( Inzercia,  0)

Chcete pracovať ako usilovná včelička? Nesmie vám chýbať kvalitná kancelárska stolička

Nech už ide o prácu z domu alebo v klasickej kancelárii, vždy sa od vás očakáva nadľudský výkon, ktorého kvality len sťažka niekto adekvátne odmení. Ak si však svoje okolie alebo  pracovné prostredie vybavíte vhodnými pomôckami a doplnkami, efektivita práce a produktivita budú na oveľa lepšej úrovni.

Moderná kancelárska stolička pri práci z domu a virtuálna kancelária za výhodný prenájom vám už vrásky na čele spôsobovať pri podnikaní alebo očakávanom výkone určite nebudú.

Ako si vybrať dobrú kancelársku stoličku?

Niet pochýb o tom, že ergonómia je prvým hodnoteným parametrom. Je to však veľmi zložitý parameter, ktorého analýza si vyžaduje určité znalosti. Najprv musíte analyzovať svoj vlastný štýl práce, ktorý určuje, ktoré prvky sú kľúčové v ergonómii a ktoré sú sekundárne.

Potom musíte vyhodnotiť, do akej miery sú tieto potreby uspokojené a korigované s konkrétnymi funkciami vašej novej kancelárskej stoličky:

  • Výška: kancelárska stolička by mala umožňovať zdvíhanie sedadla tak, aby nohy zostali v kolenách v uhle 90 °. Príliš nízka alebo vysoká stolička neumožňuje správne rozloženie hmotnosti na chrbticu, čo môže spôsobiť bolesť a jej poškodenie.
  • Lakťové opierky: vo veľkej väčšine kancelárskych stoličiek sú úzke a ich poloha je statická, čo nie je najlepšie riešenie, najmä pre počítačové stoličky. Dbajte pri výbere aj na tento detail.
  • Chrbát: pohodlná kancelárska stolička vám umožňuje kedykoľvek sa oprieť – niektoré však nie sú ergonomické a sedadlá sú také hlboké, že sa užívateľ pri práci nakláňa dopredu – toto riešenie ale neumožňuje uvoľniť chrbticu a zamestnanec trpí.

Správna kancelárska stoličkana dôležité parametre „myslí“. Vy dbajte pri jej výbere na všetky detaily, nebojte sa stoličku aj vyskúšať a nerozhodujte sa len podľa nízkej ceny.

Rovnako ako moderná virtuálna kancelária, aj kvalitná stolička je predsa dobrá investícia do vášho pohodlia a zdravia.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: