( Kusaj,  0)

Technológia blockchain sa od uvedenia Bitcoin na trh pred viac ako desiatimi rokmi významne rozvinula a vďaka následným technickým inováciám v podobe inteligentných kontraktov sa odborníci domnievajú, že vďaka vyššej efektivite, ktorú technológia blockchain môže poskytnúť, dôjde k narušeniu takmer každého odvetvia.

Čo je GameFi a na čo slúžia tokeny GameFi?

GameFi je jednou z najzaujímavejších oblastí Web3 a je definovaná ako priesečník medzi tradičnými hrami a decentralizovanými financiami. V hernom sektore všeobecne platí, že všetky karty držia v rukách veľké herné spoločnosti, hráči za hranie platia a užívateľský obsah patrí veľkým korporáciám.

V poslednej dobe dochádza k prechodu na free-to-play hry, ktoré sa snažia motivovať hráčov k plateniu za rad menších herných transakcií, a aj keď to niektorí považujú za krok správnym smerom, stále to znamená, že moc je konsolidovaná v rukách spoločností vyvíjajúcich hry.

GameFi má potenciál prevrátiť herný svet hore nohami tým, že presadzuje rôzne mechanizmy, ako je model Play2Earn a umožňuje, aby herné predmety, najmä tie vytvorené hráčmi, vlastnili sami hráči.

Pozrite sa na najlepšie kryptografické GameFi, do ktorej môžete investovať v roku 2023

Obrovský potenciál viedol k tomu, že sa na rozvíjajúcom sa trhu blockchain hier objavilo mnoho projektov, pričom GameFi mince a hry Play2Earn sa tešia veľkému záujmu investorov, ktorí chcú dosiahnuť veľké zisky.

Tu sú niektoré z najzaujímavejších projektov GameFi, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii v rámci vznikajúceho ekosystému GameFi:

 1. Metacade (MCADE),
 2. AltSignals (ASI),
 3. Decentraland (MANA),
 4. Axie Infinity (AXIE),
 5. Iluvium (ILV),
 6. Enjin Coin (ENJ),
 7. The Sandbox (SAND),
 8. ApeCoin (Ape),
 9. Yield Guild Games,
 10. My Neighbor Alice (ALICE),
 11. Game of Silks (SILK),
 12. Meta Apes (PEEL).

1. Metacade (MCADE) — srdce revolúcie GameFi

Čo je Metacade?

Metacade je nový ambiciózny projekt, ktorý po zverejnení rozsiahlej roadmapy v rámci whitepaper Metacade vzbudil fenomenálnu pozornosť. Spoločnosť Metacade si stanovila cieľ umiestniť sa v centre hnutia GameFi a ústredným bodom tejto ambície sú plány na vybudovanie najväčšej herne na svete.

Metacade sa môže pochváliť robustným a rozsiahlym systémom odmien, ktorý je základom efektivity platformy. Odmeňuje hráčov za ich herné aktivity v širokej škále rôznych herných štýlov, čo znamená, že Metacade môže zacieliť na všetkých, od príležitostných hráčov až po tie najserióznejších.

Metacade ďalej odmeňuje užívateľov za iné ako herné aktivity, pokiaľ prispievajú k vysokej kvalite užívateľského zážitku na platforme. To znamená, že používatelia si môžu od hrania oddýchnuť, ale napriek tomu získavať odmeny za plnenie úloh, ako je písanie herných recenzií a zdieľanie alfaverzií.

Niet divu, že s takouto atraktívnou ponukou a takým záujmom o trh je presale prakticky nevídane aktívny. Vďaka tomu sa už za pouhých 17 týždňov získať ohromujúcich $13,6m, pretože investori sa ponáhľajú, aby si zaistili MCADE pred konkurenciou.

Aké sú dôvody pre investíciu do Metacade?

Úžitkový token MCADE je pre fungovanie ekosystému Metacade GameFi natoľko zásadný, že až sa počet užívateľov zvýši a hráči budú chcieť získať odmeny za hranie najnovších hier GameFi, môže byť tlak na nákup tokenu MCADE obrovský. MCADE sa tak stáva tokenom GameFi, ktorý by mohol vyletieť nahor.

