( Inzercia,  0)

Chcete pri nákupe oblečenia ušetriť? Poradíme vám, ako na to

Oblečenie rozhodne netvorí len malú položku rodinného rozpočtu. Existujú však zaručené spôsoby, ako môžeme pri nákupe odevov ušetriť. Ako na to? Čítajte ďalej, poradíme vám.

1. Znížte počet nakupovaných kúskov

Všetci to asi poznáme. Pri prechádzke v obchode natrafíme na oblečenie, ktoré tam určite nemôžeme nechať. Ale naozaj nemôžeme? Impulzívne nákupy nepatria práve k tým, ktoré nám pomôžu ušetriť. Preto si vysnenú blúzku či nohavice v obchode vyskúšajte, ale doma ešte nad ich nákupom racionálne pouvažujte. A dôkladne si prezrite si aj svoj šatník, či sa v ňom náhodou nenachádza ešte ďalších päť podobných kúskov. Žiadny strach, oblečenie v obchode vám určite neutečie. A ak áno, zrejme vám jeho nákup nebol súdený 😉 Uvidíte, že takto sa podarí vaše výdavky na oblečenie znížiť najefektívnejšie.

2. Nakupujte kvalitné odevy

Samozrejme, raz za čas si niečo kúpiť musíme. Potrebujeme sa predsa slušne obliecť do práce, na párty alebo si skrátka len tak urobiť radosť. Keď už teda nakupujete, skúste sa sústrediť na nákup naozaj kvalitného oblečenia. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že nákupom takéhoto oblečenia miniete viac peňazí, nemusí to tak byť. Ak je aj kvalitný odev naozaj o niečo drahší, vydrží vám oveľa dlhšie. Navyše, ani za takéto oblečenie nemusíte minúť veľa – stačí, ak si počkáte na sezónne výpredaje alebo využijete zľavy či iné akcie.

3. Nákup správne načasujte

Samozrejme, že väčšinou potrebujeme nakupovať vtedy, keď nám v šatníku niečo chýba. Zimnú bundu predsa nebudeme kupovať v lete. Avšak – myslite na to, že nakupovanie oblečenia mimo sezónu vám prinesie v peňaženke značnú úsporu. Prečo si nekúpiť napríklad spomínanú zimnú bundu v novoročnom výpredaji v januári? Bundu tak budete nosiť ešte ďalšie dva až tri mesiace a určite vám vydrží aj ďalšiu zimnú sezónu.

Náš tip: Ak neviete, kde začať, odporúčame vám napríklad výhodný Answear výpredaj, v ktorom nájdete zľavnené modely viac ako 300 značiek z celého sveta a tiež úžasné módne inšpirácie.

4. Buďte verní

Ak máte svoj obľúbený obchod, kde vždy dobre nakúpite, určite sa vám oplatí zaregistrovať do jeho vernostného klubu, ak ho obchod má. Vernostné kluby totiž svojim zákazníkom ponúkajú množstvo výhod od zasielania informácií o práve prebiehajúcich akciách, cez dopravu zdarma až po naozaj významné percentuálne zľavy na oblečenie.

Ak máte svoj obľúbený obchod, kde vždy dobre nakúpite, určite sa vám oplatí zaregistrovať do jeho vernostného klubu, ak ho obchod má. Vernostné kluby totiž svojim zákazníkom ponúkajú množstvo výhod od zasielania informácií o práve prebiehajúcich akciách, cez dopravu zdarma až po naozaj významné percentuálne zľavy na oblečenie.

5. Využívajte zľavové kupóny

Najmä v prípade, ak radi nakupujete cez internet, zľavové kupóny či zľavové kódy patria k najvýhodnejším spôsobom, ako môžete pri nákupe odevov ušetriť. A ako sa k takýmto kupónom dostať? Je to veľmi jednoduché. Navštívte stránku Vašekupóny.sk a vyberte si z ponuky zľavových kupónov na módu. Zoznam kupónov sa neustále aktualizuje a dopĺňa, určite si vyberiete taký, ktorý vám bude vyhovovať. A čo je najlepšie, ani pri takomto nákupe sa nemusíte zriecť svojich obľúbených značiek.

Náš tip: Hľadáte obchod, v ktorom výhodne nakúpite lifestylové a športové značky ako Vans, Converse, O’Neill, Adidas, Nike, Diesel, Under Armour a plno ďalších? Navštívte obchod UrbanStore.sk a využite pri nákupe Urban Store zľavový kód.

6. Venujte pozornosť starostlivosti o oblečenie

A napokon, keď už oblečenie nakúpite, nezabudnite venovať dostatok pozornosti aj jeho starostlivosti. Nakúpené oblečenie starostlivo uchovávajte. Ak ide o sezónne odevy, neváhajte ich uskladniť napríklad vo vákuových vreciach. K starostlivosti o oblečenie patrí tiež šetrné pranie a žehlenie. Ak sa budete o svoje oblečenie dobre starať, odvďačí sa vám tým, že si svoje obľúbené kúsky budete môcť užívať oveľa dlhšie 🙂


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.