( Inzercia,  0)

Obaly na kozmetiku - Šetrite náklady s All In Packaging

Keď sa zamyslíme nad balením výrobkov, na prvý pohľad sa každý sústredí na značku, logo a podobné vizuálne aspekty. Samozrejme, že vzhľad zohráva dôležitú úlohu v rámci marketingu, ktorý posilňuje predaj, generovanie obratu, finálny profit a iné… Avšak marketing predstavuje iba časť fungovania spoločnosti, a preto je nutné sa pri téme obalov pozerať aj na iné prvky. Tradičné papierové krabice nie sú vždy riešením (aj napriek tomu, že sú najbežnejšie používané) a vo veľa prípadoch budete potrebovať iné, špecializované obalové riešenia na vaše produkty. V nasledujúcom článku sa pozrieme bližšie na kozmetický priemysel, ktorý je vhodným príkladom na zosobnenie dôležitosti špecializovaných obalov.

Obaly a kozmetický priemysel

V prípade kozmetických výrobkov sa stretávame s rozličnými fľaškami (tradičnými, tubusovými), téglikmi, tubami, sklenenými nádobami a rôznymi ďalšími alternatívami na balenie výrobkov v príslušnom odvetví (zvyčajne v atypických tvaroch). Na Slovensku môžete napríklad využiť služby spoločnosti All In Packaging, ktorá rozumie dôležitosti špecializovaných obalových riešení, pretože vie, že jednak vás tieto obaly na kozmetiku odlíšia od konkurencie a taktiež vám pomôžu v iných aspektoch, na ktoré sa pozrieme v nasledujúcom texte.

Obaly na kozmetiku

Obaly na kozmetiku

Bezpečnosť – Obaly na kozmetiku

Vhodné obalové riešenia vám zabezpečia to, že produkty budú doručené v takom stave, v akom boli odoslané z vašej továrne (alebo od predajného miesta) ku finálnemu zákazníkovi a podobne. Podľa charakteru daného produktu, je potrebné si zvoliť príslušné obalové materiály, ktoré udržia produkt v nezmenenom stave aj vzhľadom na prostredie – chlad, teplo, vlhkosť, ako, aj vzhľadom na samotný produkt – v prípade chemikálii je nutné zabezpečiť, že obalový materiál nebude reagovať s daným výrobkom a nijako nepozmení jeho charakter.

Etikety – Obaly na kozmetiku

Zákazníci zvyčajne nemajú dostatok času na to, aby si osobitne prešli/otestovali každý jeden produkt, a vo všeobecnosti o ich pozornosti a finálnom nákupe určitého produktu rozhoduje atraktivita dizajnu, tvar obalu, farby, poprípade logo. Aj preto je nutné si zvoliť kvalitné a overené riešenie v tejto oblasti. Práve jednou z výhod spoločnosti All In Packaging je aj možnosť konzultácie s profesionálnymi grafikmi, ktorí vám pomôžu vaše logo zmodernizovať alebo vám ho od základu podľa vašich požiadaviek navrhnú a vytvoria. Tým pádom, máte obaly aj etikety na jednom mieste a nemusíte sa o nič v tomto smere strachovať.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázka 1: Orawan Pattarawimonchai / Shutterstock.com
  • Zdroj obrázka 2: Kostsov / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.