( Inzercia,  0)

Ak poznáte pravidlá Feng Shui, určite viete, o čo ide. Feng Shui je tradičné čínske umenie pre zharmonizovanie energie okolitého priestoru spojené so životnou energiou človeka. Podľa kritérií týchto princípov sa môžete riadiť nielen v súkromí Vašej domácnosti, ale aj pri zariaďovaní vlastnej predajne. Existujú však určité pravidlá, ktoré pri zariaďovaní predajne jednoducho nefungujú presne podľa našich predstáv a zabraňujú pohybu zákazníkov. V tomto článku Vám ponúkneme zopár rád od odborníkov zo spoločnosti Medcom, aby ste vedeli ako môžete podporiť predaj vo vlastných predajniach pomocou pravidiel Feng Shui.

V prvom rade skúste meniť svoj tovar, či už podľa sezóny, ale pokojne aj podľa umiestnenia v predajni. Takto bude Váš obchod pôsobiť vždy sviežo a novo. Ak nemusíte, neupozorňujte na toalety. Toto môže lákať pozornosť zákazníkov, ktorí sa prestanú sústreďovať na Vaše produkty. Môžete aj využiť takzvaný šťastný roh, v ktorom môžete umiestniť niečím mimoriadny produkt, ktorému pripravíte vhodne dekorované a zaujímavo osvetlené miesto aby mohol pútať pozornosť zákazníkov a previesť ich tak celou predajňou. Aby ste zabezpečili originalitu skúste sa vyhnúť typickým prvkom akými sú regálové systémy a začnite využívať alternatívne riešenia.

Zariadenie predajne však nie je jedinou cestou ako ovplyvniť Feng Shui. Nesmieme zabudnúť ani na Váš prístup k zákazníkom. Snažte sa byť vďačný každému zákazníkovi, ktorý navštívi práve Vašu predajňu. Vďačnosť je často jediným nástrojom, ktorý udrží Vaše podnikanie nad vodou. Vďačnosť môžete vyjadriť nielen správaním, ale aj drobnou pozornosťou, či hoci aj ďakovným lístočkom, ktorý priložíte ku každému predanému výrobku.

Zároveň nezabudnite, že priateľský prístup dokáže často viac ako tá najlepšia cenový bomba. Ak sa budete riadiť týmito jednoduchými pravidlami a nájdete aj správnych zamestnancov, ktorí sa nimi budú schopní rovnako riadiť, ste na dobrej ceste ku zvýšeniu Vašich obchodných úspechov. Preto Vám prajeme veľa úspechov a ešte viac spokojných zákazníkov.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.