( Marek,  0)

Viete, aké šperky vybrať k outfitu v business casual štýle

Aj vy si každé ráno do práce obliekate elegantné business casual oblečenie, no neviete, aké šperky sú k nemu najvhodnejšie? Všetko potrebné sa dozviete v nasledujúcom článku.

Business casual — uvoľnené oblečenie, ktoré pôsobí profesionálne

Každodenný outfit pracovníkov v obchode či realitách nemusí zodpovedať prísnejším požiadavkám dress code business formal. Môžete pokojne siahnuť po niečom uvoľnenejšom. Na výber máte šaty, sukne, sukňové i nohavicové kostýmy. Dôležité je len dodržať vhodnú dĺžku — mali by siahať minimálne po kolená. Originálne kombinácie vám umožnia vytvoriť blúzky, elegantné topy a košele. Všetko doplníte lodičkami, oxfordkami, čižmami alebo mokasínami.

Aké šperky k business casual?

Pri voľbe šperkov k business casual outfitu by ste mali vynechať všetky extravagantné kúsky. Jeden šperk môže byť výrazný, ostatné by ho mali doplniť. Každý kúsok by mal navyše ladiť s vaším oblečením. Pri výbere myslite ešte na jedno pravidlo — šperky, ktoré nosíte do práce, by nemali byť priveľmi hlučné. Retiazky a náramky s viacerými príveskami by ste preto mali nechať doma.

Náhrdelníky a retiazky

Každé elegantné oblečenie ešte krajšie vynikne, ak ho doplníte retiazkou alebo náhrdelníkom. Chcete si do práce obliecť šaty alebo top s jemným výstrihom? Jemné náhrdelníky z bieleho, ružového a žltého zlata celý outfit decentne zvýraznia. Drahý kov môžete skombinovať s príveskom s diamantom, ktorý dovolí ešte viac zažiariť umeleckej prepracovanosti šperku. Veľmi vkusne tiež pôsobia aj perlové náhrdelníky.

Náramok na ruku

Šperkom, ktorý dokonale doplní váš outfit, je originálny náramok na ruku. Vhodné sú náramky z drahých kovov. Ak máte rada vlastný štýl, iste vás oslovia kúsky z bieleho alebo ružového zlata a zvoliť môžete aj žlté zlato. Pri voľbe zdobenia drahými kameňmi máte voľnosť — dôležité je len to, aby náramok nebol priveľmi výrazný.

Ozdobte ruky prsteňom

Na porade, pri práci za počítačom aj na rokovaní s klientom alebo prezentácii vašej ponuky — tu všade sa dostávajú do popredia vaše ruky. Ozdobiť ich môžete jedným prsteňom, ktorý podčiarkne vašu profesionalitu. Siahnuť môžete po prsteni s farebným kameňom, vydaté ženy môžu staviť aj na kombináciou s obrúčkou. Doplníte ju prsteňom zdobeným drobnými diamantmi.

Náušnice — šperk, ktorý všetko spája

Všimli ste si už, ako dokonale dokážu náušnice prepojiť celý outfit? Toto čaro spočíva v ich správnej voľbe. Ak máte rada výrazné kúsky, pokojne po nich siahnite. V tomto prípade by však mali byť ostatné šperky v jednoduchšom dizajne. Zvoliť môžete aj jemnejšie náušnice s jedným drahým kameňom alebo v prevedení z drahého kovu. Ku nim si budete môcť dovoliť vziať výraznejší náhrdelník.

Pri výbere šperkov k outfitu v business casual štýle je nesmierne dôležité dbať na eleganciu a profesionálny vzhľad. Vyhnite sa príliš výrazným a veľkým kúskom, radšej zvoľte nenápadné náhrdelníky, jemné náramky a decentné náušnice. Zlaté alebo strieborné doplnky s jednoduchým dizajnom sú často ideálnou voľbou. Dôležité je, aby šperky neodvádzali pozornosť od vášho oblečenia a pôsobili štýlovo a vkusne. Týmto spôsobom môžete zdôrazniť svoj profesionálny imidž v pracovnom prostredí a dodať mu jemný dotyk elegancie a sebavedomia.

Autor: Marek

Tento príspevok bol vytvorený 13.2.2024 a aktualizovaný 12.3.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Marek.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.