( Inzercia,  0)

Trh, ktorý ponúka reality Bratislava v segmente novostavieb si aj v druhom štvrťroku roka 2013 udržal relatívne vysokú výkonnosť.

Od apríla do konca júna sa realizovali predaje v celkovom objeme viac než 90 miliárd euro, čo je oproti predchádzajúcemu kvartálu pokles iba o 1,2 percentuálneho bodu, čo je celkom uspokojivý fakt.

V súčte realizovaných predajov za celý prvý polrok 2013 bola dosiahnutá úroveň 80 percent predajov minulého roka – čo značí rapídne oživenie realitného trhu. Najväčší podiel na tomto fakte má bezpochyby nový projekt Panorama City. Ten v priebehu prvého polroka predal v predpredaji takmer dve tretiny všetkých bytov v projekte.

Trh sa tiež pomaly očisťuje aj o staršie a často dosť problémové projekty, čo je vidieť aj na tom, že v našej databáze sú až dve tretiny voľných bytov sústredných do 22 projektov.

Jedna tretina je v nových ale menších projektoch a v projektoch, ktoré dopredávajú posledné byty. To je podľa nás neklamným znakom čistenia trhu. Uvidíme ako to bude pokračovať!


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.