( EuroEkonóm.sk,  14)

Tomáš Černaj

Výzva zakladateľa ekonomickej encyklopédie EuroEkonóm.sk.

Ekonomickú encyklopédiu EuroEkonóm.sk tvoríme s tímom už 15 rokov. Vždy som dôsledne trval na tom, aby bola presná, rozsiahla a nepolitická. Dnes však toto pravidlo poruším, pretože ide o veľa. Ide o demokraciu na Slovensku.

Ako sme zmenili Slovensko

Pamätám sa na rok 1998, keď sa Mikuláš Dzurinda stal premiérom a priniesol čerstvý vietor do politiky a spoločnosti sužovanej kauzami Vladimíra Mečiara a jeho garnitúry. Bol som vtedy voliť prvý krát a cítil som, že môj hlas má moc. Nešiel som na chatu, ako obvykle. Bolo nás mnoho – spolužiakov v škole – a každý hlas skutočne mal veľkú hodnotu. Po tých voľbách sa všetko zo dňa na deň zmenilo k lepšiemu.

Dnes vieme, ako to s Mikim Dzurindom dopadlo. Ale aj vďaka môjmu hlasu je Slovensko súčasťou Európskej únie, platíme eurom, sme v NATO, študujeme, realizujeme svoje sny. Môžem cestovať, písať encyklopédiu, slobodne podnikať u nás i v zahraničí. To nie je samozrejmosť. Myslíš si, že áno? Nie. V roku 1998 bolo Slovensko izolované, ako je dnes Ukrajina. Nechýbalo veľa.

Choď voliť

Práca na niekoľkých neziskových a nepolitických projektoch ma naučila oddeľovať faktické znalosti od tendenčných a politických vplyvov. To striktne dodržujem a vždy budem. Teraz však cítim, že potrebujem prehovoriť. Ako Ryba Rebeka, ktorá prehovorí, keď ide o dôležitú vec.

A teraz ide o dôležitú vec. Slovensko ťa potrebuje. Choď voliť.

Voľby do NRSR (parlamentné voľby) sa uskutočnia dňa 29. februára 2020.

Tomáš Černaj
zakladateľ ekonomickej encyklopédie EuroEkonóm.sk

Autor: EuroEkonóm.sk

Tento príspevok bol vytvorený 15.1.2020 a aktualizovaný 28.2.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora EuroEkonóm.sk.


Ekonomická poradňa

 1. MaTo V.

  Prezidentka Čaputová nastavila svojím vystupovaním latku veľmi vysoko. Mnohí s s podobnými ambíciami majú často problém čo i len priblížiť sa jej úrovni. Voľby budú o tom.

  1. Juryy

   Ona má sladkobôľny úsmev. Ako Michelangelova Mona Líza.

   1. xxx

    Myslis Da Vinciho Mona Liza?

   2. nepotrebujem meno

    Jej pomoz nemat taky usmev a chod volit.

 2. Smer

  Asi nebude teho roku problem s kocnerovym Smerom, ci?

 3. Julo

  Na jednej strane si zvolíme prezidentku, na ktorú nemôže nikto súdny povedať doteraz krivého slova a na druhej strane ako národ chceme, aby nám vládli fašisti a mafia SMER. Tak čo chceme?

 4. Alica

  Ako mám voliť zo zahraničia?

  1. Ako volit

   10. januára uplynul čas na požiadanie voľby zo zahraničia. Po tomto dátume už nie je možné požiadať o túto voľbu. Ak ste to nestihli, jedinou možnosťou, ak chcete voliť, je pricestovať na Slovensko a odvoliť priamo tu.

 5. Dobré video

  Satinský a Dzurinda u Markoviča, tesne po zvolení Dzurindu za premiéra v januári roku 1999: https://www.youtube.com/watch?v=SC-Nya-2m4M

 6. Tiger

  Pri nastupe fica po Dzurindovi / Radicovej bolo Slovensko medzinarodne uznavane ako ekonomicky tiger z V4 . A teraz ? Na chvoste .! Zverit pravnikovi a profesionalnemu klamarovi v jednom do ruk krajinu- tak je na dlho vymalovane.

 7. Vlna

  Matovič? Ja toho chlapa obdivujem a tentoraz ho prvýkrát v živote budem aj voliť. Viete si predstaviť, akú musí mať odvahu? Posledných 8 rokov stojí sám proti celej štátnej hydre ovládanej Ficovými ľuďmi. Majú políciu, prokuratúru, súdy, tajné služby, úradníkov na povrázku. Vedomí si vlastnej moci smeráci totálne stratili zábrany. Kradnú úplne bez hanby, nie je to pred kým skrývať. Kuciakova vražda je len jeden z prejavov tejto chorej suverenity.

 8. Janko Jesenský, 21. novembra 1928

  Jak sa kolú! Jak sa rýpu! Lámu hlavy! Tlčú kosti! Bez svedomia, taktu, vtipu, stúpajú do poctivosti! Letia zdrapy, letia chlpy. Každá strana zneuctená. Ako voliť? Národ hlúpy poctivej už strany nemá.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: