( Marek,  0)

Každá úspešná firma myslí aj na svojich zamestnancov. Investícia do spokojnosti ľudí na pracovisku sa môže niekoľkonásobne vrátiť, či už v podobe vyššej produktivity alebo napríklad v nižšej miere práceneschopnosti. Ruka v ruke so spokojnosťou ide aj bezpečnosť pri vykonávaní práce.

Nevyhnutné pracovné odevy

Na úvod si pripomeňme, že zabezpečenie ochrany zdravia pri práci je povinnosťou podnikateľa. Ak podnikáte, vo vašich rukách je to, či urobíte ešte niečo naviac, čím zvýšite komfort zamestnancov a zároveň ich bezpečnosť.

Samozrejmosťou, a to nielen vo výrobných prevádzkach, by mali byť kvalitné pracovné odevy. Tie okrem iného vplývajú aj na imidž spoločnosti – vždy pôsobí lepšie a reprezentatívnejšie, keď sú ľudia jednotne oblečení a majú na sebe pracovný odev s logom firmy.

Potom sú tu jednotlivé špecifiká podľa toho, o akú prevádzku sa jedná. Napríklad v stavebníctve sú nevyhnutné pevné topánky či reflexné bundy, pri akejkoľvek práci vonku nepremokavé bundy, v gastronómii zase plášte a zástery.

Ochrana najzraniteľnejších častí tela

V súvislosti s akoukoľvek pracovnou činnosťou je kľúčové chrániť oči a tvár, kde sa nachádza najviac citlivých orgánov. Pokiaľ teda zamestnanci prichádzajú do kontaktu s chemikáliami či s nečistotami, je nevyhnutné, aby mali k dispozícii ochranný štít na tvár. Tieto štíty disponujú UV ochranou, sú odolné proti zahmlievaniu či vysokej teplote.

Pri viacerých činnostiach je ochranný štít doslova nevyhnutný, pričom je potrebné rozlišovať, na čo je konkrétny typ určený – napríklad na prácu s chemickými látkami, pri stavebníctve alebo napríklad pílení dreva.

Investícia, ktorá sa vráti

Ako sami vidíte, má zmysel viac sa venovať a investovať do spokojnosti a bezpečnosti svojich zamestnancov na pracovisku. Aj v tomto prípade totiž platí, že vždy je lepšie investovať do prevencie než do riešenia následkov. A to docielite napríklad aj využívaním pracovných odevov a ochranných štítov vo vašej firme.

Autor: Marek

Tento príspevok bol vytvorený 14.4.2023 a aktualizovaný 16.4.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Marek.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj foto: Friends Stock / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.