( Robinson,  0)

5 úžasných nápadov na využitie presklenej terasy

Keď sa vonku ochladí, väčšina ľudí zazimuje so záhradou aj terasu. Predstavte si, aké by to bolo, keby ste namiesto odloženia nábytku do pivnice iba zatiahli sklenené steny? Zasklenie terasy vám umožní využívať tento priestor počas celého roka. A nemusí slúžiť len na zazimovanie kvetov. Inšpirujte sa 5 tipmi na jedinečné miesta, ktoré môžete vytvoriť zo zimnej záhrady.

Zimná záhrada je investícia do bývania

Využívanie prirodzeného svetla na maximum predstavuje trend v modernom bývaní. Skvelou možnosťou, ako si užívať viac denného svetla v interiéri aj počas zimných mesiacov, je rozšírenie bývania o zimnú záhradu alebo zasklenie terasy. Zasklenie terasy slúži aj ako tepelný most medzi exteriérom a interiérom.

5 tipov, ako využívať zimnú záhradu

Zelená oddychová zóna

Keď sa povie zimná záhrada, väčšina ľudí si predstaví skleník plný rôznych druhov rastlín. Prístrešok zo skla je naozaj ideálne miesto na zazimovanie kvetín. Pridajte si k nim pohodlné kreslo, stolík, na ktorý si položíte šálku s knihou a policu s dekoráciami. V takejto zimnej záhrade spomalíte a načerpáte energiu. Relaxačnú atmosféru umocnia sviečky a svetielka.

Presklená terasa ako miesto príjemných stretnutí

Rodina a priatelia, dobré jedlo, uvoľnená atmosféra. Zahrajte si spoločenské hry alebo vychutnajte nedeľný obed – premeňte zimnú záhradu na obývačku. Presklením terasy získate miesto, v ktorom môžete tráviť čas s ľuďmi, ktorých máte radi.

Ak máte presklenú terasu otočenú na západ, podvečer môžete navštíviť dychberúce divadelné predstavenie – očarí vás zapadajúce slnko v hlavnej úlohe.

5 úžasných nápadov na využitie presklenej terasy

5 úžasných nápadov na využitie presklenej terasy

Ak nechcete terasu využívať celoročne, výbornú alternatívu zasklenia predstavuje pergola. Pridajte k nej zásteny na popínavé kvetiny, svetlá a pohodlný nábytok – získate úžasné miesto na oddych. Pergola vás ochráni pred nepriazňou počasia ako dážď či príliš ostré slnko.

Kreatívna dielňa

Snívate o vlastnom ateliéri? Zimná záhrada je ako stvorená na maľovanie aj mnoho iných kreatívnych činností. Prirodzené svetlo vám dodá inšpiráciu a energiu pri tvorbe nových umeleckých diel.

Súkromné fitness centrum v zimnej záhrade

Chcete cvičiť, ale bežiaci pás v obývačke nie je to pravé? Fitness centrum na rohu otvára v čase, kedy už ste dávno v práci? Podvečerné tréningy nestíhate kvôli dopravnej špičke? Využite presklenú terasu a zriaďte si osobné fitko priamo doma. Môžete tu cvičiť jogu, behať aj dvíhať činky.

5 úžasných nápadov na využitie presklenej terasy

5 úžasných nápadov na využitie presklenej terasy

Pracovňa v objatí prírody

Vymeňte stolovú lampu za denné svetlo – presklená terasa je ideálne miesto pre pracovný kútik. Prostredie zimnej záhrady podporí výkon aj kreativitu. Navyše budete ďalej od bežného ruchu domácnosti, ktorý by vás pri práci alebo štúdiu mohol rušiť.

Existuje mnoho riešení zasklenia terasy. Poraďte sa pri výbere s odborníkmi zo sklenárstva Sklofix – majú za sebou desiatky štandardných aj atypických realizácií.

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 8.12.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.