( Inzercia,  0)

Najlepšie tipy na ochranu vášho domova a majetku

Dovolenkový čas je známy ako ideálne obdobie pre zlodejov, pretože domy bez vašej prítomnosti sú pre túto skupinu ľudí veľkým lákadlom. Cielenými opatreniami sa ale možnému vlámaniu dá s malým úsilím predísť.

A my vás s týmito jednoduchými, ale účinnými opatreniami zoznámime.

Na ochranu majetku pred vlámaním a krádežami sú rovnako dôležité ako vhodné správanie a susedská pomoc aj špeciálne bezpečnostné opatrenia – elektronické a mechanické. Čím viac prekážok sa zlodejovi predsa postaví do cesty, tým ťažšie sa dostane do cieľa.

Ktoré prekážky patria medzi tie najúčinnejšie?

Kvalitné bezpečnostné dvere

Kvalitné bezpečnostné dvere môžu byť výbornou voľbou do každej domácnosti z troch dôležitých dôvodov. Bezpečnostné dvere môžu:

  • výrazne pomáhať zabrániť zlodejom vniknúť cez vstup do nehnuteľnosti;
  • odolávať sile búrok a nepriaznivého počasia;
  • ponúkať oveľa vyššiu úroveň celkovej (aj protipožiarnej) ochrany ako bežné dvere.

Samozrejme, veľa závisí na ich správnom výbere. Nezabudnite pritom na fakt, že bezpečnostné dvere, ktoré spĺňajú najnovšie normy, spĺňajú nielen požiadavky na technickú bezpečnosť, ale sú aj vizuálne príťažlivé a ponúkajú estetickú pridanú hodnotu pre váš obytný priestor. Takže okrem ochrany aj dobre vyzerajú.

Pevné garážové brány

Veľmi podobnou a rovnako kvalitnou ochranou vášho domu a v ňom zaparkovaného auta sú aj pevné garážové brány. Pri rozhodovaní o novej garážovej bráne je ale potrebné zvážiť niekoľko vecí, pretože časy monotónnych, funkčných kovových brán sú dávno preč.

Rozhodujúcim kritériom je typ, presnejšie druh otvárania sekčnej garážovej brány, potom materiál, z ktorého sú vyrobené a izolácia garážových brán. Čím viac si dáte na týchto detailoch záležať, tým väčšiu istotu o bezpečnosti svojho majetku budete mať. Tak na to myslite.

Profesionálne kamerové systémy

Nesmierne populárnym bezpečnostným systémom súčasnosti sú aj profesionálne kamerové systémy. Či už firma alebo súkromný dom – každá budova má predsa svoje tmavé zákutia a hluché miesta. O ich stave a bezpeční vieme toho veľmi málo, nehovoriac o období, počas ktorého sme mimo hraníc nášho pozemku a vlasti.

Kamerové systémy sa o dohľad týchto a iných dôležitých miest postarajú bez najmenších problémov. Vďaka internetu budete mať informácie o dianí vo vašej domácnosti z akéhokoľvek miesta na svete, všetok zaznamenaný pohyb sa zachytí na video, vďaka ktorému môžete neželanú osobu vo vašej domácnosti lepšie identifikovať.

Tieto systémy vedia zachytiť aj vodu v objekte, ktorá s najväčou pravdepodbnosťou signalizuje upchaté potrubie. Potom viete rýchlo reagovať a volať profesionálne krtkovanie Pezinok, ktorí problém s upchatým podpadov odstránia.

Najlepšie ale urobíte, ak zvážite kombináciu týchto troch unikátnych riešení, pretože čím viac prekážok bude zlodej pri vstupe do vášho domu mať, tým menej starostí si musíte na dovolenke s ochranou svojho pozemku a majetku robiť.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázka: Photographicss/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.