( Inzercia,  6)

Cena zlata rastie

Poznáte aktuálne burzové informácie na trhu s drahými kovmi?Ceny britskej ropy Brent vo štvrtok 24.10 2013 oslabili, kým ceny americkej ropy po troch dňoch poklesu rástli.

Rastom zásob, ktoré boli minulý týždeň na najvyššej úrovni od júna tohto roku americká ropa v predchádzajúcich dňoch oslabovala.

Ale ceny britskej ropy Brent vo štvrtok poklesli o 81 centov 106,99 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy stúpli o 25 centov na 97,11 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok stúpli a prvýkrát za viac ako mesiac prekonali hranicu 1 350 USD za barel.

Pod rast cien zlata sa podpísali očakávania, že americký Federálny rezervný systém (Fed) bude pokračovať v programe stimulov pre americkú ekonomiku aj naďalej, keďže údaje z amerického trhu práce boli sklamaním.

Počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v US

A totiž klesol menej, než sa čakalo. Spotová cena zlata pritom vzrástla do 19:43 GMT o 1 % na 1 345,70 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX vzrástli o 16,30 USD na 1 350,30 USD za uncu.

Tak čo zvažujete investičné zlato alebo táto informácia s Vami ani nehne?


Ekonomická poradňa

 1. ArchAngel

  Čo spôsobilo nárast cien zlata?

 2. Tatiana Tasnochova

  Nárast cien zlata bol spôsobený očakávaniami, že americký Federálny rezervný systém bude pokračovať v programe stimulov pre ekonomiku po sklamaní z údajov amerického trhu práce.

 3. Lukas Hvizda

  Môže byť nárast ceny zlata považovaný za indikátor nadchádzajúcej hospodárskej krízy?

 4. Martin Dobias

  Nárast ceny zlata často vnímajú investori ako bezpečný prístav počas neistých ekonomických období, čo by mohlo naznačovať obavy z možnej hospodárskej krízy.

 5. Dominik Kluciar

  Aké dôsledky by mohol mať dlhotrvajúci nárast ceny zlata na globálnu ekonomiku?

 6. Karolina Petkova

  Dlhotrvajúci nárast ceny zlata by mohol ovplyvniť menovú politiku, infláciu a investičné stratégie, čo by mohlo mať komplexné dôsledky na globálnu ekonomiku.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: