( Inzercia,  0)

Vlakmi RegioJet (v Českej republike a na Slovensku) cestovalo za tri roky viac ako 9 miliónov osôb.

Dnes, 26. septembra, je tomu práve tri roky, odkedy rozbehol svoje pôsobenie súkromný železničný prepravca – spoločnosť RegioJet, člen STUDENT AGENCY holdingu. Do stojatých vôd osobnej vlakovej dopravy priniesol RegioJet veľké pozitívne zmeny, a to predovšetkým v poskytovaní kvalitných a nadštandardných služieb, ktoré u cestujúcich majú úspech. V porovnaní s prvým rokom prevádzky sa počet cestujúcich znásobil 2,3 krát. RegioJet zabezpečuje od začiatku svojho podnikania vlakovú dopravu na trase Praha – Ostrava – Žilina na vlastné podnikateľské riziko bez štátnych dotácií a od marca 2012 prevádzkuje dotovanú linku Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

Vývoj počtu cestujúcich podľa rokov prevádzky (september – september) na trati Praha – Ostrava – Žilina:

od septembra 2011 -30. 9. 2012 920 tis. osôb

od októbra 2012 – 30. 9.2013 1539 tis. osôb

od októbra 2013 – do 26. 9. 2014 2124 tis. osôb

Vývoj počtu spojov denne v roku 2011 a 2014:

v septembri 2011 7 spojov denne

v septembri 2014 18 spojov denne

Len tri roky stačili našej spoločnosti RegioJet, aby si vybudovala dobré meno u svojich klientov a získala si ich obľubu. Presvedčili sme, že ústretový a ochotný personál, nadštandardný servis na palube, bezpečnosť a čistota je v osobnej vlakovej doprave jednoducho možná,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ STUDENT AGENCY holding, do ktorého RegioJet patrí.

V roku 2012 vstúpila spoločnosť na slovenský trh a začala zabezpečovať regionálnu vlakovú dopravu na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Túto službu realizuje v režime záväzkov verejnej služby Ministerstva dopravy SR.

Vývoj počtu cestujúcich na trase Bratislava – Komárno v rokoch 2012- 2014:

rok 2012 1 252 tis.

rok 2013 1 776 tis.

od januára do 26.9. 2014 1 391 tis.

Spoločnosť RegioJet a.s. zamestnáva už 570 osôb, aktuálne prebieha nábor nových zamestnancov v dôsledku expanzie na ďalší trh a teda očakáva ďalší nárast zamestnancov. Na medzinárodnej linke Praha – Ostrava – Žilina disponuje firma 95 vozňami a 11 lokomotívami, pre slovenskú linku Bratislava – Dunajská Streda – Komárno má prenajatých 6 motorových jednotiek značky Desiro nemeckého výrobcu Siemens a 4 jednotky Talent nemecko-kanadského výrobcu Bombardier.

Plány RegioJetu v najbližšej dobe-nielen SLOVENSKO

Od 12. októbra 2014 rozšíri RegioJet svoje aktivity na Slovenku, kedy predĺži existujúcu trať Praha – Ostrava – Žilina až do Košíc a začína jazdiť v skúšobnej prevádzke. Predpredaj lístkov štartuje od 1. októbra 2014 a cena cestovného lístka zakúpeného cez rezervačný on-line systém RegioJetu začína od 9 Eur.

Od 14. decembra 2014, kedy začne platiť nový cestovný poriadok, potom spustí navyše vnútroštátnu linku na trase Bratislava – Žilina – Košice.

RegioJet ponúkne cestujúcim na Slovensku služby, s ktorými sa zatiaľ zákazníci u konkurenčných dopravcov nemali možnosť stretnúť. V každom vozni bude člen palubného personálu – stevard či stevardka, ktorí sa budú starať o obsluhu cestujúcich a členov palubného personálu doplnia tiež baristi, pripravujúci zákazníkom objednané občerstvenie. Od nového cestovného poriadku tak žlté vlaky RegioJet ponúknu svojim cestujúcim do / z Košíc nadštandardný servis na palube, ktorým je železničný prepravca povestný:

– káva a nápoje zadarmo

– zábavný portál – možnosť sledovania filmov, počúvania hudby, čítania elektronických kníh, hier a palubného spravodajstvo

– zásuvka 230 V pre nabíjanie notebookov alebo dobíjanie telefónov

– wifi zadarmo

– dennú tlač a časopisy zadarmo

– detské kupé s hračkami, skladačkami, kockami, TV obrazovka s rozprávkami

– tiché kupé

– jedálenský vozeň s ponukou teplých a studených jedál a nápojov za nízkonákladové ceny

Železničný dopravca RegioJet má záujem o rozširovanie svojich podnikateľských aktivít v zabezpečovaní osobnej vlakovej dopravy nielen na území Českej republiky, ale aj na Slovensku. Pokiaľ teda štátne inštitúcie v daných krajinách vypíšu výberové konania na realizovanie nielen regionálnej, ale aj diaľkovej vlakovej dopravy, spoločnosť je plne pripravená sa daných výberových konaní aktívne zúčastniť.

Narodeninová oslava pre cestujúcich vo vlakoch RegioJet – piatok 26. septembra 2014

V piatok 26. septembra môžu cestujúci spoločnosti RegioJet oslavovať naše trojročné výročie s nami. Cestujúci sa môžu tešiť na drobné sladkosti a vo večerných spojoch aj na ochutnávku špeciálneho vrchne kvaseného piva Bernard Bohemian Ale, ktoré možno nazvať „sektom medzi pivami.“


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.