( Vrtulniky.sk,  2)

Skok z vrtuľníka

Oslovil nás Martin z Dubnice nad Váhom, ktorý je na invalidnom vozíku. Chce skočiť tandemový zoskok z lietadla / vrtuľníka. Je to výzva nie len po technickej, ale aj po odbornej a ľudskej stránke. Dokážete to zrealizovať? Ozvite sa nám. Prečítajte si Martinovu výzvu v článku.

List od Martina

Prajem dobrý deň, volám sa Martin a som z Dubnice nad Váhom. Bývam ešte z ocinom. Súrodencov nemám, čo mi je dosť ľúto. Ja mám DMO. Som už po deviatich operáciách, ktoré boli nápomocné, ale nie dostatočne. Navštevoval som Školu pre telesne postihnutých v Bratislave. Mám vzdelanie, som z časti pripravený do života a dá sa povedať, že mám pekný život. Milujem ho a som vďačný za tento dar! Vždy chcem žiť tak, aby niečo po mne zostalo a ľudia mali na mňa pekné spomienky. V živote je ľahšie sa zbabelo vzdať, ale ak človek zabojuje nad osudom, chce a má chuť nad ním vyhrať, určite sa mu to podarí a bude šťastný. Uvedomí si, že tu nebol zbytočne a tento pocit mu dá zmysel a úctu k životu. To, že nemám zdravé nohy ešte nič neznamená, nepovažujem to za hendikep, pretože prázdnota duše oveľa viac zabíja, utláča a nedovolí nám naplno byť šťastný a to nie je môj prípad. Ja mám rád ľudí, prírodu hudbu a zvieratá Pre svoj pocit píšem články a snažím sa pomáhať ľuďom, lebo človek by nemal myslieť len na seba a to, že som na vozíku, asi to tak malo biť a hnevať sa? Hlúposť!! možno som si mal niečo uvedomiť, alebo som od niečoho zachránený a vďaka vozíku mám hodnoty, ktoré by som ako zdravý nemusel mať a ja si to vážim. Nemám veľa túžob a snov, azda len jeden, ktorý sa mi už nikdy neslní. Aby s nami bola moja mamička, ktorá pred šiestimi rokmi náhle na rakovinu zomrela ako 42-ročná. Bola dobrá milá a obetavá a veľmi mi chýba, ale teraz je pri mne ako anjelik a cítim jej pomoc. A mám ešte otca, ktorý ma potrebuje. Dúfam, že Vás týmto neotravujem. A ešte preto, aby ste ma trochu spoznali a mohli si vytvoriť názor.

Chcel by som vás pekne poprosiť o pomoc. Mám jeden taký malý sen… Svet z výšky musí byť nádherný. Presne ako len vtáka! Aj ja hoci som na vozíku veľmi rád by som túžil po zoskoku z lietadla. Možno si teraz myslíte, že som sa zbláznil. Ale verte mi, že nie. A strach ten určite nemám som za každú srandu a človek by sa mál báť iných vecí a nie voľnosti. Krásne zážitky je to najcennejšie, čo človek má… A viem, že máte kvalitných a špičkových, poriadne vyškolených ľudí, aj pre takých ako som ja. Ja by som sa takému pánovi úplne bez obáv a z najväčšou maximálnou dôverou zveril do rúk na tento zoskok. Prosím, umožnite mi to z vašej strany?

Martin M., Dubnica nad Váhom

Martinovu adresu a kontakty máme v redakcii

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 5.6.2012 a aktualizovaný 6.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Ekonomická poradňa

  1. Patrik Šimko

    Aké motivácie má Martin na zoskok z lietadla alebo vrtuľníka?

  2. Stanislav Cavajda

    Martin má túžbu zažiť zoskok z lietadla alebo vrtuľníka, pretože chce prežívať krásne zážitky a nevníma svoje telesné obmedzenia ako hendikep. Chce žiť plnohodnotný život a zostaviť po sebe pozitívne spomienky.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.