( Miki,  0)

Požičovne a zľavomaty

Veľa podnikateľov sa snaží vo svojej firme ušetriť ako sa dá, teda šetria na každom kroku. Ušetriť nemalé peniaze môžete aj vďaka požičovni, ktorá ponúka klientom najrôznejšie druhy tovaru za skutočne veľmi priaznivé ceny. Výhoda spočíva najmä v tom, že si môžete požičať tovar, ktorý budete potrebovať len na určité obdobie, a kúpa samotného takéhoto tovaru by bola finančne veľmi náročná.

Čo je požičovňa?

Požičovňa je podnik, ktorý si zabezpečuje dočasnú prenájom vecí alebo služieb za poplatok. Tieto veci môžu byť napríklad náradie, nábytok, športové vybavenie, oblečenie, dopravné prostriedky, a ďalšie. Požičovne môžu byť prevádzkované ako samostatné podniky alebo súčasť väčších predajní.

Použitie požičovní je obzvlášť vhodné pre prípady, keď si nechcete kupovať veci, ktoré budete používať iba zriedkavo alebo len na krátku dobu. Namiesto toho si môžete požičať veci, ktoré potrebujete, a vrátiť ich, keď ich už nebudete potrebovať. To vám môže ušetriť peniaze a priestor v domácnosti.

Vystupujú tu dva druhy subjektov, na jednej strane požičovňa a jej obchodní partneri, ktorí ponúkajú tovar za určitú stanovenú sumu, a na strane druhej dopytujúci, teda zákazníci, ktorí majú záujem o požičania určitého druhu tovaru.

Čo všetko sa dá požičať?

V požičovni sa dá požičať mnoho rôznych vecí a služieb. Niektoré z najbežnejších položiek, ktoré sa dajú požičať v požičovni, sú:

 1. Náradie – napríklad kladivá, vŕtačky, píly a iné nástroje na stavebné a remeselné práce.
 2. Záhradné náradie – napríklad kosačky, krovinorezy, záhradné vozíky a iné nástroje na údržbu záhrad.
 3. Športové vybavenie – napríklad bicykle, lyže, snowboardy, vodné športové náčinie, golfové vybavenie a iné.
 4. Príležitostné oblečenie – napríklad spoločenské šaty, smokingy, kroje a iné.
 5. Elektronika – napríklad televízory, notebooky, fotoaparáty, kamery, reproduktory a iné.
 6. Dopravné prostriedky – napríklad autá, motocykle, bicykle, skútre a iné.
 7. Nábytok – napríklad stoly, stoličky, kreslá, sedačky, postele a iné.
 8. Stroje – napríklad stavebné stroje, stroje na čistenie a údržbu a iné.

Poplatky za požičiavanie

Pri použití požičovní sa zvyčajne platí poplatok za každý deň, počas ktorého si veci požičiavate. Poplatky sa môžu líšiť v závislosti od typu a hodnoty veci, ktorú si požičiavate, ako aj od dĺžky požičania. Pri niektorých veciach sa tiež môžu požadovať zálohy alebo doklady totožnosti.

Poplatky za požičovanie sa líšia v závislosti od konkrétnej požičovne a od toho, čo si chcete požičať. Poplatky sa môžu líšiť aj v závislosti od toho, koľko času si chcete požičať a ako často si veci požičiavate.

Napríklad, ak si chcete požičať náradie alebo záhradné náradie, poplatky sa zvyčajne pohybujú okolo niekoľkých eur za deň. Pri požičiavaní luxusných áut alebo dopravných prostriedkov, ako sú motocykle, môžu byť poplatky vyššie a môžu sa pohybovať od niekoľkých stoviek až po tisíce eur za deň.

Okrem samotného požičovania môžu byť poplatky spojené aj s poistením požičaných vecí a s prekročením doby požičania. Niektoré požičovne tiež môžu požadovať zálohu alebo záruku.

Je dôležité si prečítať podmienky požičovne a informovať sa o poplatkoch predtým, ako si niečo požičiate, aby ste vedeli, koľko to bude stáť a aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam.

Skupiny tovarov

V ponuke požičovní nájdete požičovňu áut, náradia, športových potrieb, stavebného materiálu. Na svoje si prídu aj ženy, ktoré tu nájdu ponuku požičovní spoločenských šiat rovnako ako svadobné šaty. Nechýba praktické a jednoduché roztriedenie jednotlivých tovarov do skupín a následné roztriedenie skupín podľa jednotlivých krajov na Slovensku, aby si klient mohol vybrať požičovňu, ktorá sa nachádza čo najbližšie k sídlu jeho spoločnosti. Ponúkané tovary sú určené tak právnickým ako aj fyzickým osobám.

Zľavové portály

Milovníkom zliav, akcií a výpredajov dávame do pozornosti stránku zľavomaty, ktoré každý deň prinášajú množstvo zaujímavých zliav až do výšky 90 %! Môžete si tu zakúpiť najrôznejšie druhy tovarov a služieb za najnižšie ceny.

Zľavomaty sú webové stránky alebo aplikácie, ktoré ponúkajú zľavy na rôzne tovary a služby. Zvyčajne tieto zľavy nie sú k dispozícii priamo u predajcov, ale na zľavomatoch ich nájdete a môžete ich využiť pri nákupe.

Zľavomaty môžu ponúkať zľavy na rôzne položky, ako sú napríklad:

 1. Jedlo a nápoje v reštauráciách a kaviarňach
 2. Krásna kozmetika a wellness procedúry
 3. Cestovanie a pobyt v hoteloch
 4. Zážitky a atrakcie, ako sú napríklad adrenalínové športy alebo koncerty
 5. Elektronika, oblečenie, obuv a ďalšie tovary

Zľavomaty sa líšia v závislosti od toho, aké zľavy a akcie ponúkajú a na aké produkty sa zameriavajú. Niektoré zľavomaty môžu byť špecializované na určité oblasti, ako sú napríklad cestovanie alebo krása, zatiaľ čo iné môžu ponúkať širokú škálu zliav a akcií na rôzne tovary.

Je dôležité si uvedomiť, že nie vždy sú zľavy na zľavomatoch skutočne výhodné a že sa môže stať, že vás bude nakoniec niečo stáť viac, ako by ste platili priamo u predajcu. Preto je dôležité porovnať ceny a zistiť, či je zľava na zľavomate naozaj výhodná.

Autor: Miki

Tento príspevok bol vytvorený 30.11.2011 a aktualizovaný 23.11.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Miki.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.