( Inzercia,  0)

Krém na pokožku tváre

Krém na tvár bol vždy dôležitým spojencom žien v ich boji o zachovanie sviežosti a mladosti. Na dosiahnutie optimálneho účinku z používania krémov je potrebné nielen zakúpiť si krém vhodný pre konkrétny typ pleti a vek, ale naučiť sa ho aj správne aplikovať na povrch tváre.

Ak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel, je možné zabrániť vzniku vrások a zachovať mladistvosť pokožky tváre:

1. Pred nanesením akéhokoľvek krému musí byť pokožka tváre vopred očistená. Čistenie pokožky je žiaduce vykonať nasledovne: odstráňte make-up tonikom a kozmetickým mliekom, potom si tvár umyte teplou vodou.

2. Pred nanesením krému na tvár je potrebné vytlačiť malé množstvo krému na prst a trochu ho rozotrieť medzi končekmi prstov. Absorpcia krému https://makeup.sk/brand/31901/ bude dobrá, ak bude mať teplotu zodpovedajúcu telesnej teplote. Vychladený kvalitný krém na tvár je hustejší a spôsobuje reflexnú vazokonstrikciu, čím bráni hĺbkovej výžive pokožky.

3. Je vhodné nanášať krémy na suchú pokožku. Po umytí tváre musíte počkať najmenej štvrť hodiny. V prípade nanášania kozmetiky na mokrú pokožku bude pozorovaná stagnácia tepla a zhoršenie termoregulácie, suchá pokožka zaručí optimálnu priepustnosť výživných zložiek masiek a krémov.

4. V procese odstraňovania make-upu a nanášania krému nie je potrebné usilovne votrieť do pokožku tváre. Tento druh masáže pomáha zlepšiť prietok krvi a optimalizovať vstrebávanie živín. Okrem toho bolo dokázané, že účinnosť krémov na starostlivosť o pleť tváre môže byť zvýšená pomocou SPA. Navyše si treba uvedomiť, že pri zvýšenom vtieraní krému väčšina žien naťahuje pokožku, a to spôsobuje predčasnej  tvorbe vrások.

5. Krémy je potrebné aplikovať pozdĺž masážnych línií tváre. Krém sa nanáša na pokožku líc ľahkými masážnymi pohybmi v smere od nosa k spánkom. Na povrchu čela, najskôr zdola nahor, potom od stredu čela v smere k spánkom. Vyžaduje sa obzvlášť starostlivé dodržiavanie pravidiel nanášania krému v procese starostlivosti o pokožku okolo očí. Táto oblasť pokožky je obzvlášť jemná a vyžaduje si starostlivú starostlivosť. Práve na týchto miestach sa u žien objavujú prvé vrásky.

V procese nanášania krému na oblasť okolo očí nenapínajte pokožku. Krém by sa mal vtierať ľahkými, mierne klepajucimi pohybmi končekov prstov v smere od vnútorného rohu oka k vonkajšiemu okraju pozdĺž horného viečka, zatiaľ čo pozdĺž dolného viečka – v opačnom smere.

Nedovoľte, aby sa kvalitný krém na tvár dostal do očí, pretože aj keď sa tam dostane len niekoľko kvapiek, môžu spôsobiť podráždenie. Postup pri aplikácii krému na horné viečko by sa mal vykonávať len v ranných hodinách. Aby ste sa vyhli opuchom pod očami, mali by ste použiť nočný krém okolo očí. Tento krém je možné použiť aj pri starostlivosti o pokožku okolo pier, keďže sa tu objavujú aj pomerne skoré vrásky. Je neprijateľné nanášať výživné krémy na miesta, kde sú chĺpky, pretože stimulujú rast vlasov. Tu je vhodné použiť hydratačný krém na zimu.

6. Denné, výživné, hydratačné, ochranné a nočné krémy majú rozdiely v štruktúre a dobe pôsobenia na pokožke. Štruktúra denného krému je ľahká, takže sa rýchlo vsiakne do pokožky a po nanesení na tvár môžete okamžite nanášať make-up. Nasýtenie pokožky denným krémom trvá len 5-15 minút. Čo sa týka výživných a nočných krémov, ich konzistencia je hutnejšia, pleť dokonale vyživia. Neodporúča sa nechávať nočné krémy pôsobiť celú noc, pretože predstavujú prekážku normálnemu dýchaniu pokožky.

Odporúča sa aplikovať takýto krém 1-1,5 hodiny pred spaním. Denný  kvalitný krém na tvár  by sa nemal nanášať predtým, ako idete von. Je potrebné, aby po nanesení krému uplynulo aspoň pol hodiny. Pri aplikácii krému sa zníži ochranná reakcia pokožky, v dôsledku čoho môže mráz, vietor alebo horúce počasie nepriaznivo ovplyvniť stav pokožky tváre. Predtým, ako vyrazíte von, odporúčame naniesť ochranný krém s SPF filtrom.

7. Krémy je potrebné meniť každých jeden a pol mesiaca, pretože pokožka je zvyknutá na predchádzajúce výživové zložky, čo vedie k zníženiu reakcie. Pravidelne je potrebné dopriať pokožke odpočinok od akýchkoľvek živín, aby mohla dýchať cez póry a udržiavať prirodzený metabolizmus.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.