( Inzercia,  0)

Tlačová informácia Detva, 15. 08. 2014

Energeticky úsporné drevené okná z Makrowinu sa presadili v USA

Popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva, zaznamenal za prvý polrok tohto roku nárast tržieb oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 14 %. Firma tak zvýšila svoje tržby zo 410 897 EUR v 1. polroku 2013 na 467 590 EUR v 1. polroku 2014. Za rastom tržieb stál predovšetkým zvýšený export do USA, ktorý tvorili hlavne drevohliníkové a drevené okná, vchodové dvere a posuvné steny s izolačným trojsklom. Práve na americkom trhu sa jej podarilo v porovnávanom období zvýšiť odbyt až o 46 %. Informoval o tom Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin.

,,Naša spoločnosť vyrába drevené a drevohliníkové okná aj pre rakúsky trh, ale najvýznamnejší je pre ňu trh USA. Tržby nám medziročne najviac narástli práve z exportu do USA, ale o 9 % sa nám zvýšil aj odbyt na slovenskom trhu, kde sme dodávali hlavne drevohliníkové okná, dvere a presklené steny s izolačným trojsklom. Dúfame, že tento sľubný trend sa zachová a že je to signál prebudenia na stavebnom trhu. Segment pasívnych, nízkoenergetických a nulových domov, pre ktoré hlavne dodávame, má na Slovensku najväčší potenciál rastu. Najväčší podiel na našej produkcii majú drevohliníkové okná, ale špecializujeme sa aj na veľké presklené drevohliníkové posuvné steny, kde je vysoká pridaná hodnota,“ povedal D. Majer.

Ďalej poukázal na to, že presadiť sa na trhu USA nebolo jednoduché, ale Makrowin presvedčil tamojších odberateľov predovšetkým kvalitou svojej produkcie. Drevené okná MAKROWIN 88G2 boli napríklad vybrané tímom 4D HOME Massachusetts College of Art & Design pre projekt rodinného domu, s ktorým sa zúčastnili na medzinárodnej súťaži Solar Decathlon 2011. Jeden z prvých projektov, dom, na ktorý spoločnosť dodala drevohliníkové okná „Virginia Farmhouse“ v západnej Virgínii, bol zas ocenený ako dom roka 2013 LEED for Homes Awards, vyhlásený organizáciou U.S. Green Building Council.

Hlavný výrobný program spoločnosti tvoria drevené okná a vchodové dvere, ktoré sú zamerané na vysokú kvalitu spojenú s vysokou úsporou energie a sú vyrábané z ekologických vstupných materiálov, ako smrek, červený smrek a dub. Okrem toho však vyrába aj posuvné a zalamovacie dvere. Makrowin najnovšie vyrába aj drevohliníkové okná, ktoré postupne nahrádzajú drevené okná. Popri prírodnej kráse dreva, majú výborné tepelnotechnické vlastnosti, rovnaké ako drevené okná a zároveň sú hliníkovým systémom chránené pred vplyvmi počasia.

Spoločnosť Makrowin, s.r.o. je významným slovenským výrobcom drevených okien a dverí od roku 1997. Je aj výrobcom presklených posuvných stien a dodávateľom doplnkov k oknám – exteriérové a interiérové parapetné dosky, protihmyzové siete, exteriérové a interiérové tienenie. V portfóliu firmy je viac ako 15 typov drevených a drevohliníkových okien. Firma je držiteľom certifikátu systému manažérstva kvality, ocenenia Slovak Gold za drevené okno vhodné pre pasívne domy MAKROWIN 88G2 a je členom Zväzu spracovateľov dreva SR. Vynikajúce remeselné spracovanie, dôraz na kvalitu a inovácie výrobkov, sú kľúčové vlastnosti spoločnosti, ktoré jej umožňujú splniť náročné požiadavky zákazníkov v Európe aj v Amerike. Spoločnosť zákazníkom poskytuje bezplatné odborné poradenstvo vrátane projektovej prípravy, osadenia okna v obvodovom plášti a projekčnú prípravu exteriérového tienenia.

Viac informácií je na: www.makrowin.sk , alebo na tel. : +421 45 5455346,
e-mail: info@makrowin.sk


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.