( EuroEkonóm.sk,  5)

9 dôvodov, prečo si dnes oholiť hlavu

Prečítaj si 9 dôvodov, prečo si oholiť hlavu a prečo si ju oholiť práve dnes, keď vonku zúri epidémia koronavírusu a keď sa blíži Veľká noc 2020.

1. Lebo je karanténa a nezoženieš holiča

Už päť týždňov sú zatvorené holičstvá. A to je čas, keď sa už aj najväčší ignoranti potrebujú nechať ostrihať.

2. Lebo si pripomíname Veľkú noc

Tvoja hlava po oholení bude vyzerať ako veľkonočné vajíčko. A tak tento odvážny čin dokážeš obhájiť aj pred zbožnou babičkou, ktorá by sa inak pred týmto nápadom určite križovala a následne ukrižovala.

3. Lebo v Alze ešte majú holiace strojčeky

Ohoľ si hlavu, kým v Alze ešte majú holiace strojčeky. Holiace strojčeky na vlasy ešte majú, aj keď notebooky a webkamery už sú beznádejne vypredané. Pozor, nekupuj si holiaci strojček na bradu. Prečo? Lebo si prečítaj dôvod č. 4.

4. Lebo tvoj kamarát sa snažil sám si spraviť manažérsky účes

Použil pri tom strojček na bradu a dopadlo to tak hrozne, že sa nad tým rozhorčil na Facebooku. Pridal aj fotku. Získal 127 lajkov, ehm, teda nie lajkov, ale takých tých trapných smajlíkov. A to bolo ešte zúfalejšie.

5. Lebo nosíš rúško

A v rúšku si aj tak inkognito. Takže ťas nikto nespozná, takže to v prvých dňoch nie je až taký trapas. Ak si od novembra pestuješ bradu, nehoľ si ju. Je to fajn kontrast. Síce ju pod rúškom nikto neuvidí, ale nebudeš sa ráno ľakať, že si sa prebudil na onkológii.

6. Lebo je to zdravé

Nezaškodí prevetrať si hlavu – teda povrch hlavy. Zbaviť sa parazitov, vší, lupov, psoriázy, roztočov, zbytkov jedál, nánosov doby, prachu, dredov, mastných vlasov, polypov, odumretých živočíchov, plastového mikroodpadu, zaschnutého mydla či šampónu, vypadnutých vlasov, stroskotaných lodí a vyplavených mŕtvych veľrýb a poletujúceho popolčeka uchyteného na tvojom účese.

7. Lebo si nikdy nebol holohlavý

A obohatí to tvoj pohľad na svet. Je to nová a bezbolestná skúsenosť. Určite si nebol holohlavý nikdy v živote. Prvé vlasy ti narástli v maternici tvojej matky, takže na svet si prišiel viac-menej vlasatý.

8. Lebo je to zábava

Prechádzaš sa v parku. Zrazu sa k tebe rozbehne tvoja známa s rúškom a kričí „Čau, ako to zvládaš?!“. Ty si stiahneš čiapku a s holou hlavou v rúšku neutrálnym hlasom povieš: „Dobrý deň.“ Tvoja známa zostane visieť vo vzduchu, zatiaľ čo ty sa pod rúškom tešíš, aký prank si vymyslel.

9. Lebo teraz je ta správna doba

Minimálne mesiac nepôjdeš do školy, do práce alebo za klientmi. A do mesiaca ti vlasy narastú o 10 milimetrov. Geneticky vybaveným mužom a ženám dokonca o 18 milimetrov. Keď si oholíš hlavu, môžeš si to zmerať na sebe. Daj mi vedieť za mesiac, aké dlhé vlasy ti narástli.

Autor: EuroEkonóm.sk

Tento príspevok bol vytvorený 11.4.2020 a aktualizovaný 8.9.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora EuroEkonóm.sk.


Ekonomická poradňa

 1. laciiino

  Prečo by si mal niekto dnes oholiť hlavu?

 2. Dan

  Jedným z dôvodov je karanténa a zatvorenie holičstiev, čo komplikuje prístup k profesionálnemu strihaniu.

 3. Eva

  Článok naznačuje, že v niektorých situáciách môže byť sebaúprava vzhľadu pozitívnym krokom, napriek možným obavám.

 4. devidpentesting99

  Môže byť oholenie hlavy vnímané ako forma protestu alebo osobného vyjadrenia v súčasnej spoločnosti?

 5. mr.petchi

  Áno, oholenie hlavy môže byť vnímané ako silný gesto osobnej zmeny alebo vyjadrenia, zvlášť ak je motivované významnými osobnými alebo spoločenskými dôvodmi.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.