( Robinson,  0)

Pánske, dámske a detské figuríny. Ktoré z nich využijete v predajni?

Prvou vecou, ktorá upúta zákazníka prechádzajúceho okolo výkladu vašej predajne, sú figuríny. Tie sú najdôležitejšou zložkou visualmerchandisingu a výrazne prispievajú k zvýšeniu obratu.  

Keďže existuje hneď niekoľko druhov figurín, nestačí vedieť len to, že chcete dámsku alebo pánsku figurínu. Zoznámte sa s ich vlastnosťami a vyberte do vašej predajne tie najvhodnejšie.

Abstraktné figuríny

Preferujete pri zariaďovaní predajne minimalistický štýl, ktorý umožní vyniknúť vystavenému tovaru? Ak áno, sú pre vás abstraktné figuríny ako stvorené. Vysoké unisex figuríny znázorňujúce elegantné držanie tela sú celosvetovým trendom.

Nezvýrazňujú žiadne detaily ľudského tela, takže na nich chýbajú detailné črty tváre, nechty i svaly. Ich povrch sa natiera matným i lesklým lakom – a obe varianty vyzerajú pôsobivo.

Realistické figuríny

Tieto figuríny sú vyrobené zo sklenených vlákien. Vďaka presnému stvárneniu ľudského tela pôsobia prirodzene i realisticky a umožňujú dokonalú prezentáciu vybraného odevu. Obvykle sa ich vzhľad upravuje pomocou líčenia a starostlivo vybranej parochne, a tak sú vhodné hlavne pre predajne ponúkajúce luxusné odevy.

Pohyblivé a športové figuríny

Najžiadanejším typom figurín sú tie pohyblivé. Dokážu stvárniť širokú škálu najrôznejších pohybov, takže ich pózu môžete podľa potreby ľubovoľne meniť.

Športové oblečenie zas skvele vynikne na takzvanej športovej figuríne, abstraktnej a zároveň realistickej. Tento druh figuríny obvykle znázorňuje rôzne pohybové aktivity, ako sú napríklad beh, joga či hod diskom.

Pánske, dámske a detské figuríny. Ktoré z nich využijete v predajni?

Pánske, dámske a detské figuríny. Ktoré z nich využijete v predajni?

Detské figuríny

Aby si rodičia dokázali predstaviť, ako bude ich dieťa vyzerať v oblečení, ktoré obdivujú v predajni, umiestnite do danej sekcie detské figuríny. Pretože bývajú pohyblivé, ľahko ich nastavíte do zvolenej polohy. Detská figurína môže znázorňovať bábätko, školáka aj tínedžera.

Samostatné diely figurín

Potrebujete prezentovať silonky, rukavičky, šály, šatky, náramky alebo prstene? Ak áno, nepotrebujete hneď kúpiť celú dámsku figurínu ale len samostatné diely figurín. Na ich výrobu sa používa zamat, plast alebo iný odolný materiál a sú k dispozícii v pohyblivom aj nepohyblivom variante.

Pre každý druh odevu či módneho doplnku existuje vhodná figurína. Prezentácia oblečenia tak, aby si ho zákazník dokázal predstaviť na sebe, je dôležitá, a tak sa výber figurín nevyplatí podceňovať.

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 1.12.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázka 1: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/two-mannequins-male-female-dressed-casual-396290254
  • Zdroj obrázka 2: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/milan-italy-february-23-2018-versace-1040548849

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.