,,proof of coverage”.

Prečo by ste si mali kúpiť Helium?

Projekt sa chváli tým, že umožňuje účasť zariadení s nízkou spotrebou energie, a v dôsledku toho sa už môže pochváliť takmer 1 miliónom uzlov zvaných hotspoty, ktoré podporujú užívateľov jeho celosvetovej siete. Decentralizovaná sieť vybudovaná týmto projektom je na najpôsobivejších plánoch výhradne decentralizovanej infraštruktúry v celom Web 3.0.

Možnosti tokenomiky a stávkovania tokenu HNT sú presvedčivé a distribúcia natívneho tokenu HNT sa v priebehu času mení, aby podporovala sadu stimulov, ktoré sú cielené s potrebami siete.

Aké sú riziká investície do Helium?

Hlavné riziko investície do siete Helium spočíva v tom, že konkuruje veľkým centralizovaným poskytovateľom internetových služieb a až sa ukáže, či sa nevyskytnú problémy s reguláciou decentralizovanej cloudovej infraštruktúry poskytovanej prostredníctvom decentralizovanej blockchain siete. Právne otázky by mohli byť v niektorých prípadoch prekážkou, pričom určenie toho, kto je zodpovedný za klientsky softvér torrentov prevádzkovaný na infraštruktúre siete peer-to-peer, bude pravdepodobne kameňom úrazu.

Chainlink — prináša bezpečné on-chain dáta

Čo je Chainlink a ako zapadá do Web 3.0?

Chainlink poskytuje oracly služby, a tým zaisťuje, že inteligentné kontrakty môžu získať prístup k off-chain dátam, teda k dátam reálneho sveta, ku ktorým inteligentné kontrakty samy o sebe nemajú prístup bez dôvery. Projekt to dosahuje rozsiahlym súborom pravidiel, ktorý motivuje prevádzkovateľov uzlov k dôveryhodnému správaniu.

Uzly siete riskujú svoj vsadený LINK na základe kvality dát, ktoré poskytujú, a tak existuje minimálne riziko, že by zlý aktér dokázal systém oklamať, a táto presnosť dát pomáha zaisťovať zásadnú funkciu, pokiaľ ide o globálny rozsah a rozsah prípadov použitia Web 3.0.

Prečo by ste si mali kúpiť Chainlink?

Chainlink je už široko obchodovaný a hojne využívaný v celom odvetví, pričom mnoho protokolov DeFi využíva Chainlink na načítanie hodnôt obchodných párov centralizovaných búrz. Počet partnerstiev, ktoré Chainlink má, je bezkonkurenčný a vzhľadom na to, že všetok prístup k dátam vyžaduje natívny token LINK, mohol by byť do budúcnosti silnou investičnou voľbou.

Aké sú riziká investície do Chainlink?

Investícia do Chainlink je riziková, pretože ako projekt, ktorý je už veľmi dobre známy, vyžaduje v tejto chvíli značnú mieru prijatia zo strany podnikov, aby priniesol veľké výnosy. Môže sa pochváliť partnerstvom s platobným gigantom Swift, a tak by to mohol dosiahnuť, ale môžu sa objaviť aj iné alternatívy, pretože na trh začnú vstupovať veľkí hráči TradFi.

Filecoin — boj s poskytovateľmi cloudových úložísk

Čo je Filecoin a ako zapadá do Web 3.0?

Sieť Filecoin je decentralizovaná úložná sieť, ktorá svojim užívateľom ponúka bezpečné distribuované úložisko. V skutočnosti funguje ako decentralizované trhovisko pre potreby ukladania dát, pričom všetky transakcie sú poháňané tokenom FIL.

Poskytovatelia tak môžu prenajímať svoj úložný priestor výmenou za kryptomince FIL a Filecoin sa tak stáva kľúčovou súčasťou rastúceho sektora digitálnych aktív Web 3.0, ktorá rieši potreby webovej infraštruktúry.

Prečo by ste si mali kúpiť Filecoin?

Dopyt po poskytovateľoch trvalých dátových úložísk nebol nikdy vyšší, pretože stále viac projektov hľadá úložisko dát a decentralizovanejší web by mohol zaznamenať väčší dopyt po odklone od tradičného modelu poskytovateľov dátových centier.

Projekt Filecoin je tiež pripravený na dôležitosť dostupnosti dát, pričom konkrétne prípady použitia na streamovanie videa ukazujú schopnosť projektu tiež rýchlo a ľahko prenášať dáta.

Aké sú riziká investície do Filecoin?

Filecoin stojí proti niektorým veľkým hráčom, ktorí ponúkajú priestor na ukladanie dát v cloude a zameriavajú sa na bezpečné riešenia ukladania dát, a vybojovať kus trhu od technologických gigantov je jednoduchšie, než sa hovorí.