>>> Presale Metacade sa môžete zúčastniť tu <<<

2. AltSignals – to najlepšie pre obchodné signály na trhu GameFi

Čo je AltSignals?

AltSignals je poskytovateľom najkvalitnejších obchodných signálov, a hoci nejde o projekt GameFi v tradičnom zmysle, zaslúži si zaradenie na zoznam, pretože má presvedčivú ponuku, ktorá by sa mohla dotknúť všetkých oblastí kryptografického priestoru.

AltSignals je v súčasnej dobe najznámejší vďaka svojmu produktu AltAlgo™, ktorý priniesol neuveriteľné obchodné signály pre 50 000 existujúcich užívateľov platformy. Tento obrovský počet používateľov je pre nový presale token nevídaný, čo robí AltSignals ako investičnú príležitosť ešte atraktívnejším.

Zatiaľ čo AltAlgo™ pomohol AltSignals dodať 1 500 signálov s neuveriteľnou 64 % úspešnosťou, projekt sa teraz snaží posunúť trh vpred s ďalšou úrovňou signálov – riadených špičkovým produktom strojového učenia ActualizeAI.

ActualizeAI bude maximálne využívať technológie strojového učenia, ako je posilňovanie učenia a analýza sentimentu, aby vytvoril novú generáciu obchodných signálov pre svojich užívateľov, a vďaka osvedčenému úspechu tímov AltSignals sa jedná o projekt, ktorý sa teší veľkej obľube investorov.

Aké sú dôvody na investovanie do AltSignals?

Token ASI poskytne používateľom napäto očakávaný včasný prístup k platforme a ActualizeAI, čím získajú obrovskú výhodu oproti konkurencii a potenciálne si zaistia veľké obchodné zisky. Tento obrovský dopyt po poznatkoch platformy znamená, že s rastúcim povedomím by sme mohli byť svedkami obrovského nárastu dopytu po ASI.

>>> Presale AltSignals sa môžete zúčastniť tu <<<

Decentraland — najlepšia investícia pre vlastníctvo herných aktív

Čo je Decentraland?

Decentraland je projekt virtuálneho sveta, ktorý beží na blockchain Ethereum a umožňuje používateľom vytvárať, využívať a speňažovať herné aktíva a aplikácie pomocou technológie blockchain. V Decentraland môžu používatelia nakupovať virtuálne pozemky a vytvárať a navrhovať vlastné 3D zážitky, hry a aplikácie.

Všetok obsah a transakcie na Decentraland sú decentralizované, čo znamená, že vlastníctvo a kontrola nad virtuálnymi pozemkami a majetkom sú zaznamenané ako nezameniteľné tokeny a zaistené pomocou blockchain Ethereum s využitím inteligentných kontraktov. Toto zameranie na vlastníctvo hráčov je obľúbeným prvkom mnohých mincí GameFi a mnoho hier GameFi tento prístup preberá.

Decentraland ponúka jedinečnú a pohlcujúcu platformu pre interakciu a vzájomnú spoluprácu užívateľov vo virtuálnom priestore a jeho decentralizovaná povaha zaisťuje, že dáta užívateľov sú v bezpečí, a že majú nad svojimi hernými aktívami plnú kontrolu.

Aké sú dôvody pre investíciu do Decentraland?

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a potenciálu k rastu je Decentraland sľubnou investičnou príležitosťou pre záujemcov o oblasť kryptomien a budúcnosť videohier Web3. S tým, ako sa svet stáva digitálne prepojenejším, rastie dopyt po virtuálnych zážitkoch, a to znamená, že v porovnaní s tradičnými videohrami pravdepodobne porastie popularita zážitkov typu Play2Earn, keď používatelia vlastnia herné aktíva.

Axie Infinity — najlepšia investícia pre väčšinu blockchain hier

Čo je Axie Infinity?

Axie Infinity je hra založená na blockchain, ktorá beží na sieti Ethereum, a v ktorej môžu hráči chovať, bojovať a obchodovať s tvormi zvanými Axies. Axies sú digitálni domáci miláčikovia s jedinečnými vlastnosťami a schopnosťami, ktoré môžu hráči zbierať, trénovať a spravovať, a hra využíva model Play2Earn poháňaný technológiou blockchain, kedy hráči môžu zarábať kryptomeny hraním hry a obchodovaním so svojimi Axies. Hráči môžu tiež získavať tokeny na správu, ktoré im umožňujú podieľať sa na vývoji a rozhodovacom procese hry.

