( SZSZO,  1)

Meno: Ladislav Pongó
Vzdelanie: Stredná odborná škola polygrafická v Bratislave
Pôsobenie: práca v polygrafii, krajský futbalový rozhodca, člen športovej komisie pri MZ Košice, Nad Jazerom
Záľuby: ochotnícke divadlo, starostlivosť o syna s autizmom

„Pomoc najslabším nie je záťaž, ale frajerina najťažšieho kalibru. A dobre nech sa cíti ten, čo pomáha, i ten ktorému sa pomáha.“

Myslím,že som sa narodil pod šťastnou hviezdou, keďže som sa narodil o siedmej hodine ráno, siedmeho, v siedmy deň (v nedeľu). V revolučnom roku 1990 som nastúpil na strednú školu. Rozpadalo sa Československo, na futbal chodilo v priemere 35 tisíc ľudí, študentský lístok na vlak cez celú republiku stál 37 korún, demonštrovalo sa za kadečo.

V roku 1994 som sa vrátil späť na východ republiky a začal som pracovať v polygrafii, kde pracujem až dodnes. Po škole som robil aj rozhlasového spravodajcu v žurnále už neexistujúceho rádia Východ. V rokoch 1994 – 2014 som robil krajského futbalového rozhodcu. Pôsobil som ako lektor pri rekvalifikácii nezamestnaných v Prešove a v roku 2011 som počas MS v hokeji pôsobil ako šéfkoordinátor mixzóny pre 120 novinárov z celého sveta. Momentálne sa venujem športovým aktivitám ako člen športovej komisie pri miestnom zastupiteľstve Košice, Nad Jazerom.

V roku 2007 sa nám narodil synček Dávid. Je autista. Veľmi ťažko sa mi opisuje ten „kríž“, ktorý si so sebou nesieme, tie neopisateľné záchvaty. Nikomu neželám zažiť to, čo sme zažívali prvé roky života nášho synčeka.

Každý si má právo vybrať svoju životnú cestu, akú len chce. Ja som si vybral, je to pomoc tým najslabším. A to nemyslím len na svojho synčeka, ale na všetky mamičky, ktoré musia prejsť touto tŕnistou životnou cestou. Nie som naivný, že všetko sa môže kúzelnou paličkou len tak zmeniť. No môžme vplývať na ľudí, že pomoc najslabším nie je záťaž, ale frajerina najťažšieho kalibru. A dobre nech sa cíti ten, čo pomáha, i ten, ktorému sa pomáha. Skúsme spolu vyvolávať dobré pocity. A úspech neleží tak ďaleko.

Ladislav Pongó, Košice

ladislav-pongo-1 ladislav-pongo-4 ladislav-pongo-5 ladislav-pongo-7 ladislav-pongo-3 ladislav-pongo-8 ladislav-pongo-9 ladislav-pongo-6 ladislav-pongo-2

Autor: SZSZO

Tento príspevok bol vytvorený 10.11.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora SZSZO.


Komentáre

  1. Mária Matejová

    Sľuby sa sľubujú a už len blázni sa radujú. Som ešte viac skeptickejšia, že sa veci môžu pohnúť správnym smerom. Nikomu nezáleží na človeku na jeho trápení. Z prázdnych rečí ako sa hovorí sa človek nenaje, sú preňho len planou nádejou.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: