( Miki,  0)

Informačná publikácia o Podunajsko-dolnovážskom regióne v slovenčine, maďarčine a nemčine vyšla v rámci projektu Podunajsko-dolnovážskeho regionálneho združenia. Spravodajca obsahujúci aj mapu Žitného ostrova a Dolného Považia poslúži predovšetkým turistom a bol vydaný za pomoci Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v celkovom náklade 3 000 kusov.

Vo farebnej publikácii záujemcovia nájdu najznámejšie historické pamiatky, rekreačné strediská a kúpele, reštauračné zariadenia, ako aj kontaktné telefónne čísla a adresy.
Tretinu celkového nákladu si agentúra bude distribuovať sama na akciách cestovného ruchu. Túto publikáciu dnes dostali aj starostovia regiónu, ktorí sa zúčastnili na výročnom zhromaždení združenia v Dunajskej Strede. Schválili rozpočet na tento rok, ktorý počíta s tým, že výdavky spojené s činnosťou kancelárie združenia v Dunajskej Strede budú hradené z prostriedkov získaných z rôznych projektov. Združenie, ktorého členom je 37 obcí okresov Dunajská Streda, Galanta a Šaľa, sa bude snažiť získať granty na udržiavanie zelene v dedinách a vybudovanie ciest pre cyklistov. Podunajsko-dolnovážske regionálne združenie je spolu s maďarskou župou Győr-Moson-Sopron aj zakladajúcim subjektom Euroregiónu Podunajského trojspolku. Na čele tohto pred dvoma rokmi založeného euroregiónu dnešným dňom dochádza ku zmene na poste jeho predsedu a na jeden rok na jeho čele bude stáť starosta obce Trstice František Juhos.

Autor: Miki

Tento príspevok bol vytvorený 8.2.2012 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Miki.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.