Axie Infinity je vďaka svojmu modelu Play2Earn a jedinečným herným mechanizmom jednou z najobľúbenejších hier v oblasti GameFi. Vytvoril novú hernú paradigmu (v porovnaní s tradičnými videohrami), ktorá hráča odmeňuje za čas a úsilie strávené hraním blockchain hry, nie iba za vložené peniaze. Vďaka silnej komunite a rastúcej užívateľskej základni sa Axie Infinity stal taktiež obľúbenou investičnou voľbou pre investorov do kryptomien.

Aké sú dôvody pre investíciu do Axie Infinity?

Vzhľadom na to, že dopyt po hrách založených na blockchain a NFT stále rastie, môže byť Axie Infinity vďaka svojej hodnotovej ponuke popredným projektom v oblasti blockchain hier cennou investičnou príležitosťou. Potenciál hry pre expanziu na ďalšie trhy a integráciu s ďalšími blockchain hrami a projektmi GameFi tiež predstavuje atraktívnu príležitosť pre investorov, ktorí chcú diverzifikovať svoje kryptopeňaženky.

Illuvium — najlepšia investícia do GameFi pre zberateľov NFT

Čo je Illuvium?

Illuvium je decentralizovaná hra, ktorá je tiež postavená na blockchain Ethereum a je navrhnutá tak, aby hráča odmeňovala za ich akcie v hre. Hra využíva veľké množstvo nezameniteľných tokenov, ktoré odrážajú širokú škálu tvorov, ktoré môžu hráči zbierať, obchodovať ich a bojovať s nimi. Každý tvor má jedinečné schopnosti a vlastnosti, takže je pre hráčov kľúčové, aby si starostlivo vyberali svoj tím a taktizovali v bitkách.

Decentralizovaná povaha hry Illuvium zaisťuje, že hráči majú plnú kontrolu nad svojimi hernými aktívami, a herná ekonomika je plne riadená hráčmi. Hra je navrhnutá tak, aby hráča motivovala k tomu, aby si svoje herné aktíva držali, a ich hodnota sa môže v priebehu času zvyšovať v dôsledku nedostatku a dopytu.

Aké sú dôvody pre investíciu do Illuvium?

Jedinečné herné mechanizmy a inovatívny dizajn robia z hry Illuvium atraktívnu investičnú príležitosť pre kryptomenových nadšencov. Komunitná ekonomika hry a zameranie na zručnosti hráčov mu dávajú silnú hodnotu na rastúcom trhu hier založených na blockchain. Vzhľadom na to, že hra naďalej rastie a vyvíja sa, mohla by sa potenciálne stať obľúbenou a výnosnou investičnou voľbou pre kryptoinvestorov.

Enjin Coin — najlepšie investície do herných NFT-as-a-service

Čo je Enjin Coin?

Enjin je platforma založená na blockchain, ktorá vývojárom umožňuje vytvárať, spravovať a integrovať virtuálny tovar do hier a ďalších aplikácií GameFi. Platforma umožňuje vývojárom vytvárať a spravovať nezameniteľné tokeny a používať ich ako herné aktíva alebo zberateľské predmety, a projekt ponúka sadu nástrojov, ktoré vývojárom umožňujú rýchlo a ľahko vytvárať vlastné hry a aplikácie založené na blockchain.

NFT trhovisko Enjin, Enjin Marketplace, je jedným z najväčších a najobľúbenejších v oblasti kryptomien — ponúka širokú škálu NFT, vrátane herných predmetov, zberateľských predmetov a umeleckých diel, a to všetko s podporou bezpečnosti a transparentnosti blockchain Ethereum.

Tým, že vývojárom uľahčujú integráciu NFT do virtuálneho prostredia ich blockchain hry, umožňujú im sústrediť sa na ďalšie kľúčové prvky, ako je širší herný zážitok a ekonomika hernej meny.

