( EuroEkonóm.sk,  0)

Cena BTC čelí turbulenciám. Zdroj: tradingview.com

Bitcoinu sa v posledných mesiacoch darí. Jeho cena sa tento rok dokonca opäť vyšplhala nad 70 000 dolárov. Minulý týždeň však kryptomeny prežívali ťažké obdobie, keď sa Bitcoin prepadol na 59 000 USD. To je najnižšia hodnota za posledných šesť týždňov.

V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo by to mohlo znamenať pre Bitcoin a či na trhu existujú alternatívne investičné príležitosti, ktoré môžeme preskúmať.

Prečo cena Bitcoinu klesla?

Bitcoin zaznamenal 24. júna pokles o 5,2 % a dosiahol 58 872 USD, čo je najnižšia úroveň za posledných šesť týždňov. Tento pokles súvisí s neustálym odlivom finančných prostriedkov zo spotových fondov obchodovaných na burze (ETF) Bitcoinu a možným predajným tlakom zo strany nemeckej vlády a plánmi spoločnosti Mt Gox na vyplatenie veriteľov.

Cena bitcoinu minulý týždeň prudko klesla v dôsledku zániku nemeckej kryptoburzy Mt. Gox, ktorá teraz musí svojim klientom, ktorí sa stali obeťami hackerského útoku v roku 2014, vrátiť viac ako 140 000 BTC. Splácanie klientom burzy sa má začať v júli.

Cena BTC čelí turbulenciám. Zdroj: tradingview.com

Cena BTC čelí turbulenciám. Zdroj: tradingview.com

Bitcoiny v hodnote viac ako 9,4 miliardy USD dlhujú približne 127 000 veriteľom Mt. Gox, ktorí na vrátenie svojich prostriedkov čakajú už viac ako desať rokov. Keďže cena Bitcoinu od roku 2014 vzrástla o viac ako 8 000 %, mohla by táto skutočnosť predstavovať výrazný predajný tlak na BTC. Časť týchto investorov sa môže rozhodnúť speňažiť peniaze pri súčasnom kurze.

Môže tak dôjsť k veľkému odlevu BTC z trhu, spolu s náladou na spotovom trhu ETF nie je situácia pre Bitcoin veľmi priaznivá.

Meme coiny vládnu trhu

Či už sa kryptomenám darí alebo nie, trhu už nejaký čas dominujú meme coiny. Ide o tokeny, ktoré nemajú žiadnu užitočnosť a slúžia najmä na zarobenie peňazí pre ich tvorcov aj investorov.

Meme coiny tiež ponúkajú rýchle zisky a nie veľkú námahu. Skrátka, vyberiete si mincu, ktorej veríte, investujete do nej v predpredaji alebo tesne po jej zverejnení a očakávate, že daná meme coin vystrelí nahor.

Meme coiny sú na vzostupe. Zdroj: shutterstock.com

Meme coiny sú na vzostupe. Zdroj: shutterstock.com

Ide však o veľmi riskantný spôsob investovania. Rovnako ako pri kryptomenách musíte počítať s tým, že meme coiny sú spojené s dodatočným rizikom. V prípade meme mincí môže byť riziko ešte väčšie, pretože nie všetky meme coiny sa vždy uchytia.

Pre potenciálnych investorov sme pripravili dve mince, ktoré okrem samotnej mince ponúkajú aj prepracovanú roadmapu, staking alebo pridané prípady použitia.

PlayDoge – meme coin, ktorý ponúkne staking a P2E hru

PlayDoge ($DOGE) je nový meme coin, ktorý kombinuje ikonickú mincu Doge s hrou typu play-to-earn (P2E). Token sa inšpiruje hrou Tamagoči z 90. rokov a umožňuje používateľom starať sa o vlastné virtuálne zvieratko. Na tejto ceste budú môcť hráči získavať tokeny PLAY ako odmenu.

