( Vrtulniky.sk,  6)

Prvý nočný let s nočným videním Night Vision Goggles V nastávajúcich dňoch uplynie 600 dní od prvého nočného letu záchranárskeho vrtuľníka s nočným videním na Slovensku. LZZS ATE je prvou civilnou leteckou spoločnosťou na Slovensku a po Švajčiarsku, Nemecku a Rakúsku štvrtou v Európe a prvou v krajinách V4, ktorá začala na sklonku roka 2005 používať špeciálne okuliare, umožňujúce záchranné lety aj v nočných hodinách. Pozrite si fotky a prečítajte si reportáž z prvého nočného letu s nočným videním.

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 29.8.2008 a aktualizovaný 3.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Ekonomická poradňa

 1. mastericuuu

  Aký bol historický význam prvého nočného letu s nočným videním na Slovensku?

 2. Kajo

  Tento let predstavoval významný míľnik v oblasti záchranárstva, keďže Slovensko sa stalo štvrtou krajinou v Európe, ktorá začala používať špeciálne okuliare pre nočné lety, čo umožnilo záchranné operácie aj v nočných hodinách.

 3. JupiterStorm

  Ako mohlo použitie nočného videnia zmeniť prístup k záchranárskym operáciám?

 4. CometTail

  Použitie nočného videnia signifikantne zvýšilo bezpečnosť a efektivitu nočných záchranárskych operácií, umožňujúc rýchlejšie a presnejšie reakcie v noci.

 5. Roman Ceresnak

  Existujú etické dilemy spojené s využívaním pokročilej technológie v záchranárstve?

 6. Agata

  Hoci pokročilá technológia, ako je nočné videnie, zvyšuje efektivitu záchranárskych operácií, môže tiež vyvolávať otázky o nákladoch, prístupnosti a rovnosti v poskytovaní záchranárskych služieb.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.