(EuroEkonóm.sk)

Tomáš Černaj

Výzva zakladateľa ekonomickej encyklopédie EuroEkonóm.sk.

Ekonomickú encyklopédiu EuroEkonóm.sk tvoríme s tímom už 15 rokov. Vždy som dôsledne trval na tom, aby bola presná, rozsiahla a nepolitická. Dnes však toto pravidlo poruším, pretože ide o veľa. Ide o demokraciu na Slovensku.

Ako sme zmenili Slovensko

Pamätám sa na rok 1998, keď sa Mikuláš Dzurinda stal premiérom a priniesol čerstvý vietor do politiky a spoločnosti sužovanej kauzami Vladimíra Mečiara a jeho garnitúry. Bol som vtedy voliť prvý krát a cítil som, že môj hlas má moc. Nešiel som na chatu, ako obvykle. Bolo nás mnoho – spolužiakov v škole – a každý hlas skutočne mal veľkú hodnotu. Po tých voľbách sa všetko zo dňa na deň zmenilo k lepšiemu.

Dnes vieme, ako to s Mikim Dzurindom dopadlo. Ale aj vďaka môjmu hlasu je Slovensko súčasťou Európskej únie, platíme eurom, sme v NATO, študujeme, realizujeme svoje sny. Môžem cestovať, písať encyklopédiu, slobodne podnikať u nás i v zahraničí. To nie je samozrejmosť. Myslíš si, že áno? Nie. V roku 1998 bolo Slovensko izolované, ako je dnes Ukrajina. Nechýbalo veľa.

Choď voliť

Práca na niekoľkých neziskových a nepolitických projektoch ma naučila oddeľovať faktické znalosti od tendenčných a politických vplyvov. To striktne dodržujem a vždy budem. Teraz však cítim, že potrebujem prehovoriť. Ako Ryba Rebeka, ktorá prehovorí, keď ide o dôležitú vec.

A teraz ide o dôležitú vec. Slovensko ťa potrebuje. Choď voliť.

Voľby do NRSR (parlamentné voľby) sa uskutočnia dňa 29. februára 2020.

Tomáš Černaj
zakladateľ ekonomickej encyklopédie EuroEkonóm.sk


Komentáre

  1. MaTo V.

    Prezidentka Čaputová nastavila svojím vystupovaním latku veľmi vysoko. Mnohí s s podobnými ambíciami majú často problém čo i len priblížiť sa jej úrovni. Voľby budú o tom.

Pridaj komentár

Štítky: