( Inzercia,  0)

Ak plánujete v súčasnosti podnikať, určite je momentálne najvýhodnejšie podnikanie prostredníctvom právnickej osoby. Prečo? Určite najmä z pohľadu rovnakého daňového zaťaženia pre fyzické ako aj právnické osoby. Aj keď sú zriaďovacie náklady na takéto podnikanie vyššie, ďalšou výhodou je ručenie za záväzky. Zatiaľ čo fyzická osoba ručí za záväzky svojho podnikania celým svojím majetkom, v prípade právnickej osoby ide o ručenie len do výšky svojho nesplateného vkladu.

Zakladanie s.r.o. musí mať určité náležitosti. Nevyhnete sa vybavovaniu niekoľkých potrebných dokumentov, ako aj registrácii vašej spoločnosti na viacerých úradoch. Rovnako, ako podnikatelia, ktorí využívajú na svoje podnikanie pokladnice, sa nevyhli kúpe registračnej pokladnice, ktorá je odnedávna povinnosťou každého takéhoto podnikateľa.

Neviem, či ste už o ňom počuli, ale z hľadiska podnikania je veľmi zaujímavé offshore podnikanie. Je novinkou na trhu. Založenie takejto spoločnosti je veľmi jednoduchý a rýchly proces. Ide vlastne o spoločnosť založenú v krajine, ktorá splnením niektorých podmienok alebo na základe špeciálneho zákona, nemusí zdaňovať svoje príjmy ani predkladať daňové priznanie a audit. Výhodou takýchto spoločností je využitie anonymity vlastníka, daňové úspory, ochrana majetku pred nárokmi budúcich veriteľov a to, že mnohé náklady na získanie vlastného zisku sú považované za daňové náklady. Takýmto krajinám sa tiež hovorí daňové raje.

Väčšina krajín označovaných ako daňové raje patria medzi obľúbené exotické dovolenkové destinácie, s množstvom kasín, čiže návštevníci tu môžu utratiť veľké množstvo peňazí.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.