( Inzercia,  0)

Bezbariérová rolovacia protihmyzová sieť NobaRoll poteší vozíčkarov

Overený dodávateľ tieniacej techniky K-system s.r.o., Žiar nad Hronom, obohatil svoju ponuku protihmyzových sietí o dve novinky – bezbariérovú rolovaciu sieť NobaRoll a priehľadnú sieťovinu TRANSPARENT. Bezbariérová rolovacia sieť NobaRoll je svetovou novinkou v oblasti dverových sietí proti hmyzu. Spája v sebe osvedčený mechanizmus plisovanej siete Nobarrier® a vzhľad navíjacej siete. Vďaka bezbariérovému prevedeniu je táto sieť vhodná nielen do objektov, kde sa pohybujú osoby na invalidnom vozíčku, ale je zárukou, že o rám siete nezakopnete a neprivodíte si nepríjemné zranenie. Nová transparentná sieťovina zo skleného vlákna TRANSPARENT je určená predovšetkým pre pasívne a nízkoenergetické domy a prepúšťa viac svetla ako štandardné sieťoviny. Informuje o tom Andrea Kúdelová, vedúca divízie obchodu a marketingu K-systemu.

,,Bezbariérová rolovacia sieť proti hmyzu NobaRoll sa otvára a zatvára tak ľahko ako nikdy predtým a na posun slúži drážka v profile na uchytenie rukou. Zhrňovanie a rozhrňovanie siete prebieha v horizontálnom smere po vodiacej drážke. Táto svetová novinka sa v ponuke spoločnosti K-system nachádza od 1. augusta 2015. Na rozdiel od plisovaných sietí nie je táto sieťovina vypnutá žiadnymi šnúrami. Vďaka dômyselnému mechanizmu je sieťovina prirodzeným spôsobom šponovaná medzi navíjačom a ovládacím profilom, ktorý nevyžaduje žiadne dodatočné madlá, ktoré by bránili napríklad chodu vonkajších žalúzií alebo roliet. Navyše jej montáž a demontáž je taká jednoduchá, že ju kedykoľvek môžete na zimu vycvaknúť z úchytu a odložiť,“ vysvetľuje A. Kúdelová.

Dodáva, že všetky profily siete sú vyrobené z extrudovaného hliníka. Samotná sieťovina čiernej farby je vyrobená z polypropylénu s vysokou odolnosťou voči UV žiareniu. Sieťovina je navinutá na hriadeľ a vďaka dômyselnému mechanizmu je stále napínaná cez madlový profil. V spodnej a hornej vodiacej časti siete je z oboch strán vsunuté kefkové tesnenie, ktoré bráni prieniku hmyzu cez sieťovinu. Posuvná rolovacia dverová sieť NobaRoll umožňuje bezbariérový prechod cez sieť. Na spodnej strane siete sa nachádza len jemná vodiaca plastová páska.

,,Pri montáži je sieť uchytená na klipy, ktoré umožňujú sieť kedykoľvek, veľmi jednoducho bez použitia montážneho náradia, demontovať alebo znovu namontovať. To je výhoda najmä v zimnom období alebo v prípade dočasného použitia, napríklad na chate. Sieť nie je nevyhnutné demontovať počas zimného obdobia. Navíjacia dverová sieť NobaRoll je určená predovšetkým pre montáž do ostenia dverových výklenkov pred terasové alebo vchodové dvere rodinných domov. V spojení s pomocnými L-profilmi je možné sieť namontovať aj čelne na dverový rám,“ konštatuje A. Kúdelová.

Upozorňuje aj na ďalšiu novinku v sortimente, ktorou je nová transparentná sieťovina zo skleného vlákna, s overeným účinkom pre energeticky pasívne a nízkoenergetické domy, TRANSPARENT. Pochádza z produkcie popredného nemeckého výrobcu. Od svojho vzniku (v roku 2012) sa stala z dôvodu svojej priehľadnosti jednou z najpredávanejších sieťovín v Nemecku. Vďaka svojej povrchovej úprave si zachováva odolnosť voči UV žiareniu. Veľkosť oka, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri priepustnosti svetla, zabezpečuje spoľahlivú ochranu proti hmyzu. Sieťovina TRANSPARENT ponúka dostatočný výhľad a priepustnosť vzduchu.

,,V súvislosti s pribúdajúcimi realizáciami domov v nízkoenergetickom a pasívnom štandarde, sme boli zo strany projektantov a realizačných firiem oslovení, či by sme vedeli pre tieto domy ponúknuť sieťovinu proti hmyzu, ktorá by prepúšťala viac svetla, ako je tomu u štandardnej sieťoviny. Výsledkom je TRANSPARENT. Priepustnosť svetla bola meraná na zariadení na testovanie vybraných fyzikálnych parametrov okenných sietí na Technickej univerzite vo Zvolene. Toto zariadenie je chráneným priemyselným úžitkovým vzorom, ktorého vlastníkmi je Technická Univerzita vo Zvolene a spoločnosť K-system, spol. s r. o. Nameraná priepustnosť svetla sieťoviny Transparent pri uhle natočenia 0° (kolmom umiestnení sieťoviny voči zdroju svetla) bola 67,4 % a pri uhle natočenia 45° bola priepustnosť svetla 66,4 %,“ vysvetľuje A. Kúdelová.

Viac informácií o meraniach priepustnosti svetla pre širokú ponuku sieťovín K-systemu je na: www.ksystem.sk/sk/informace/akcie-a-zlavy/archiv-clankov-2013/vyber-sietoviny-podla-priepustnosti-svetla.html

Doplňujúce údaje

Spoločnosť K-system je najväčším výrobcom žalúzií a sietí na Slovensku a prevádzkuje 5 vlastných poradenských centier – Štúdií tieniacej techniky v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre a v Žiari nad Hronom. Patrí k významným zamestnávateľom Banskobystrického kraja. Za rok 2014 zaznamenala tržby 4,280 mil. eur. Spoločnosť s čisto slovenským kapitálom zamestnáva priemerne 104 pracovníkov.

K-system je registrovaná ochranná známka spoločnosti K-system, spol. s r.o. Spotrebiteľ môže originálne výrobky značky K-system kúpiť u regionálnych predajcov, alebo v Štúdiách tieniacej techniky. Vo výrobnom sortimente dominujú interiérové, vertikálne a exteriérové žalúzie, slnolamy a siete proti hmyzu na okná a dvere. Partneri z oblasti veľkoobchodu však výrobky značky K-system vyvážajú aj na iné kontinenty. V rámci exportnej činnosti spoločnosť K-system svoje výrobky vyváža do ďalších 7 krajín – sú to Česká republika, Rakúsko, Nemecko, Taliansko, Belgicko, Švajčiarsko a Ukrajina.

Viac informácií je na: www.ksystem.sk , e-mail: info@ksystem.eu , tel: 045 / 672 60 50


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.