( Inzercia,  6)

Výstavba rodinného domu

Výstavba rodinného domu je časovo finančne aj technologicky náročný proces. Ak staviate vlastný dom tak to dokáže človeka naozaj vyčerpať. Preto je dobré vedieť ktoré časti výstavby sú kritické a pri ktorých je potrebné dávať zvýšený pozor na kvalitu materiálov ale aj prevedenia. Jedným z týchto krokov je jednoznačne zakladanie stavby. V súčasnosti sa veľmi často do základov používa penové sklo.

Jedná sa o moderný materiál ktorý vyniká výbornými vlastnosťami ktoré sú požadované pri základoch rodinného domu. Je to hlavne vynikajúca tepelná izolácia. Tá je pri stále stúpajúcich nákladoch na vykurovanie veľmi dôležitá. Rovnako tak sprísňujúce sa normy vytvárajú tlak na použitie lepších materiálov a technologických postupov. Okrem tepelnej izolácie má penové sklo aj vysokú odolnosť voči vode.

Neoddeliteľnou súčasťou je aj vodovodná a kanalizačná prípojka. Je veľmi dôležité, aby tieto prípojky boli inštalované odborníkmi, nakoľko sa nachádzajú pod zemou a v prípade poruchy je nutná rozkopávka problémového miesta.

Ďalším veľmi dôležitým krokom pri výstavbe je samozrejme strecha. Aby ste sa vyhli následnej oprave strechy je potrebné vybrať overenú firmu ktorá samotnú výstavbu strechy zabezpečí. Samozrejme je rozdiel či si vyberiete plochú strechu alebo šikmú. Veľa firiem sa orientuje iba na jeden typ strechy. Pri plochých strechách je kritická hlavne hydroizolácia.

Ak teda úspešne absolvujete hrubú stavbu až po strechu môžete sa odviesť pohodlne taxi na Schwechat do nejakého letoviska aby ste načerpali sily na interiérové dokončenie domu.


Ekonomická poradňa

 1. Jana Lekova

  Aké sú kľúčové etapy pri stavbe rodinného domu?

 2. Eagle

  Kľúčové etapy zahŕňajú zakladanie stavby, kde je dôležité použitie kvalitných materiálov ako penové sklo pre tepelnú izoláciu, inštaláciu vodovodných a kanalizačných prípojok odborníkmi, a výber strechy s dôrazom na hydroizoláciu pri plochých strechách.

 3. Tamara Lesná

  Je ekonomicky výhodnejšie postaviť dom na vlastnú päsť alebo s pomocou stavebnej firmy?

 4. AuroraSky

  Výber závisí od individuálnych zručností a znalostí v stavebníctve. Profesionálna firma môže zabezpečiť kvalitu a efektivitu, zatiaľ čo samostatná stavba môže znížiť náklady.

 5. Vladimir Benko

  Má zmysel investovať do drahších, ale trvácnejších materiálov pri stavbe domu?

 6. Adam Hrin

  Áno, investícia do kvalitných materiálov môže v dlhodobom horizonte priniesť úspory na údržbe a energetických nákladoch.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.