The Graph — indexovanie blockchain

Čo je The Graph a ako zapadá do Web 3.0?

Protokol The Graph umožňuje prístup ku všetkým dátam uloženým v rôznych blockchain sieťach, čo znamená, že používatelia dát v dAppoch a ďalších prípadoch použitia môžu ľahko získať konkrétne dáta ľahko konzumovateľným spôsobom.

Toto je dosiahnuté indexovaním dát a token GRT sa používa na uľahčenie radu rôznych rolí, ktoré tvoria ekosystém projektu.

Prečo by ste si mali kúpiť The Graph?

Systém indexovania, ktorý The Graph používa, umožňuje mnoho rôznych prípadov použitia, ktoré by inak museli hosťovať vlastné uzly pre každú blockchain sieť, ku ktorej chcú pristupovať. Tým, že projekt podniká kroky potrebné na organizáciu blockchain dát, by mohol dopyt po službách časom výrazne vzrásť – čo by tlačilo cenu tokenu GRT nahor.

Aké sú riziká investície do The Graph?

Vzhľadom na to, že blockchain siete si časom stále budujú trakciu, mohli by sme byť svedkami toho, že sa objavia alternatívy k The Graph. Existuje tiež riziko, že ak by dopyt po konkrétnych službách nedosiahol požadovanú hranicu, potom by stimuly GRT nemuseli stačiť na zabezpečenie dostupnosti dát, čo by mohlo viesť aj k tomu, že by sa do hry zapojila konkurencia.

Uniswap — líder decentralizovaných búrz

Čo je Uniswap a ako zapadá do Web 3.0?

Uniswap je decentralizovaná burza, ktorá využíva blockchain Ethereum a poskytuje používateľom prostriedky na obchodovanie s kryptomenami bez potreby centralizovanej burzy. Projekt umožňuje prevody pomocou metodiky obchodovania známej ako „automatizovaný tvorca trhu“.

Uniswap sa osvedčil vďaka vysokej úrovni súkromia, ktorú poskytuje, a mnoho kryptopeňaženiek umožňuje priamy prístup. Projekt sa osvedčil natoľko, že časom vzniklo mnoho podobných projektov, ako napríklad PancakeSwap pre Binance Smart Chain.

Prečo by ste si mali kúpiť Uniswap?

Uniswap je fantastickým príkladom toho, ako projekty inovatívne využívajú technológiu blockchain na poskytovanie lepších užívateľských skúseností. S tým, ako bude používanie Ethereum časom narastať, by sme mohli vidieť, že porastie aj objem užívateľov naprieč platformou Uniswap, čo by znamenalo zhodnotenie ceny tokenu tejto platformy, UNI.

Aké sú riziká investície do Uniswap?

Uniswap je už dobre známy, ale tiež čelí rastúcej konkurencii tak z hľadiska protokolov 1. vrstvy, ako aj ďalších automatizovaných tvorcov trhu. Hoci zostáva jednou z najrozšírenejších platforiem, pokiaľ ide o DEX, mohol by mať problém udržať si časom svoju dynamiku.

Cosmos — spájanie blockchain dohromady

Čo je Cosmos a ako zapadá do Web 3.0?

Cosmos je decentralizovaný protokol interoperability poháňaný sieťou, ktorý spája mnoho rôznych protokolov prostredníctvom vlastného ekosystému niekoľkých blockchain. Používa token zvaný ATOM, ktorý poháňa Cosmos Hub, ktorý je ústredným prvkom ekosystému a umožňuje stávkovanie tokenov, aby ich držitelia mohli získavať pasívny príjem.

Prečo by ste si mali kúpiť Cosmos?

Problém interoperability je pre Web 3.0 významný a mnohí považujú Cosmos za najefektívnejšie riešenie v tejto oblasti. Pokiaľ sa Cosmos dokáže uplatniť ako lepidlo, ktoré držia rôzne blockchain pohromade, potom budú musieť najrôznejšie prípady použitia používať štandard ATOM tokenov – či už sa týkajú možností virtuálnej privátnej siete, streamovania médií v cloude, alebo napríklad len ukladania digitálnych aktív.

Aké sú riziká investície do Cosmos?

Cosmos stavia na to, že na uspokojenie prípadov použitia budúcej generácie internetu bude nakoniec potrebných mnoho blockchain. Aj keď by to tak mohlo byť, ak by nakoniec jeden blockchain získal prevažnú väčšinu podielu na trhu, potom by bol prípad použitia pre Cosmos podstatne oslabený.

Cosmos si tiež musí dať pozor na vstup hráčov TradFi do tohto priestoru, pretože súkromné ​​siete medzi právnickými osobami by mohli taktiež zlikvidovať kľúčovú príležitosť pre rast projektu.

