( Inzercia,  0)

investície do zlata naozaj dobrými investíciami?

Tak ako to býva aj v živote, v prípade názoru na zlato existujú predovšetkým dva základné tábory. Fanúšikovia zlatého kovu,ktorí tvrdia áno a skeptici, ktorí túto investíciu považujú za stratu času,a teda ich odpoveď znie nie. Dalo by sa povedať, že zlato je výhodnou investíciou v určitých (prevažne kratších) časových obdobiach, pretože nám umožňuje zachovať kúpnu silu peňazí aj počas plynúceho času. Kľúčovým faktorom (v porovnaní s inými-tradičnejšími investíciami) pri posudzovaní atraktívnosti tohto zlatého kovu ako investície,je aktuálna ekonomická situácia.

Zlato je totiž jeden z najvýznamnejších kovov patriacich do skupiny drahých kovov kov, ktorého prvoradou úlohou je najmä ochrana majetku. Svoju silu tak najlepšie a najčastejšie ukazuje hlavne v období ekonomických kríz či prasknutí cenových bublín.

Ak teda prepukne niektorý z rizikových faktorov (ktorých dnes nie je vo svete vôbec málo) časť investovaná do zlata môže vaše portfólio zachrániť.

Okrem vyššie spomenutých existuje aj celý rad ďalších dôvodov , ktoré sú najčastejšími argumentmi pre nákup zlata. Obvykle sa spomínajú nasledovné: zlato ako bývalá ekonomická miera zlatého štandardu (platil až do roku 1971), limitované množstvo zlata (zlato sa ťaží a teda je ho len konečné množstvo), znehodnotenie mien, univerzálne uznanie (cena zlata je +/- všade rovnaká), bezpečnosť, hodnota, psychologické vnímanie (jednoducho zlato má svoju psychologickú príťažlivosť), spoľahlivosť, nástroj na diverzifikáciu investícií, ponuka a dopyt (ponuka je ohraničená, ale dopyt rastie ), a mnoho ďalších…


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.