( Inzercia,  0)

GEFECO

Spoločnosť GEFCO Slovakia prepravila do Číny prvú zásielku tvárových ochranných rúšok, ktoré sú v Číne nedostatkovým tovarom kvôli epidémii korona vírusu. Zásielka opustila Slovensko letecky stredu 12. februára 2020 a bude doručená v piatok 14. februára 2020. Ide o špeciálnu zásielku, ktorú vysiela slovenský tím divízie AIR&SEA zamestnancom lokálnej pobočky spoločnosti GEFCO v Číne. „Po vzhliadnutí televíznej reportáže o nedostatku ochranných rúšok, ktorých nosenie je v Číne aktuálne povinné, som okamžite napísal kolegovi z čínskej pobočky, či sú informácie správne a či ochranné rúška potrebujú,“ popisuje začiatok akcie Ladislav Balogh, Forwarding Manager logistickej spoločnosti GEFCO Slovakia a dodáva, že čínski kolegovia prejavili okamžite veľký záujem. Tím Ladislava Balogha obratom objednal ochranné rúška od troch dodávateľov, ktorí mali zásoby skladom, a zabezpečil ich letecký transfer do Číny.

Nákup materiálu i dopravu zakúpených tvárových rúšok hradila divízia AIR&SEA spoločnosti GEFCO Slovakia. Tím Ladislava Balogha sa popri bežných pracovných aktivitách pokúša nájsť ďalších dodávateľov ochranných rúšok, od ktorých by mohli nakúpiť ďalší materiál. „K dnešnému dňu sa nám podarilo zohnať ďalších päť tisíc rúšok, ktoré by sme mali do našej pobočky v Hong Kongu vyslať koncom tohto týždňa,“ doplňuje Ladislav Balogh, ktorého tím nie je v podobných akciách žiadnym nováčikom. V minulom roku pomáhali s obnovou lesných porastov po kalamite, pravidelne sa skladajú a finančne i dobrovoľníckou činností podporujú detské domovy či organizácie ktoré sa starajúo zdravotne znevýhodnené deti. „Teraz je to po prvýkrát, čo pomoc potrebujú priamo naši kolegovia, teda ľudia, ktorých poznáme a za normálnej situácie sme s nimi takmer v každodennom spojení,“ uzatvára Ladislav Balogh.

GEFCO je svetovým lídrom v komplexnom riešení dodávateľských reťazcov a európskym lídrom v oblasti logistiky pre automobilový priemysel. GEFCO stavia na svojich 70-ročných skúsenostiach a vďaka 13 000 zamestnancom navrhuje inovatívne a flexibilné riešenia pre moderné dodávateľské reťazce v rozličných odvetviach priemyslu.Spoločnosť pôsobí v 47 krajinách sveta a svojich zákazníkov obsluhuje z 300 pobočiek. V roku 2018 dosiahla Skupina GEFCO obrat vo výške 4,6 miliárd eur.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.