( Inzercia,  0)

Uprataný sklad vás zbaví problémov a skráti čas dodania vašich produktov

V dnešnej dobe čelí množstvo firiem veľmi náročným zákazníkom, ktorých je čoraz ťažšie uspokojiť. Dlhá dodacia doba je nočnou morou mnohých obchodníkov. K zlepšeniu skladového hospodárstva ale nemusíte hľadať žiadne zložité riešenia ani systémy. Veľmi dobre vám môže pomôcť aj väčší poriadok a systém v sklade. Ako na to?

Zvoľte si dostatočne veľké regály

Rozmer úložného priestoru je pre vaše produkty a v biznise veľmi dôležitý. Je predsa nevyhnutné, aby vám pri rýchlom tempe práce do regálov všetko bez problémov vošlo.

V prípade, že na regály potrebujete uložiť ťažšie výrobky alebo veľa malých, ale ťažkých produktov, môžete zvoliť paletové regály, ktoré majú vysokú nosnosť a rôzne veľkosti. Pokiaľ sami neviete rozvrhnúť postavenie regálov, môžete sa poradiť s dodávateľmi.

Zabezpečte riadny prístup ku každej položke

Usporiadanie produktov v regáloch musí mať istú logiku. Najťažšie položky je vhodné ukladať dolu, aby sa dali ľahko vybrať alebo vytiahnuť. Ak máte vysoké regály, z ktorých je potrebné vyberať produkty manuálne, zabezpečte k nim prístup v podobe stabilného rebríka či vysokozdvižnej plošiny. Rovnako nezabudnite medzi regálmi nechať dostatočný priestor, aby sa v ich okolí dalo bez problémov chodiť, prípadne aby sa vám tam vošiel vysokozdvižný vozík s tovarom.

Všetko poriadne označte

Správne značenie dokáže pri hľadaní produktov ušetriť množstvo času i práce. Police pevných paletových kovových regálov preto oblepte štítkami s kódmi či názvami výrobkov, ktoré sa na nich nachádzajú. Prípadne si pomôžte rôznym farebným prevedením regálov.

Na začiatok každého regála zaveste zoznam položiek, ktoré sú v nich bezpečne uložené. Rovnako dobré je vytvoriť zoznam regálov a položiek, ktoré v nich nájdete, takže aj nový človek bude vedieť položky nájsť bez dlhého hľadania.

Každá položka musí mať dostatok priestoru

Každej položke vášho skladu urobte dostatok miesta, aby ste mohli mať rovnaké skladové zásoby pokope. Vyhnete sa tak zbytočnému hľadaniu po sklade v prípade, že na jednom mieste položka bude chýbať. Zároveň tak zabránite zabudnutiu zastrčenej časti zásob.

Pracovníkov riadne zaučte

Zaúčanie nových pracovníkov je v každom zamestnaní nutnosťou, avšak niekedy, pri nedostatku času, na riadne zaučenie voľná chvíľa neostane. Preto si dajte pri prijímaní nových ľudí do skladu pozor, aby ste im riadne vysvetlili systém práce a tiež organizáciu skladových zásob. Ak bude totiž tovar uložený na nesprávnom mieste, nemusí zákazníkovi doraziť to, čo si objednal. A navyše ak bude pracovník príliš dlho hľadať produkty, stratí tak drahocenný čas, ktorý by mohol venovať ďalšej zásielke alebo inej práci.

Pri inventúre zasa ľahko zistíte, či sa nachádzajú všetky položky na svojom mieste a môžete ich v prípade potreby premiestniť.

Uprataný sklad je základom bezproblémového podnikania a rýchleho expedovania zásielok. Preto ak máte čas, pustite sa do toho s paletovými regálmi čím skôr, získate tak prehľad a urýchlite dobu dodania.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázka: www.majster-regal.sk

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.