( Inzercia,  0)

Práca v zahraničí

Vďaka Európskej únii je práca v zahraničí úplne jednoduchá. Namiesto toho, aby ste si vybavovali víza, pracovné povolenie a ďalších milión byrokraticky náročných potvrdení, si môžete kúpiť letenku, odletieť do Anglicka či Holandska a začať tam hneď pracovať. Ak ste práve skončili školu a nedarí sa vám zamestnať, významná európska spoločnosť v zahraničí môže byť tou správnou voľbou. Prečo?

Nová pracovná kultúra a skúsenosti

Hovorí sa, že ak chcete byť majiteľom reštaurácie, mali by ste si predtým prejsť všetky pozície od pomocnej sily v kuchyni cez čašníka až po prevádzkára. Pomôže vám to uspieť. A aj keď v Anglicku budete pracovať ako skladník v sklade so športovým tovarom, je to pre vás veľká škola a navyše ste súčasťou vyspelejšieho a kultúrnejšieho systému, čo môžete využiť po návrate domov a stať sa riaditeľom skladu.

Zárobok

Ak sa rozhodnete pre Anglicko, konkrétne Londýn, pripravte sa na to, že priemerná mesačná mzda tu je okolo 4000 libier. Samozrejme, že toľko nedostanete, ak budete pomocnou silou v kuchyni, ale aj tak si výrazne polepšíte v porovnaní s tým, koľko by ste za rovnakú prácu dostali na Slovensku. Takže ak sa uskromníte a niečo si ušetríte, po návrate si budete môcť otvoriť vlastnú reštauráciu alebo začať iný vlastný biznis.

Zdokonalenie sa v jazyku

Niekto sa rozhodne s kolegami prihlásiť na konverzačný kurz angličtiny pre firmy, iný dá výpoveď a odíde do Anglicka. Vy máte jednoduchšie rozhodovanie – ak ste nezamestnaný, kolegov nemáte, a tak zdokonalenie sa v jazyku v Anglicku či Nemecku je skvelou možnosťou.

Spoznanie kultúry

Pre osobný rozvoj je spoznávanie nových a cudzích kultúr veľmi dôležité. Stretnete sa s novou mentalitou ľudí, ktorí museli začínať od nuly a vypracovali sa na úspešných riaditeľov, stretnete sa s ľuďmi, ktorí cestovali v neľudských podmienkach tisícky kilometrov, aby si mohli otvoriť v Londýne vlastnú reštauráciu. Tieto príbehy, títo ľudia a ich kultúra sú skvelou inšpiráciou.

Možnosť cestovať

Práca v zahraničí má tri spôsoby, ako vám uľahčí cestovanie – vo veľkých mestách ako Berlín, Amsterdam, Londýn či Dublin sú obrovské medzinárodné letiská, z ktorých sa dostanete prakticky kamkoľvek na svete. Okrem toho žijete v novej, pre vás neprebádanej krajine, takže aj výlet 20 kilometrov za mestom je pre vás veľkým dobrodružstvom. Nehovoriac o tom, že si zarobíte viac a budete môcť aj viac cestovať. Ale nezabudnite na ročné cestovné poistenie, ktoré vás ochráni pred nepriazňami osudu.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.