( Inzercia,  0)

Ak ste bez práce, nezúfajte. V momentálnej situácii totiž nie veľmi pozitívne čísla nezamestnanosti netrápia iba Slovensko, ale aj ostatné štáty EU. My vám poradíme kde a ako najefektívnejšie hľadať pracovné ponuky.

Nie je žiadnym prekvapením, že si azda najrýchlejšie nájdete prácu prostredníctvom internetu. Prácu tam totiž čoraz bežnejšie inzeruje mnoho firiem, no stále si treba dávať pozor na kvalitu inzerovanej ponuky. Pokiaľ máte záujem o naozaj solídnu prácu, sústreďte svoju pozornosť na kvalitné webové stránky. Dobré servery sa vyznačujú tým, že majú dobrú povesť a sú často a vo veľkom počte navštevované. Čo sa týka ponuky inzerátov, tak najväčší záujem býva predovšetkým o odborníkov z oblasti informačných technológií a je viac než pravdepodobné, že tento záujem potrvá aj v blízkej budúcnosti. Výhodu máte aj pokiaľ ovládate cudzie jazyky. S nimi sa šanca, že si určite nájdete uplatnenie tiež výrazne zvyšuje.

Odporúčaným krokom pri hľadaní zamestnania je aj obrátenie sa na pracovnú (často nazývanú aj personálnu) agentúru. Jej úlohou je sprostredkovanie ponúk svojich klientov. Zaregistrujú vás do databázy uchádzačov o zamestnanie a potom Vám podľa Vašich individuálnych požiadaviek budú hľadať vhodné pracovné miesto a budú Vás o nájdenej pozícii informovať. Uchádzač sa tak nie vždy v úvode výberového procesu dozvie o akú firmu ide, a teda prácu v akej firme agentúra ponúka, no následný pracovný vzťah už neskôr uzavrie priamo so svojím novým zamestnávateľom. Povolenie na toto sprostredkovanie práce agentúram poskytuje Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny. Takouto agentúrou je aj pracovná agentúra agenturaplus.sk


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.