( Inzercia,  0)

Informačné systémy pre manažérov sú čoraz používanejšie vo všetkých typoch firiem

Informatizácia modernej spoločnosti postupuje míľovými krokmi. Pochopiteľne, dôležité miesto zastáva aj na pracoviskách, a to vo všetkých typoch firiem. Či už ide o dochádzkový systém, biometriu alebo rôzne manažérske systémy a aplikácie, na všetkých úrovniach pomáha zvyšovať efektivitu práce a výnos. V článku si o tom povieme viac.

Informačné systémy vo firmách zvyšujú efektivitu práce

Objavovanie nových podnikateľských príležitostí, zníženie rizík podnikania, zvýšenie efektivity práce i výnosov. Za to všetko vďačíme informačným systémom na pracoviskách. Rovnako umožňujú znížiť skladové zásoby, skrátiť priebežný čas dodávky, zrýchliť elektronickú transakciu a zlacniť komunikáciu so zákazníkmi. Pochopiteľne, nemôžeme zabudnúť na zvýšenie úrovne zabezpečenia, a to vo viacerých bezpečnostných aspektoch.

V súčasnosti sa dostávajú do popredia vo firmách najmä biometrické systémy, ktoré napríklad v súvislosti s evidovaním dochádzky zamestnancov prinášajú celý rad výhod. Ich používaním môžete ohľadom manipulácie s dochádzkou zamestnancov ušetriť až 10% mzdových nákladov ročne.

Ktoré informačné systémy pre manažérov sú najdôležitejšie?

Prirodzene, najdôležitejšie informačné systémy sú tie, ktoré vám dokážu ročne ušetriť viac nákladov a priniesť väčší výnos. V tomto smere je dôležité zamerať sa najmä na nasledovné:

 • dochádzkový systém,
 • komunikácia so zákazníkmi,
 • zvýšenie úrovne zabezpečenia,
 • zvýšenie komfortu pre zamestnancov – napríklad stravovací systém.

Dochádzkový systém pre zamestnancov

Umožňuje efektívne online sledovanie, evidovanie a vyhodnocovanie dochádzky zamestnancov do práce. A to nielen na pracovisku, ale aj kdekoľvek v teréne. Všetky dáta ohľadom dochádzky pritom môžete veľmi jednoducho spravovať prostredníctvom elektronických zariadení (tablet, mobil, PC…). Stačí sa vám jednoducho prihlásiť cez webový prehliadač a celú dochádzku máte ako na dlani. A to vrátane GPS pozície zamestnanca, fotografie či rôznych poznámok.

V spojení s biometriou prináša dochádzkový systém celý rad výhod. Napríklad spoľahlivosť (žiadne zapisovanie dochádzky za kolegu), prehľadnú kontrolu príchodu a odchodu zamestnancov, zvýšené zabezpečenie údajov a v neposlednom rade i šetrenie finančných prostriedkov a pracovného času. Navyše dochádzku je možné spracovať priamo vo vašom mzdovom systéme, a to prostredníctvom biometrických alebo bezkontaktných terminálov.

CRM systém (Customer relationship management)

Podnikateľské prostredie sa neustále vyvíja. Pre ziskovosť je už nevyhnutné mať k dispozícii informácie o svojich aktuálnych i potenciálnych zákazníkov na jednom mieste. Prostredníctvom CRM systému tak máte možnosť za okamih zistiť čokoľvek ohľadom obchodnej transakcie. Podobne ako pri dochádzke, treba mať len elektronické zariadenie s prístupom na internet a môžete veľmi jednoducho a rýchlo organizovať svoj pracovný program.

V súvislosti s komunikáciou so zákazníkom prináša CRM systém nasledovné výhody:

 • jednoduchá evidencia odberateľov a dodávateľov,
 • prehľadná evidencia kontaktných osôb,
 • jednoduché sledovanie obchodných aktivít (volania, e-maily, schôdzky, úlohy…),
 • rýchla evidencia poznámok,
 • prehľadné nastavenie upozornení ku schôdzkam a úlohám,
 • možnosť využívania grafických kalendárov,
 • rýchle vytváranie e-mailov,
 • prehľadné a rýchle štatistické spracovanie.

Prístupový systém

Zvýšené zabezpečenie na pracovisku je ďalší dôležitý aspekt, ktorý dosiahnete využívaním prístupového informačného systému. A to najmä v spojitosti s ochranou pred vstupom nepovolaných osôb do vybraných priestorov na pracovisku.

Spolu s kamerovým systémom získate prehľad a kompletnú kontrolu o všetkých pohyboch na pracovisku. Môžete tak jednoducho svoje pracovisko rozdeliť do niekoľkých zón, do ktorých budú mať prístup iba konkrétne osoby. Samozrejmosťou je automatické reagovanie na alarmové stavy.

Vedeli ste, že…

…informačné systémy vám dokážu pomôcť aj v čase pandémie? A to napríklad formou automatického merania telesnej teploty pri príchode na pracovisko. Dokážu tiež identifikovať osoby, ktoré nespĺňajú hygienické požiadavky.

Stravovací systém

Určite budete súhlasiť s tvrdením, že pre dobrého manažéra je dôležitý aj komfort svojich zamestnancov. Aj taká maličkosť, ako napríklad flexibilné, moderné a jednoduché objednávanie stravy, dokáže v tomto smere pomôcť. Zamestnanec si objednávku jedla môže vykonať cez objednávací terminál alebo prostredníctvom aplikácie. A to pohodlne a odkiaľkoľvek. Zamestnávateľ ma zase po ruke prehľadné informácie o objednávkach stravy od jednotlivých zamestnancov.

Záver

Bez informačných systémov sa v dnešnej dobe už nezaobíde žiadna firma, ktorá svoje podnikanie myslí vážne a chce napredovať. Medzi najdôležitejšie patrí systém na komunikáciu so zákazníkmi, dochádzkový systém, bezpečnostný systém a informačné systémy, ktoré zvyšujú komfort zamestnancov.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.