Aké sú dôvody pre investíciu do Enjin Coin?

Platforma Enjin je vďaka svojmu jednoduchému použitiu a všestrannosti obľúbená medzi hernými vývojármi a jej silná komunita a rastúca užívateľská základňa naznačujú, že má značný potenciál rastu.

Enjin sa tiež môže pochváliť partnerstvom s významnými značkami, ako sú Samsung a Microsoft, čo môže naznačovať, že získal významnú pozíciu na mainstreamovom trhu, čo ďalej zvyšuje potenciál k úspechu, pretože viac platforiem GameFi integruje jeho technológiu na podporu svojich hier s hernými NFT.

The SandBox — najlepšia voľba pre aktíva vlastnené používateľmi

Čo je The SandBox?

The Sandbox je virtuálna herná platforma založená na blockchain, ktorá na rozdiel od sveta tradičných hier umožňuje hráčom vytvárať, zdieľať a speňažovať vlastné herné zážitky. Platforma využíva NFT, ktoré predstavujú herné aktíva, a umožňuje hráčom tieto aktíva nakupovať, predávať a obchodovať s nimi na decentralizovanom trhu.

The Sandbox tiež obsahuje jedinečný nástroj na tvorbu hier, ktorý hráčom umožňuje navrhovať a vytvárať vlastné hry a zážitky v rámci platformy, čo prispelo k tomu, že sa platforma stala jedným z najobľúbenejších projektov GameFi.

Aké sú dôvody pre investíciu do The SandBox?

Platforma The Sandbox je vďaka svojmu inovatívnemu prístupu k hrám a NFT obľúbená ako medzi hráčmi, tak medzi investormi do kryptomien. Jej model obsahu vytváraného užívateľmi a systém Play2Earn umožňujú hráčom vytvárať a speňažovať vlastný obsah, čo z neho robí príležitosť pre prevažnú väčšinu hráčov i tvorcov obsahu, aby popri speňažení vytvorených aktív získavali aj herné odmeny.

Vzhľadom na to, že sa GameFi ďalej rozrastá a stále viac projektov GameFi sa dostáva do hlavného prúdu, mohol by sa vďaka svojej jedinečnej hodnote a silnej komunite stať pre investorov silnou investičnou príležitosťou. Partnerstvo platformy s významnými značkami, ako sú Atari a Square Enix, ďalej naznačuje jej potenciál pre úspech a rast v hernom priemysle s podporou niektorých veľkých výrobcov videohier.

ApeCoin — najlepšie investície do ekosystému obsahu

Čo je ApeCoin?

ApeCoin je prijatý token ekosystému vybudovaného okolo klubu Bored Ape Yacht Club, kolekcie NFT, ktorá bola spustená v apríli 2021 a do roka sa stala miliardovým trhom. ApeCoin bol spustený s cieľom využiť ekonomický potenciál ekosystému Bored Ape a je polohovaný ako úžitkový token na vytváranie hodnoty a ako správny token na zabezpečenie decentralizovanej budúcnosti.

Ekosystém APE spája digitálnu ekonomiku so živými udalosťami, hmotným tovarom a fyzickou komunitou. Má širokú škálu prípadov použitia, vrátane správy protokolu, nákupu predmetov v ekosystéme, hernej meny pre hry kompatibilné s APE založené na blockchain a získanie prístupu k exkluzívnym udalostiam BAYC. ApeCoin je riadený decentralizovanou autonómnou organizáciou (DAO) nazvanou APE DAO, ktorá umožňuje držiteľom kryptomeny APE hlasovať o smerovaní projektov ApeCoin, čo držiteľom dáva veľkú moc nad projektom.

Aké sú dôvody pre investíciu do ApeCoin?

ApeCoin je zaujímavou investičnou voľbou najmä pre tých, ktorí sa zaujímajú o blockchain hry, pretože projekt aktívne podporuje integráciu do hier GameFi. To poskytuje tokenom veľkú prenositeľnosť naprieč širším herným zážitkom APE a robí z APE jedno z digitálnych aktív s viac ako jednou cestou k väčšiemu využitiu.

Yield Guild Games — najlepšia holistická investícia do GameFi

Čo je Yield Guild Games?

