( Robinson, )

Zásnubný prsteň

Tradícia darovania zásnubného prsteňa nie je žiadnym prekvapením. Malo by to byť teda prekvapením pre budúcu nastávajúcu, ale inak je to jeden z najkrajších zvykov.

Zásnubný prsteň

Zásnubný prsteň je symbolom záväzku a lásky medzi dvoma ľuďmi, ktorí plánujú uzavrieť manželstvo. Tento prsteň sa tradične nosí na štvrtom prste ľavej ruky a je často výrazným šperkom, ktorý zdobia drahokamy, najčastejšie diamanty. Design zásnubných prsteňov sa líši, od jednoduchých a elegantných po komplexné a výrazne zdobené štýly. Drahý kov, ako zlato, bielizeň, platina, či rôzne farebné zlato, je bežnou voľbou. Zásnubný prsteň nie je len šperkom, ale aj významným symbolom lásky, vernosti a záväzku partnerov jeden k druhému.

Svadobný prsteň

Svadobný prsteň, známy aj ako obrúčka, je symbolom manželského zväzku a večnej lásky. Tento prsteň sa obvykle nosí na štvrtom prste ľavej ruky, čo je založené na starom presvedčení, že tento prst má priamu cievnú spojenie srdcom, známu ako „vena amoris“ alebo „žila lásky“. Svadobné prsteňe sú často vyrobené z drahých kovov ako zlato, striebro alebo platina, a na rozdiel od zásnubných prsteňov sú zvyčajne jednoduchšie a bez kameňov. Páry ich vymieňajú počas svadobného obradu ako symbol svojho záväzku a lásky.

Diamantový prsteň

Čo ale možno neviete je fakt, že taký diamantový prsteň môže byť okrem krásneho daru aj skvelou investíciou do budúcnosti. Môžete v ňom uchovať hodnotu predstavujúcu budúcu spoločnú istotu. Samozrejme, že zásnubný prsteň nie je vec, ktorú by ste niekedy v živote mali predať, ale práve preto je to skvelá forma uchovania majetku a výraznej hodnoty.

Je ale dôležité upozorniť Vašu vyvolenú na to, že ak sa rozhodnete do prsteňa investovať nemalé peniaze, nie je to šperk na každodenné nosenie. Na to sa hodia jemnejšie šperky so zlata alebo striebra. Taký diamantový solitér je predsa len jedinečný kúsok hodiaci sa na špeciálne príležitosti či výročia.

Verím, že Vaše manželky ho náležite ocenia. A viete kde ho zoženie? Odporúčame tu: http://www.zasnuby.com/ Veľa šťastia!!

Autor: Robinson

Tento príspevok bol vytvorený 29.11.2013 a aktualizovaný 18.1.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Robinson.


Komentár sa zobrazí až po schválení.