Ethereum — miesto zrodu inteligentných kontraktov

Čo je Ethereum a ako zapadá do Web 3.0?

Ethereum je verejný protokol bez oprávnenia na 1. vrstve, ktorý už niekoľko rokov dominuje v oblasti decentralizovaných protokolov. Môže sa pochváliť najvyšším počtom užívateľov siete zo všetkých decentralizovaných blockchain sietí a na napájanie svojich transakčných poplatkov používa token ETH.

Prečo by ste si mali kúpiť Ethereum?

Blockchain Ethereum je zo všetkých decentralizovaných projektov jedným z najznámejších. Vzhľadom na to, že sa tento projekt od svojho spustenia môže pochváliť aj 100 % prevádzkyschopnosťou, je jednoznačným favoritom pre budúci vývoj. To znamená, že Ethereum bude pravdepodobne ešte nejaký čas ťažiť z rastu kryptomien a tí, ktorí chcú vytvárať decentralizované projekty využívajúce technológiu blockchain, budú vždy zvažovať voľbu Ethereum, takže rast je pre tohto veľkého hráča takmer istý.

Aké sú riziká investície do Ethereum?

Investícia do blockchain Ethereum však nie je bez rizík. Projekt patrí medzi najznámejšie, a tak je veľká časť jeho budúceho potenciálu už ocenená. To znamená, že ETH by síce mohol vykázať dobré výnosy, ale je nepravdepodobné, že by bol schopný priniesť také výnosy, aké sú schopné priniesť projekty v ranej fáze.

Solana — protokol 1. vrstvy s vášnivou komunitou

Čo je Solana a ako zapadá do Web 3.0?

Solana je protokol 1. vrstvy, ktorý konkuruje sieti Ethereum vo verejnom priestore bez povolenia. Používa nový mechanizmus konsenzu známy ako Proof-of-History a ťaží z veľkých investícií a podpory veľkých VC hráčov v tejto oblasti.

Prečo by ste si mali kúpiť Solana?

V sieti už žije celý rad projektov a prípadov použitia, napríklad virtuálny svet a predaj virtuálnych nehnuteľností naprieč Ethereum, a Solana za jeden týždeň roku 2021 presiahla 100 miliónov $.

Ak bude prípadov použitia naďalej pribúdať a platforma dokáže zostať stabilná a konzistentná pre rastúcu základňu vývojárov, potom by dopyt po tokenu SOL (ktorý sa používa pre všetky transakčné poplatky) mohol rásť aj v priebehu roka 2023 a ďalej.

Aké sú riziká investície do Solana?

Solana zaznamenala rýchly rozvoj, ale trápia ju výpadky, keď v niekoľkých prípadoch bolo nutné sieť úplne zastaviť, aby sa vyriešili technické problémy. To znamená, že mnoho projektov bude pri výbere miesta nasadenia inteligentných kontraktov pravdepodobne dávať prednosť alternatívam. Trhová kapitalizácia je už pomerne vysoká, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu 1. vrstvy, čo znamená, že sa pravdepodobne nájdu väčšie výnosy inde.

Čo je Web 3.0?

Užívatelia internetu určite v priebehu rokov zaznamenali obrovské zmeny v používaní internetu a neustále zlepšovanie užívateľského komfortu vystihuje terminológia „web“. Tu nájdete viac informácií o vývoji, ktorým web prešiel:

Web 1.0

Web 1.0 predstavoval štruktúru internetu v jeho začiatkoch. Vtedy boli webové stránky jednoduché a statické, s obmedzenou interaktivitou a zapojením užívateľov. Web 1.0 slúžil predovšetkým na získavanie informácií a v prvých fázach mal dokonca rôzne – konkurenčné siete. To všetko znamenalo, že používatelia mohli väčšinou iba konzumovať informácie, namiesto toho, aby s nimi alebo s ostatnými užívateľmi mohli interagovať.

Web 2.0

Web 2.0 sa objavil po roku 2000 a označuje moderný internet používaný v súčasnosti. Vyznačuje sa väčšou interaktivitou a zameraním na užívateľov, z hnutia Web 2.0 sa zrodili sociálne siete, platformy elektronického obchodovania a streamovacie služby. Web 2.0 umožnil používateľom prispievať obsahom, spolupracovať a vzájomne komunikovať, čo viedlo k oveľa prepojenejšiemu vnímaniu internetu používateľovi. Web 2.0 viedol k internetu s väčším množstvom obsahu vytváraného používateľmi.