Nostalgický herný zážitok sa odlišuje funkčnosťou niekoľkých blockchainoch. PlayDoge sa nachádza na blockchaine Etherea aj na inteligentnom reťazci Binance (BNB). To umožňuje investorom získať odmeny za staking. Investori môžu získať odmeny a v prípade ETH činí až 126 % APY, zatiaľ čo BNB ponúka 77 % ako lacnejšiu a rýchlejšiu možnosť.

PlayDoge ponúkne staking, hru P2E a prepracovanú tokenomiku. Zdroj: playdoge.io

PlayDoge ponúkne staking, hru P2E a prepracovanú tokenomiku. Zdroj: playdoge.io

S viac ako 5 miliónmi dolárov vyzbieranými v predpredaji PlayDoge preukázal silnú dôveru investorov a podporu komunity. PlayDoge je určite meme coin, ktorý treba pozorne sledovať.

Potenciálni investori si môžu kúpiť tokeny $DOGE prostredníctvom prebiehajúceho predpredaja za ETH alebo BNB pomocou svojej kryptopeňaženky.

PlayDoge neustále hľadá nové spôsoby, ako sa priblížiť svojim investorom a komunite. Keďže cena v predpredaji postupne rastie, investori, ktorí investujú v predpredaji včas, dosiahnu najvyššie zisky.

Navštíviť PlayDoge

Pepe Unchained – meme coin inšpirovaný svojím predchodcom, ktorý chce ponúknuť lepšie riešenie

Pepe Unchained ($PEPU) je čerstvým uchádzačom na trhu s kryptomenami a meme coinmi a už sa postaral o rozruch, keď vyzbieral viac ako 600 000 dolárov v priebehu niekoľkých dní od spustenia predpredaje.

Tento projekt sa od typických meme coinov odlišuje tým, že rieši reálny problém – problémy so škálovateľnosťou Etherea. Vývojom blockchainu druhej vrstvy (layer 2) chce Pepe Unchained zvýšiť rýchlosť transakcií a znížiť poplatky na blockchaine Etherea.

Pepe Unchained bude fungovať na vlastnom blockchaine. Zdroj: pepeunchained.com

Pepe Unchained bude fungovať na vlastnom blockchaine. Zdroj: pepeunchained.com

Kľúčovou funkciou, ktorá priťahuje pozornosť, je možnosť stakingu. Investori môžu svoje tokeny uzamknúť v rámci staking poolu, čím sa potenciálne zvýšia ich výnosy. V súčasnosti môžu investori získať 2 000 % APY za svoje stakované tokeny. V počiatočnej fáze predpredaja mohli investori získať aj 21 000 % odmeny za staking. Sadzba APY sa však naďalej znižuje spolu s počtom tokenov uzamknutých v staking poole.

Pokiaľ ide o tokenomiku, 30 % celkovej zásoby tokenov bolo vyčlenených na staking, 20 % na predpredaj, ďalších 20 % na marketing a zvyšok tokenov sa použije na likviditu, výdavky projektu a financovanie blockchainu.

Investori si môžu zakúpiť tokeny $PEPU prostredníctvom prebiehajúceho predpredaja. Predpredaj však nabral na rýchlosti a rýchlo napreduje. Pred investovaním si preto nezabudnite urobiť dôkladný prieskum a zvážiť riziko investície. Pepe Unchained však môže predstavovať skvelú investičnú alternatívu k Bitcoinu.

Navštíviť Pepe Unchained

Záver

Trh s kryptomenami je teraz opäť nevyspytateľný a zažíva pomerne veľké turbulencie. Ak teda hľadáte alternatívnu možnosť investovania, ktorá je zároveň oveľa lacnejšia –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ meme coiny budú pre vás tou správnou voľbou.

Nikdy však nezabudnite na prieskum trhu a zvážte riziko, pretože všetky aktíva a investície sú spojené s rizikom.

Navštíviť PlayDoge

Autor: EuroEkonóm.sk

Tento príspevok bol vytvorený 27.6.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora EuroEkonóm.sk.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.