( Inzercia,  0)

Porovnávame si všetko, tak prečo nie poistenie?

Online porovnávače bývajú naším častým partnerom pri výbere práčky, žehličky, televízora alebo parfumu. Využívame ich z dôvodu, že rovnaký produkt ponúka viacero eshopov a každý ho môže ponúkať za inú cenu či výšku poštovného. A my hľadáme tú najvýhodnejšiu ponuku s cieľom ušetriť. Tak prečo tak nepostupovať aj v prípade poistenia?

Princíp porovnania zostáva rovnaký

Pri bežnom produkte si ho vyhľadáme na stránke porovnávača a zobrazíme prehľad cien v jednotlivých obchodoch. Pri poistnom produkte je postup takmer rovnaký. Keďže však ide o produkt určený pre konkrétneho klienta, musíme najskôr zadať zopár údajov, ktoré majú vplyv na výslednú cenu. Nie je to však nič zložité a vďaka prehľadnému online formuláru to zvládne aj začiatočník. Zobrazené porovnanie cien je potom prehľadom všetkých ponúk, ktoré našim údajom vyhovujú aj s konečnými cenami. Na rozdiel od produktov tak nemusíme myslieť na to, že k cene treba ešte pripočítať nejaké to balné či poštovné.

Zobrazené ceny v porovnaní sú konečné!

Výška poistného v prehľade cien je tá, ktorú v konečnom dôsledku po uzatvorení poistenia aj zaplatíme. Nepripočítavajú sa k nej žiadne ďalšie poplatky či provízie za sprostredkovanie. Môžeme si byť navyše istý, že porovnanie je objektívne a nezvýhodňuje žiadnu poisťovňu. Ponuky sú zoradené len podľa ceny, čo je aj jednoducho overiteľné. V niektorých prípadoch sa nám môže dokonca stať, že ponuka z porovnania môže byť o niečo nižšia ako v samotnej poisťovni vďaka rôznym online zľavám. A to je len zopár z výhod porovnávania poistenia online.

Porovnajme si PZP, cestovné poistenie, havarijné poistenie, poistenie domu,….

Na výber máme viacero poistení, ktoré si môžeme porovnať online. Či už je to PZP, pri ktorom sa väčšina z nás rozhoduje práve podľa ceny, keďže je produkt povinný zo zákona, alebo havarijné poistenie, pri ktorom je už dobré zohľadniť aj jednotlivé zložky poistenia, výšku limitov a spoluúčasti. Rovnako však porovnanie obsahuje všetky tieto informácie, takže to nie je zložité. Aj pri cestovnom poistení by sme mali okrem ceny myslieť na to, čo všetko obsahuje a aké sú podmienky, keďže toto poistenie má chrániť na cestách nás samotných. Rovnaký princíp potom platí aj pri poistení nehnuteľností či zamestnanca.

V konečnom dôsledku, ak si niečím nebudeme istý, môžeme sa obrátiť na odborníkov a bezplatne sa poradiť ohľadom výberu toho správneho poistného produktu.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.