( Inzercia,  6)

Ako vybrať kancelársky stôl pre homeoffice

Ako postupovať pri nákupe kancelárskeho stola? Čo zvažovať pri jeho výbere? Aké sú typy kancelárskych stolov? Prečítajte si dnešný článok, aby ste pri kúpe urobili správne rozhodnutie.

Ak sa chystáte vyberať kancelársky stôl do vašej domácej pracovne, mali by ste si v prvom rade rozmyslieť, aké účely by mal spĺňať. Vizualizujte si váš pracovný priestor. Predstavte si, koľko priestoru potrebujete pre vašu prácu. Veľmi dôležitým faktorom je aj úložný priestor, ktorý by mal byť dostatočný.Odporúčame vám si pred kúpou napísať poznámky a prípadne aj zaznačiť kresbu na papier. Ak si vopred ujasníte, čo všetko má váš kancelársky stôl spĺňať, budete sa pri nákupe jednoduchšie rozhodovať.

Umiestnenie stola

Je dôležité vopred vedieť,či bude vaša domáca kancelária súčasťou inej miestnosti. Ak áno, je potrebné vybrať materiál a farbu stola, ktoré sa budú hodiť k  nábytku v miestnosti. Ak máte vyhradenú samostatnú miestnosť pre homeoffice, rozhodovanie bude o niečo jednoduchšie. Keď už budete vedieť, kam stôl umiestnite, je potrebné dôkladne premerať dostupný priestor, a to obzvlášť pri online nákupe.

Pri výbere stola uvažujte udržateľne. Aký stôl vám bude vyhovovať o päť alebo desať rokov? Uvažujete nad prerábkou miestnosti, v ktorej bude stôl umiestnený?

Veľkosť stola

Pri rozhodovaní o veľkosti a usporiadaní si položte niekoľko otázok. Bude tento stôl dostatočne veľký na to, aby som na ňom mohol pohodlne pracovať? Aké predmety potrebujem pri práci a koľko priestoru potrebujem na ich uskladnenie? Bude sa mi za týmto stolom pohodlne sedieť? Zmestia sa na tento stôl všetky zariadenia, ktoré potrebujem na efektívnu prácu? Zváženie týchto otázok je veľmi dôležité pred nákupom vášho kancelárskeho stola.

V prípade, že máte na umiestnenie stola k dispozícií iba malú plochu miestnosti, nemali by ste zbytočne kupovať veľký stôl. Možno by bol pre vás ideálnejší malý stôl s praktickým úložným priestorom alebo stojaci stôl.

Typy kancelárskych stolov

Na trhu je široký výber kancelárskych stolov, ktoré majú rôzne využitia. Pripravili sme si pre vás zoznam najbežnejších typov kancelárskych stolov, ktoré sú vhodné pre zariaďovanie domácej kancelárie. Ich charakteristika vám pomôže pri výbere toho najvhodnejšieho pre vás.

Písací stôl

Písacie stoly sú jednoduché a neobsahujú veľa úložného priestoru. Ľahko sa zmestia aj do malej miestnosti. Vyzerajú elegantne a zároveň poskytujú dostatok priestoru pre notebook a zopár drobností. Ak vám na prácu stačí pero a papier, prípadne notebook a iba zopár predmetov, tento typ stola je pre vás ideálnou voľbou.

Počítačový stôl

Tento stôl je veľmi odlišný od písacieho stola. Je určený pre veľké množstvo vybavenia. Ak potrebujete pri práci viacero monitorov a inú techniku, zvoľte si tento stôl. Disponuje širokou pracovnou plochou a väčšinou obsahuje aj úložné zásuvky na odkladanie drobných predmetov alebo dokumentov.

Kancelársky stôl

Kancelársky stôl

Stôl s úložným priestorom

Ak potrebujete pri práci veľa vecí, dokumentov a kreatívnych predmetov, potom je tento stôl pre vás top voľbou. Vďaka praktickému úložnému priestoru si budete môcť zorganizovať vaše predmety a vytvoriť z chaosu poriadok. Takto bude vaša práca efektívnejšia a nebudete zbytočne strácať čas hľadaním faktúr alebo obľúbeného pera. V prípade, že potrebujete naozaj veľa úložného priestoru, môžete si ku kancelárskemu stolu dokúpiť regály a umiestniť ich vedľa stola, aby ste mali potrebné veci vždy poruke.

Rohový písací stôl

Rohové stoly dokážu ušetriť kopec priestoru. Ak nemáte k dispozícii dostatok priestoru v miestnosti a stále potrebujete väčšiu pracovnú plochu a úložný priestor, zvoľte tento typ stola. Stôl v tvare L sa dokonale zmestí do rohu miestnosti a v priestore pôsobí útulne. Tento typ stola je vhodný pre ľudí, ktorí na vykonávanie práce potrebujú počítač. Môžete si ho uložiť do stredu a ostatné veci položiť na obe strany. Je ideálny aj pre hráčov počítačových hier.

Stojací pracovný stôl

Stojace pracovné stoly môžete vidieť na moderných pracoviskách. Pri tomto stole sa vyžaduje, aby ste počas vykonávania práce stáli.Poloha v stoji priaznivo vplýva na vaše fyzické zdravie. Stoly sú prispôsobené ideálnej výške a väčšina z nich je prenosná. Sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú problémy s chrbticou alebo majú málo miesta a chcú mať v byte prispôsobiteľnú kanceláriu.

Manažérsky stôl

Manažérsky stôl môžete vidieť v takmer každom filme, ktorého hlavnou postavou je vysokopostavený podnikateľ. Tieto stoly sú mohutné a objemné. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali veľa úložného a pracovného priestoru. Jednoducho ideálne pre pracovitých a usilovných ľudí.

Prestieranie na stôl

Prestieranie na stôl je umením, ktoré kombinuje eleganciu, estetiku a praktickosť. Je to spôsob, ako správne usporiadať riad a príbory tak, aby stôl pôsobil pozoruhodne a pozval hostí na nezabudnuteľný zážitok. Každý detail má svoje miesto – od vybraných porcelánových tanierov a pohárov po lesklé príbory a elegantné stolové obrusy.

Farby, vzory a textúry sa premieňajú v harmonickú kompozíciu, ktorá odráža osobnosť a štýl hostiteľa. Každý prvok je dôkladne premyslený, od kvetinových aranžmánov a sviečok po servírovacie tácky a dekoračné prvky. Prestieraním na stôl sa vytvára atmosféra elegancie a pohody, ktorá podporuje príjemnú konverzáciu a gastronomické zážitky, ktoré sa pamätajú dlho potom, čo tanier je vyprázdnený.


Zdroje a literatúra

 • Zdroj obrázku 1: KostikovaNatalia / Shutterstock.com
 • Zdroj obrázku 2: pikcha / Shutterstock.com

Ekonomická poradňa

 1. chokma

  Aké typy kancelárskych stolov odporúča článok pre homeoffice?

 2. Barbora

  Článok odporúča viaceré typy stolov vrátane písacích stolov, počítačových stolov, stolov s úložným priestorom, rohových písacích stolov, stojacích pracovných stolov a manažérskych stolov, závisí od potrieb a priestoru.

 3. Jozef Chmelar

  Môže byť výber príliš veľkého stola pre homeoffice kontraproduktívny?

 4. Branislav Hornick

  Áno, pretože veľký stôl môže zbytočne zaberat priestor a nebyť efektívny v malom pracovnom prostredí, čo môže obmedziť pohodlie a efektivitu práce.

 5. Filip Mucka

  Je ekologický pohľad na výber kancelárskeho nábytku prehliadaný?

 6. Stepan

  Ekologický pohľad je dôležitý, keďže udržateľnosť a vplyv na životné prostredie by mali byť zvážené pri výbere nábytku, aby sa podporila zodpovedná spotreba a minimalizoval ekologický odtlačok.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.