Yield Guild Games je decentralizovaná autonómna organizácia, ktorá pôsobí v rámci niekoľkých herných projektov GameFi, ako je Axie Infinity a ďalšie. Projekt má svoje korene vo financovaní hier, kedy zakladateľka Gabby Dizon začala požičiavať Axie ostatným hráčom, ktorí si nemohli dovoliť vlastnú.

Projekt sa teraz skladá z radu rôznych čiastkových organizácií, ktoré poskytujú jedinečný spôsob zapojenia do hier typu Play2Earn, pričom herný ekosystém v rámci pôsobnosti čiastkovej organizácie umožňuje hráčom spolupracovať s cieľom maximalizovať svoj príjem.

Členovia YGG si môžu prenajímať digitálne aktíva NFT, ktoré sú v hrách typuPlay2Earn, a získavať tak odmeny na zaplatenie prenájmu plnením úloh. To komunite zaisťuje kolektívny príjem a zvyšuje dostupnosť herného zážitku pre trhy s nižším disponibilným príjmom. V niektorých ohľadoch existujú paralely s nástupom free-to-play hier v tradičnom hernom priemysle.

Aké sú dôvody na investíciu do Yield Guild Games?

Token YGG má vo svete YGG veľkú využiteľnosť, a tak s tým, ako sa herný priemysel posúva smerom k tomu, aby sa zážitky z GameFi stali normou, by YGG mohol zaznamenať obrovské rozšírenie v mnohých krajinách po celom svete s nízkymi príjmami. To by mohlo vyvolať veľký dopyt po tokene YGG, čo z projektu robí zaujímavú investíciu, na rozdiel od tradičných online hier.

My Neighbor Alice — najlepší netradičný úvod do kryptohier

Čo je My Neighbor Alice?

Hra My Neighbor Alice je v rámci blockchain hier pomerne unikátna, pretože spája hráča s kryptografickými aj nekryptografickými vlastnosťami v jednom zážitku. Vytvorilo ju štúdio Antler Interactive a na rozdiel od tradičných videohier sa jej darí používateľa zoznamovať s kryptomenami prostredníctvom silného príbehu a možností monetizácie zameraných na hranie.

Aby mohli užívatelia začať hrať, zakúpia si virtuálne pozemky, ktoré im následne umožnia zapojiť sa do peňažných aktivít v ekosystéme The Sandbox. Digitálnou menou hry My Neighbor Alice je token ALICE a hra tiež vo veľkej miere využíva NFT pre herné aktíva, ako sú rastliny, budovy a kvety, ktoré hráčom umožňujú zdobiť svoje pozemky a zdieľať tieto zážitky s ostatnými hráčmi.

Hra tiež obsahuje herné trhovisko, ktoré hráčom umožňuje nakupovať a predávať herné predmety, a rozsiahly systém reputácie umožňuje hráčom pracovať na dosiahnutí cieľov, ktoré umožňujú špeciálne udalosti a NFT.

Aké sú dôvody pre investíciu do My Neighbor Alice?

My Neighbor Alice je jednou z mála blockchain hier, ktorá sa v rámci svojho zážitku zameriava na vzdelávanie nekryptografických používateľov, a vďaka vstavanému ekonomickému modelu hry by veľký nárast počtu používateľov v nadchádzajúcich rokoch mohol znamenať vysoké zhodnotenie ceny tokenu ALICE.

Game of Silks — najlepšia investícia do dostihov GameFi

Čo je Game of Silks?

Game of Silks je športová fantasy hra, ktorá sa zameriava na dostihy a umožňuje hráčom vlastniť a pretekať s plnokrvnými koňmi a získavať odmeny za súťaženie. Využíva tak obmedzené množstvo konkurencie v tomto odbore a projekt sa snaží nadviazať spoluprácu s ďalšími spoločnosťami z dostihového priemyslu, aby sa zvýšilo povedomie.

Vzhľadom na to, že športové hry výrazne rastú, mohla by hra Game of Silks získať veľkú časť trhu, pretože Web3 časom porastie.

Aké sú dôvody na investíciu do Game of Silks?

