( Robinson,  0)

Prídavky na dieťa v Nemecku patria k rozhodne zaujímavým benefitom štátu a týkajú sa aj Slovákov, ktorí tam pracujú. Výška nemeckých rodinných prídavkov je paušálne stanovená na hodnotu 250 € mesačne na dieťa. Ako a kde začať vybavovať nemecké rodinné prídavky? Vyberte si jednoducho a rýchlo – v spolupráci s poradenskou spoločnosťou.

Rodinné prídavky v Nemecku – základné informácie

Slováci majú nárok na rodinné prídavky v Nemecku (Kindergeld), pokiaľ tam jeden z rodičov pracuje – ako zamestnanec, je tam sociálne poistený, prípadne je daňovým rezidentom. Prídavky na dieťa v Nemecku sa nevzťahujú na rodičov, ktorí sú do Nemecka vyslaní ako zamestnanci slovenských firiem.

Zároveň platí, že o Kindergeld môžu požiadať vlastní rodičia, nevlastní rodičia, ako aj osoby, ktorým boli deti zverené do opatery (napríklad starí rodičia).

Kde začať vybavovať Kindergeld?

Žiadosť o prídavky na dieťa v Nemecku sa písomne zasiela na príslušný úrad Familienkasse. Podklady, ktoré je potrebné priložiť k žiadosti, sa menia podľa aktuálnej životnej situácie vašej rodiny.

Určite si však dopredu pripravte pracovnú zmluvu a rodné listy detí. Všetky dokumenty poskytnite nemeckému úradu vo forme kópií, originály rozhodne nie.

Vybavenie prídavkov na dieťa v Nemecku sa neoplatí odkladať. Samotný proces vybavenia trvá v priemere 5 až 6 mesiacov. To sa môže ešte predĺžiť, pokiaľ vás Familienkasse vyzve na dodanie ďalších dokumentov.

Tip odborníkov: Kindergeld sa dá vybaviť a získať aj za 6 mesiacov spätne, ak ste v Nemecku minimálne pol roka.

pridavky-na-dieta.jpg

Ako rýchlo a jednoducho vybaviť prídavky na dieťa v Nemecku

Možno nemáte radi administratívu, možno nehovoríte dobre po nemecky, možno sa vám nechce zisťovať podrobné informácie, ktoré so žiadosťou o Kindergeld súvisia.

Na každú z uvedených prekážok existuje riešenie. Pre vybavenie rodinných prídavkov v Nemecku si vyberte odborníkov s dlhoročnou praxou z poradenskej spoločnosti TJ-Legal.

Po vyplnení kontaktného formulára vypíšete žiadosť a priložíte potrebné dokumenty online a pohodlne z vášho mobilu. Šikovná aplikácia zjednoduší a urýchli celý proces podania žiadosti.

Dokonca si môžete vybrať rozsah spolupráce s profesionálnym poradcom – od rýchlej konzultácie, cez získanie chýbajúcich dokladov až po úplné vybavenie Kindergeld či komunikáciu s Familienkasse.

Dôležité upozornenie: Môže sa stať, že dostanete list od Familienkasse aj počas poberania rodinných prídavkov. TJ-Legal vám pomôže i s jeho vybavením.

Všetko záleží len od vás – ako a kde začnete vybavovať prídavky na dieťa v Nemecku. Našim spokojným klientom napadne jediné – v spolupráci s poradcom TJ-Legal.

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 23.4.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.