Web 3.0

Web 3.0, niekedy nazývaný sémantický web, označuje novú generáciu internetu, digitálny svet, kde sú informácie a aplikácie decentralizované – to znamená, že nie sú riadené žiadnym jednotlivým subjektom alebo organizáciou.

Vo Web 3.0 je internet postavený na decentralizovaných technológiách, ako je blockchain, a to umožňuje bezpečnejšie, súkromnejšie a nedôveryhodnejšie interakcie medzi užívateľmi. Toto je dosiahnuté pomocou inteligentných kontraktov, decentralizovaných aplikácií (dApps) a ďalších decentralizovaných technológií.

Jedným z kľúčových rysov Web 3.0 je zameranie na kontrolu používateľov a vlastníctvo dát. Na rozdiel od tradičného celosvetového webu, kde dáta často kontrolujú veľké technologické spoločnosti, je cieľom Web 3.0 poskytnúť používateľom väčšiu kontrolu nad ich dátami a súkromím.

Záver: aká je najlepšia Web 3.0 minca?

Zoznam kryptografických tokenov Web 3.0 zahŕňa množstvo silných projektov, ale je ťažké nájsť iný ako Shiba Memu ako najzaujímavejšiu investičnú príležitosť z celej skupiny. Vysoký potenciál projektu v spojení s presvedčivou užitočnosťou tokenu vytvára vzrušujúcu šancu na obrovské zisky.

Súvisiace najčastejšie otázky ohľadom kryptomien

Aké sú najlepšie mince Web 3.0?

Najlepšie mince Web 3.0 majú veľký potenciál pre budúci rast, či už ide o objem transakcií alebo počet používateľov. Musí mať tiež token, ktorý je veľmi využívaný, a čím skôr sa projekt nachádza vo fáze, v ktorej sa nachádza, tým vyšší je strop investície.

Aké krypto bude Web 3.0 používať?

Zdá sa, že Web 3.0 bude používať celý rad rôznych kryptomien na rôzne účely. Vyzerá to tak, že vo väčšine priestorov si bude môcť udržať podiel na trhu mnoho rôznych projektov, čo predstavuje množstvo príležitostí pre investorov, ktorí sa chcú zapojiť.

Čo je to metaverse?

Metaverse sa označujú pohlcujúce online svety, ktorých cieľom je obvykle vytvoriť virtuálny svet, v ktorom avatar používateľa zažíva zážitky. To často zahŕňa VR (prinajmenšom ako budúce ambície), aby sa maximalizovalo pohltenie, ale tiež je to zameranie Web 3.0 vzhľadom na výhody decentralizácie.

Čo sú inteligentné kontrakty?

Inteligentné kontrakty sú zmluvy, ktoré sú napísané v kóde a môžu byť vykonávané bez dôvery. To znamená, že určité akcie (a transakcie) je možné vykonávať programovo, čím sa znižuje potreba zapojenia dôveryhodných tretích strán.

Sú mince Web 3.0 dobrou investíciou?

Web 3.0 mince budú pravdepodobne dobrou investíciou, pretože tento priestor má veľký potenciál, ale zostáva v ranej fáze. Môže trvať mnoho rokov, kým web dozreje, a preto je pravdepodobné, že v tomto priestore bude veľa dobrých príležitostí na veľké výnosy.

Kde si môžem kúpiť mince Web 3.0?

Mnoho centralizovaných búrz umožní nákup a obchodovanie s kryptomenami Web 3.0 a projekty v presale fázach obvykle kupujúcich nasmerujú na webové stránky, ako je to napríklad v Shiba Memu.

Autor: Kusaj

Tento príspevok bol vytvorený 10.8.2023 a aktualizovaný 6.6.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Kusaj.


Ekonomická poradňa

 1. Martin Mazuch

  Ktoré technologické inovácie a vlastnosti robia zahrnuté kryptomeny v článku vhodnými pre investície vo Web 3.0?

 2. Lukas Kabat

  Technologické inovácie a vlastnosti, ktoré robia tieto kryptomeny atraktívnymi pre investície v rámci Web 3.0, zahŕňajú podporu decentralizovaných aplikácií, inteligentných kontraktov, interoperability medzi rôznymi blockchainmi, rýchlejších a efektívnejších transakcií a prísľub lepšieho zachovania súkromia a bezpečnosti pre používateľov.

 3. Matus Prozbik

  Je možné, že odporúčania článku sú motivované inými faktormi než reálnym potenciálom a hodnotou kryptomien?

 4. Marketa

  Áno, je možné, že odporúčania môžu byť ovplyvnené faktormi ako partnerstvá, reklama alebo iné komerčné záujmy. Je vždy dôležité robiť vlastný výskum a kriticky posudzovať informácie, pretože investovanie do kryptomien môže byť vysoko špekulatívne a je spojené s rizikom.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: