( Miki,  0)

Binchio a binchiotan

Som tak trochu Výchdniar. A mám rád veci z Východu. A ešte radšej tie, ktoré sú z ďalekého Východu. Rovno z Japonska.

Používam aktívne uhlie Binchio. Tiež rovno z Japonska. Aby som mal dobrú vodu na pitie, lebo dobrá voda je dôležitá. Nie je to tak ďaleko, a ani to nie je drahé.

Binchio

Jednoducho – Binchio čistí vodu. Absorbuje z vody chlór, chemikálie, drobné nečistoty a ťažké kovy. Vytvára príjemnú a jemnú chuť vody. Aktívne uhlie Binchio premení chuť kohútikovej vody. Pozrime sa, ako na to.

Ako pripraviť aktívne uhlie Binchio

1. Vyvaríme uhlie vo vode, varíme asi 10 minút

Vyvaríme uhlie vo vode, varíme asi 10 minút

Vyvaríme uhlie vo vode, varíme asi 10 minút

2. Necháme vyschnúť a hodíme do karafy s vodou. Jednu karafu som nechal bez uhlia, aby som mohol porovnať, či to niečo spraví. Je večer, počkám do rána.

Necháme vyschnúť a hodíme do karafy s vodou. Jednu karafu som nechal bez uhlia, aby som mohol porovnať, či to niečo spraví. Je večer, počkám do rána.

Necháme vyschnúť a hodíme do karafy s vodou. Jednu karafu som nechal bez uhlia, aby som mohol porovnať, či to niečo spraví. Je večer, počkám do rána.

Ako funguje Binchio

Binchio nespôsobuje demineralizáciu vody, naopak, pozvoľna vypúšťa do vody užitočné minerály ako horčík alebo draslík, čím vodu obohacuje a dodáva jej skvelú chuť.

Jedna tyčinka aktívneho uhlia Binchio vydrží v 3 až 4 mesiace. Oproti klasickým brrr plastovým filtrom vody či drahým zariadením fungujúcim na báze reverznej osmózy je Binchio aktívne uhlie jednoznačne lacnejšou a ekologickejšou alternatívou.

3. Ráno máme dve rôzne vody. Pozorujeme vizuálny rozdiel medzi vodou v ľavej a pravej karafe – karafa s uhlím má na stenách drobné bublinky.

Ráno mám dve rôzne vody. Pozorujem vizuálny rozdiel medzi vodou v ľavej a pravej karafe - karafa s uhlím má na stenách drobné bublinky.

Ráno mám dve rôzne vody. Pozorujem vizuálny rozdiel medzi vodou v ľavej a pravej karafe – karafa s uhlím má na stenách drobné bublinky.

4. Voda bez uhlia chutí ako obyčajná odstáta voda, s charakteristickým zápachom, na ktorý sme zvyknutí. Voda očistená uhlím je jemnejšia, bez zápachu, bez príchutí.

Voda bez uhlia chutí ako obyčajná odstáta voda, s charakteristickým zápachom, na ktorý sme zvyknutí. Voda očistená uhlím je jemnejšia, bez zápachu, bez príchutí.

Voda bez uhlia chutí ako obyčajná odstáta voda, s charakteristickým zápachom, na ktorý sme zvyknutí. Voda očistená uhlím je jemnejšia, bez zápachu, bez príchutí.

Binchio je eko

Binchio vydrží dlho. Raz za dva týždne proces čistenia vo vriacej vode zopakujeme. Tým sa Binchio doslova nabije a stane opäť aktívnym. Pohlcuje pachy, nevytvára odpad a má bohaté druhotné využitie. Celková životnosť Binchio sú tri až štyri mesiace.

Ani po štyroch mesiacoch užívania uhlie Binchio nemusíme vyhodiť. A ani vy. Hravo pre neho nájdete sekundárne využitie. Môžete ho priložiť k izbovým rastlinám, aby dodával pôde v kvetináči živiny alebo hodiť do akvária, kde okrem dekoratívnej a životodárnej funkcie plní aj funkciu krajinotvornú. Alebo z neho môžete vyrobiť mydlo. U nás si Binchio nakoniec našlo miesto v akváriu so sladkovodnými krevetkami.

Binchio v akváriu so sladkovodnými krevetkami

Binchio v akváriu so sladkovodnými krevetkami

Ako si Bincho vyobiť doma (a prečo je tak výnimočné)?

Ak si chcete vyrobiť toto uhlie doma, odporúčame tento postup:

  1. kúpte si malý domček alebo pozemok v prefektúre Wakayama, najnovšie inzeráty nájdete tu: wakayama-house.net/category/wakayama-properties/
  2. zasaďte si duby Ubame (Ubame oak) a trochu sa o ne starajte
  3. približne za 50 rokov zo stromu odrežte niektoré vetvy a zuhoľnaťte ich

Alebo:

  1. alebo si kúpte už hotové uhlie Binchio na www.binchio.com
  2. odrezky potom umyte a na 10 minút položte do vriacej vody
  3. po usušení vložte do karafy s vodou a užívajte si lahodné a zdravé pitíčko

Ako vzniklo Binchio?

Pred viac ako 300 rokmi, počas obdobia japonských dejín Edo, sa japonským výrobcom uhlia z provincie Kishu (dnešná prefektúra Wakayama) podarilo zdokonaliť svoje výrobné techniky natoľko, že vzniklo uhlie výnimočnej čistoty a kvality. Uhlie bolo vyrábané z dubov Ubame pochádzajúcich zo zalesnených údolí Kishu. Drevené odrezky (celé stromy údajne na tento účel nikdy neboli vyrúbavané) boli umiestňované do veľkých pecí v skalných dutinách.

Binchio video

Používať aktívne uhlie Binchio na čistenie vody mi poradili Milan a Júlia. Ďakujem.

Autor: Miki

Tento príspevok bol vytvorený 18.6.2021. Pozrite si ďalšie príspevky autora Miki.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.