Game of Silks má výhodu svojho niche a vďaka elegantnej značke a agresívnemu plánu by sme sa mohli dočkať zvýšenia ceny tokenu SILK v priebehu roku 2023, pokiaľ si dokáže vybudovať dostatočnú dynamiku.

Meta Apes — najlepšie investície do GameFi na Binance Smart Chain

Čo je Meta Apes?

Meta Apes je projekt spustený na Binance Smart Chain, ktorý je teraz hrou BSC s najaktívnejšími používateľmi. V hre si hráči môžu vytvoriť tím opičích avatarov, ktorí majú špecifické zručnosti, a túto armádu opíc je možné časom trénovať a zvyšovať tak ich schopnosti.

Hra síce obsahuje niektoré PVE komponenty, ale zároveň zostáva verná štandardu GameFi, ktorý umožňuje používateľom súťažiť medzi sebou, a nedávno sa pustila aj do oblasti NFT.

Aké sú dôvody pre investíciu do Meta Apes?

Vzhľadom na to, že Binance pokračuje v agresívnom presadzovaní svojho protokolu 1. vrstvy, mohla by byť Meta Apes v dobrej kondícii, pokiaľ ide o dostupné marketingové zdroje. Vzhľadom na to, že token PEEL je naprieč platformou pomerne hojne využívaný na mnoho základných účelov GameFi, mohla by pri veľkom marketingovom tlaku cena PEEL výrazne vzrásť.

Sú kryptomeny GameFi dobrou investíciou?

Kryptomeny GameFi sú vzhľadom k rýchlemu tempu rastu v tomto odvetví a vysokému potenciálu mnohých súčasných projektov rozhodne dobrou investíciou.

Záver: aký je token GameFi číslo 1?

Metacade je natoľko zaujímavou investíciou, že niet pochýb o tom, že v súčasnosti zostáva najlepším ICO v oblasti GameFi aj mimo nej. Vzhľadom na to, že vývoj v nadchádzajúcich mesiacoch pravdepodobne naberie na obrátkach, mohli by držitelia MCADE zaznamenať neuveriteľnú návratnosť svojej investície s tým, ako sa bude ekosystém rozrastať a povedomie o tokenoch sa bude zvyšovať, vrátane GameFi ako celku.

Súvisiace najčastejšie otázky ku kryptomenám

Aká je budúcnosť GameFI?

Budúcnosť GameFi vyzerá veľmi sľubne a analytici z odboru predpovedajú, že GameFi porastie v nasledujúcich troch rokoch desaťnásobne rýchlejšie ako tradičné hry. Obrovský nárast digitálnych aktív a nízkej trhovej kapitalizácie mnohých projektov GameFi znamenajú, že z investičného hľadiska je priestor GameFi tiež veľmi silný, najmä pri projektoch, ktoré sa zameriavajú na celý herný zážitok.

Môžete stakovať tokeny GameFi?

Staking je spoločným prvkom mnohých projektov GameFi, či už sú na Binance Smart Chain, Ethereum alebo inde. Obvykle je najlepším miestom pre staking oficiálne funkcie stakingu v hre a môže to byť skvelý spôsob, ako zarobiť viac virtuálnych tokenov pri čakaní na rast trhovej kapitalizácie.

Ako projekty GameFi zarábajú peniaze?

Projekty GameFi zarábajú peniaze rôznymi spôsobmi. Nákupy v hre môžu byť zdanené; postup v hre môže vyžadovať určité aktíva a blockchain hry často spoplatňujú všetky súťažné prvky, ktoré pravidelne prevádzkujú.

Čo je to metaverse?

GameFi sa skladá z mnohých rôznych komponentov a jednou z najzaujímavejších myšlienok v GameFi je myšlienka metaverse. Metaverse znamená vytvorenie virtuálneho sveta, kde sa používatelia môžu zúčastňovať rôznych aktivít GameFi, a mohlo by byť úplne prevratné v mnohých odvetviach, pretože sa tento koncept pomaly stáva realitou.

Presale AltSignals sa môžete zúčastniť tu.
Presale Metacade sa môžete zúčastniť tu.

Autor: Kusaj

Tento príspevok bol vytvorený 27.3.2023 a aktualizovaný 4.5.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Kusaj.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: