( Robinson,  0)

Len voda po holení nestačí: Prečo by mali muži používať krém na tvár?

Určite to poznáte. Kým vy sa o svoju pleť poctivo staráte a vaša polička v kúpeľni je plná kozmetických výrobkov od výmyslu sveta, vášmu partnerovi stačí obyčajné mydlo. A aj tak má na pohľad krajšiu pleť ako vy.

Našťastie, žijeme v dobe, kedy sa o svoju pleť začínajú starať aj muži. Je možné, že to spôsobuje čoraz širšia ponuka pánskej pleťovej kozmetiky, no môže to byť aj tým, že sa páni chcú jednoducho páčiť sebe a svojmu okoliu.

Krém náš každodenný

Mnohí muži si svoju pleť čistia len po holení s tým, že to stačí. Opak je však pravdou. Správna starostlivosť by mala zahŕňať viac produktov vrátane krému na tvár. Tento krok má množstvo výhod, či už ide o hydratáciu pleti alebo prevenciu proti jej starnutiu.

Po holení sa stáva, že pokožka sa stáva suchou a začervenanou. Práve krém na tvár pomáha obnoviť stratenú hydratáciu, čo zase vedie k tomu, že pokožka je pružnejšia

Tým, že holenie môže pleť dráždiť a okrem začervenania viesť ku jej svrbeniu alebo páleniu, krém môže pôsobiť ako upokojujúci prostriedok. Mnohé totiž obsahujú látky, ktoré koži poskytnú potrebnú uľavu.

Kvalitný krém na tvár by mal disponovať ochranným faktorom (SPF). V prípade, že muži hľadajú krém, ktorý ich pleť hydratuje, no aj ochráni pred slnkom, skvelou voľbou je krém od značky Medik8. Okrem toho, že má najvyššiu UV ochranu, tiež pleť hydratuje a napomáha jej ochrane pred vonkajšími vplyvmi.

Len voda po holení nestačí: Prečo by mali muži používať krém na tvár?

Len voda po holení nestačí: Prečo by mali muži používať krém na tvár?

Výnimkou v zložení nie sú ani antioxidanty a vitamíny, ktoré spomaľujú proces starnutia pokožky. Ak sa muž naučí používať krém na tvár pravidelne, jeho pleť bude pôsobiť mladšie a zdravšie. Verte nám, nevšimne si to len on, ale aj jeho okolie.

Pravidelné používanie denného krému nie je žiadna veda a malo by byť súčasťou zdravej rutiny každodennej starostlivosti. Krok vedľa páni neurobia ani v prípade, že si tvár budú krémovať dvakrát denne, a to ráno a večer.

Áno, holenie tváre je aj naďalej podstatným krokom v starostlivosti o mužskú tvár, no používanie kvalitného krému je v tejto rutine ďalším dôležitým faktorom. Nielenže pokožku hydratuje a zmierni podráždenie po holení, ale tiež ju ochráni pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia a spomalí proces starnutie.

Tak ako ženy, aj páni by mali do svojej pokožky investovať a zaobstarať si kvalitný denný krém, ktorý splní ich požiadavky.

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 8.12.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázka 1: https://www.freepik.com/free-photo/side-view-handsome-man-applying-cream-his-face_10333405.htm
  • Zdroj obrázka 2: https://www.freepik.com/free-photo/shaving-concept-with-attractive-man_4210535.htm

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.