( Miki,  0)

S pomocou rúžu je tak ľahké meniť obrázy, vyzerať každý deň po novom a byť vždy v trende. Ako si však vybrať ten správny rúž? Na čo si treba dať pozor a aký odtieň bude najvhodnejší? Uľahčite si túto úlohu. Po prečítaní tohto článku si môžete kúpiť najlepší rúž bez straty času a úsilia.

Kvalita

Je veľmi dôležité, aby nielen ošetrujúca, ale aj dekoratívna kozmetika bola kvalitná. Toto je prvé a nesporné pravidlo. Kvalita rúžu zahŕňa niekoľko parametrov:

  • Neprítomnosť škodlivých zložiek v zloženi.
  • Pohodlie a jednoduchosť aplikácie.

S takýmto rúžom bude pokožka pier vždy vyzerať zdravo a samotná farba vydrží nezmenená tak dlho, ako bolo zamýšľané.

Ako sa pri výbere nepomýliť? Sú dva spôsoby.

Prvý:

  1. Prečítajte si zoznam zložiek každého rúžu, o ktorý máte záujem, a skontrolujte, či neobsahuje nežiaduce zložky;
  2. Testovacie vzorky – naneste trochu rúžu na ruku, po chvíli skontrolujte, či sa ľahko rozmazáva.

Druhý: spravidla kupujte kozmetiku známych značiek (zaručujú kvalitu) a iba v obchode s vynikajúcou povesťou (nebudú tam predávať falzifikáty).

Tieto odporúčania je možné brať ako základ, ale nemali by sa brať ako jediný správny názor. Po prvé, neberú do úvahy trendy. Napríklad Yves Saint Laurent pre bacuľaté pery s nude rúžom alebo leskom vyzerajú teraz veľmi štýlovo. Po druhé, neberú sa do úvahy fantasy make-up, sú vhodnejšie pre klasiku. A po tretie, dobrý make-up vám pomôže ľahko zmeniť tón pleti z teplého na studený a naopak.

Typ najlepšieho rúžu

Matný rúž alebo saténový? Klasický alebo tekutý? Lesk, tint alebo pigmentovaný olej na pery? Hlavnou vecou je, sa rozhodnúť pre ktorý obráz je tento náter určený.

Jedna vec je každodenný make-up a celkom iná je na párty. Keď ste operná prima, môžu existovať výnimky. V opačnom prípade sú každodenné obchodné looky skromnejšie a tlmenejšie, príliš svetlé, nasýtené farbami a lesklými rúžmi v práci sa považujú za zlý výber. Na každodenné nosenie sú vhodné transparentné a priesvitné odtiene, svetlý lesk alebo nude rúž. Ale večerný make-up môže byť taký jasný, ako chcete: šumivý alebo kovový lesk, akékoľvek farby, vrátane neobvyklých, a samozrejme, kráľovnou make-upu je červený najlepší rúž.

Existujú univerzálne looky, ktoré sú vhodné pre všetky príležitosti. Napríklad ružový rúž v líčení “Anglická ruža”, ktorý vytvára efekt pobozkaných alebo v menej romantickej verzii obhryzených pier.

Okrem rúžu v jemných odtieňoch na to môžete použiť lesk alebo tint na pery.

Farby a odtiene a ich recenzie

Ak si chcete vybrať ten správny odtieň rúžu, vizážisti odporúčajú zamerať sa na typ farby pleti. Existujú tri hlavné typy farieb:

  • Studený tón – svetlá pokožka, ktorá sa zle opaľuje,  modré žilky na zápästí.
  • Teplý tón – pokožka s tmavým odtieňom alebo svetlohnedým opálením, zelenkasté žilky na zápästí.
  • Neutrálny tón – farebný typ pleti nie je určený, teplé aj studené farby.

Existujú aj odporúčania týkajúce sa tvaru pier. Majitelia tenkých pier by teda nemali nosiť príliš svetlé a tmavé farby, vďaka ktorým pery vyzerajú menšie. Pri bacuľatých perách sú naopak nežiaduce tlmené pastelové nude farby, kvôli ktorým sa pery „rozťahujú“ a zdajú sa byť ešte väčšie.

Takže

Jediný parameter, ktorý by pri výbere rúžu nemal chýbať, je jeho kvalita. Všetko ostatné netreba brať príliš vážne. Nakoniec, ak nevyskúšate nezvyčajné možnosti, môžete si nechať ujsť zaujímavé nové položky a nekúpiť si rúž, ktorý sa stane obľúbeným na dlhú dobu. Nebojte sa experimentovať, kupujte si rúže rôznych typov a farieb na našej webovej stránke makeup.sk. Nezabúdajte, že život sa niekedy dá urobiť jasnejším a lepším, stačí si kúpiť nový rúž.

Autor: Miki

Tento príspevok bol vytvorený 27.7.2023 a aktualizovaný 21.8.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Miki.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.